Från och med 4 dec klockan 14:00 kan nya bud endast läggas i jämna 500 kronors steg. Tidigare lagda maxbud och autobud är fortfarande giltiga, så under en övergångsperiod kan ojämna bud fortfarande förekomma.

Toyota Auris

1.6 VVT-i 5dr
2007/13 546 mil/Bensin/Manuell
  • ReleasingIconEj företagsleasing
Budgivning
Ledande bud inkl. moms
0 kr
Pris i bilhandeln50 000 kr
Reservationspris ej uppnått

Budgivning avslutas:

17 dec, 11:48

Höjdpunkter

En Toyota Auris halvkombi från 2007 med bensinmotor. Utrustad med bl.a. nyckellöst startsystem. Detta är en sliten bil och vi uppmanar dig att noga ta del av all text och anmärkningsbilder för att få en klar bild av bilens skick.

Resultatet från KVD-testet

KvdTestIcon

Vad anmärker vi på i Kvd-testet?

Läs mer om Kvd-testet

Våra fordonstekniker har testat bilen på mer än 170 punkter och noterat både godkända punkter och eventuella anmärkningar. Allt för att du ska få en bra och rättvis bild av bilen.

Eftersom bilen har haft ett tidigare hem kan spår av användning förekomma, något vi bedömer som normalt slitage utifrån ålder och körsträcka. Det anges inte i testresultatet, men är en naturlig del av en begagnad bil.

Denna Toyota Auris har följande förutsättningar:

2007

Modellår

13 546 mil

Miltal

DrivetrainIcon

Drivlina

RemarksIcon

Anmärkningar finns

Kommentar

Oljefukt

Drivlinan fungerar fullt ut, men i detta spann förekommer ofta dyrare servicetillfällen. I motorrummet syns ibland spår av olja.

BreaksIcon

Bromsar

RemarksIcon

Åtgärd behövs

Läs om hur vi testar bromsar

Kommentar

Bromsbelägg bak utslitna. Bromsbelägg fram slitna. Bromsskivor fram är slitna, behöver bytas

Bromsar är slitdelar och ska bytas vid behov.

MileageIcon

Teknik & utrustning

RemarksIcon

Anmärkningar finns

Kommentar

Strålkastarglas matta

Teknik och utrustning fungerar som det ska men gnissel eller kärvande kan förekomma.

BodyIcon

Kaross

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Flertal stenskott, dörruppslag, repor och lackskador. Spår efter tidigare dekor. Bilen är matt i lacken. Plastkåpa under motor skadad

Stenskott i fronten är vanligt. Runtom bilen finns ett antal mindre skador såsom repor, lackskador och mindre bucklor.

InteriorIcon

Interiör

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Repiga inredningsdetaljer. Klädsel ytligt slitage. Klädsel smutsig

Flera repor på insteg och nederkant av dörrinsidor samt märken på ratt, växelspak, vred och instrument är vanligt. Säten och textilier visar tydligt slitage och har en del fläckar, även i innertaket. I bagageutrymmet finns ofta tydliga spår av användning.

TyresIcon

Däck och fälg

Kommentar

Fälgar på bilen kantstötta

Däck är en slitdel och behöver bytas när de är gamla, när mönsterdjupet inte är tillräckligt eller om däcken har tydliga skador. Mönsterdjupet anges i millimeter. Skrap eller repor på fälgarna förekommer.

  • Odubbade vinterdäck

    (Monterade)

    4 mmCheckFilledIcon

    7 mmCheckFilledIcon

    CheckFilledIcon5 mm

    CheckFilledIcon7 mm

    16" Alu.fälg

    Ett vinterdäcks mönsterdjup ska vara minst 3 mm. Ett nytt vinterdäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 9-10 mm.

CommentIcon

Anmärkningsbilder

Utrustning

Utrustningspaket:

  • Nyckelfri upplåsning av dörrar

Bilfakta

  • Antal tidigare ägare2
  • RegistreringsnummerFPB931
  • Modellår2007
  • Tillverkningsmånadmars 2007
  • Mätarställning13 546 mil

Teknisk data

  • ChassinummerSB1KV56E80F006950
  • Motoreffekt (bensin)124 hk (91 kW)
  • Maxlastvikt370 kg
  • Bränsleförbr. blandad körning (bensin)7,1 l/100 km
  • CO2-utsläpp (bensin)166 g/km

Kvdbils anläggning

Svedala

Adress:

Svetsaregatan 2

23351 Svedala

BackToTopIcon
ContactIconKontakt