Volvo XC40

P6 Recharge, Plus Navi Värmare Backkamera
2023/5 413 mil/El/Automat
  • ReleasingIconEj företagsleasing
  • EcoIconMiljöbil
Budgivning
Ledande bud inkl. moms
181 500 kr
Med billĂĄn frĂĄn1 547 kr / mĂĄn
Pris i bilhandeln310 000 kr
Reservationspris ej uppnĂĄtt

Budgivning avslutas:

14 jan, 10:57

Höjdpunkter

“Denna XC40 P6 Recharge Plus erbjuder en tyst och följsam eldriven körupplevelse med hög komfort och modern teknik. Den kombinerar stilren design med en trygg och harmonisk känsla som gör varje resa njutbar. Bilen behöver inte besiktas förrän juni nästa år.”

EcoIcon

Kvdbil miljöbil

Läs mer om miljöbilar

En snällare bilaffär för miljön.

Alla miljöbilar på Kvdbil uppfyller minst ett av kraven:

  • Bilen kan tankas med gas
  • Bilen släpper ut mindre än 70 g CO2/km
  • Bilen är en elbil eller en laddhybrid

Resultatet frĂĄn KVD-testet

KvdTestIcon

Vad anmärker vi på i Kvd-testet?

Läs mer om Kvd-testet

Våra fordonstekniker har testat bilen på mer än 170 punkter och noterat både godkända punkter och eventuella anmärkningar. Allt för att du ska få en bra och rättvis bild av bilen.

Eftersom bilen har haft ett tidigare hem kan spår av användning förekomma, något vi bedömer som normalt slitage utifrån ålder och körsträcka. Det anges inte i testresultatet, men är en naturlig del av en begagnad bil.

Denna Volvo XC40 har följande förutsättningar:

2023

ModellĂĄr

5 413 mil

Miltal

Kommentar

Batteriets skick har inte kunnat utläsas – ofta för att bilen är ny eller att tillverkaren inte tillåter det. Bilen är provkörd, laddad och testad som vanligt.

Batterier i detta intervall har hög kvarvarande kapacitet och räckvidden är normalt i nivå med bilens ursprungliga.

DrivetrainIcon

Drivlina

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Inga anmärkningar.

Drivlinan fungerar fullt ut.

BreaksIcon

Bromsar

CheckIcon

Ingen åtgärd behövs

Läs om hur vi testar bromsar

Kommentar

Inga anmärkningar.

Bromsar är slitdelar och ska bytas vid behov. Ytrost kan förekomma på bromsskivorna och är normalt, utan att påverka bromsverkan.

MileageIcon

Teknik & utrustning

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Inga anmärkningar.

Teknik och utrustning fungerar som det ska.

BodyIcon

Kaross

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Stenskott vindruta i synfält

Stenskott i fronten är normalt. Runtom bilen finns mindre skador såsom repor och mindre bucklor.

InteriorIcon

Interiör

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Inga anmärkningar.

Mindre skav och repor på insteg samt nederkant av dörrinsidor är vanligt. Märken och skav på instrumentering, ratt och växelspak kan förekomma. Enstaka fläckar på säten eller innertak är inte ovanligt.

TyresIcon

Däck och fälg

Kommentar

Inga anmärkningar.

Däck är en slitdel och behöver bytas när de är gamla, när mönsterdjupet inte är tillräckligt eller om däcken har tydliga skador. Mönsterdjupet anges i millimeter. Skrap eller repor på fälgarna förekommer.

  • Odubbade vinterdäck

    (Monterade)

    3 mmErrorFilledIcon

    5 mmCheckFilledIcon

    ErrorFilledIcon3 mm

    CheckFilledIcon5 mm

    19" Alu.fälg

    Ett vinterdäcks mönsterdjup ska vara minst 3 mm. Ett nytt vinterdäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 9-10 mm.

CommentIcon

Anmärkningsbilder

Utrustning

Utrustningspaket:

Plus Navi Värmare Backkamera

  • Parkeringsvärmare med tidur

  • Värmepump

Bilfakta

  • Antal tidigare ägare1
  • RegistreringsnummerKJA12R
  • ModellĂĄr2023
  • TillverkningsmĂĄnaddecember 2022
  • Mätarställning5 413 mil

Teknisk data

  • ChassinummerYV1XZEFV1P2024899
  • Motoreffekt (el)231 hk (170 kW)
  • Maxlastvikt403 kg
  • Räckvidd WLTP42 mil
  • Räckvidd stad WLTP59 mil

Kvdbils anläggning

Kungälv (Ellesbo)

Adress:

Ellesbovägen 150

44290 Kungälv

BackToTopIcon
ContactIconKontakt