Volkswagen ID.7

Tourer S 86kWh, Black Style
2025/1 560 mil/El/Automat
CertifiedIcon

Certifierad

InfoIcon
  • ReleasingIconFöretagsleasing
  • EcoIconMiljöbil
Budgivning
Ledande bud inkl. moms
452 500 kr
Med billån från3 855 kr / mån
Pris i bilhandeln600 000 kr
Reservationspris ej uppnått

Budgivning avslutas:

26 jan, 10:27

Höjdpunkter

Denna ID.7 Tourer S Black Style är en elbil som erbjuder en tyst och följsam körupplevelse med självsäker komfort och stilren design. Den kombinerar rymlig känsla med modern teknik och smart funktionalitet som gör varje resa både inspirerande och trivsam. Behöver inte besiktas förrän februari 2028.

CertifiedIcon

Certifierad

Läs mer om vår certifiering
  • Bilen är yngre än 8 år

  • I bra tekniskt och funktionellt skick

  • Mätarställning på max 12 000 mil

Läs mer om Certifierad här

EcoIcon

Kvdbil miljöbil

Läs mer om miljöbilar

En snällare bilaffär för miljön.

Alla miljöbilar på Kvdbil uppfyller minst ett av kraven:

  • Bilen kan tankas med gas
  • Bilen släpper ut mindre än 70 g CO2/km
  • Bilen är en elbil eller en laddhybrid

Resultatet från KVD-testet

KvdTestIcon

Vad anmärker vi på i Kvd-testet?

Läs mer om Kvd-testet

Våra fordonstekniker har testat bilen på mer än 170 punkter och noterat både godkända punkter och eventuella anmärkningar. Allt för att du ska få en bra och rättvis bild av bilen.

Eftersom bilen har haft ett tidigare hem kan spår av användning förekomma, något vi bedömer som normalt slitage utifrån ålder och körsträcka. Det anges inte i testresultatet, men är en naturlig del av en begagnad bil.

Denna Volkswagen ID.7 har följande förutsättningar:

2025

Modellår

1 560 mil

Miltal

Kommentar

Batteriets skick har inte kunnat utläsas – ofta för att bilen är ny eller att tillverkaren inte tillåter det. Bilen är provkörd, laddad och testad som vanligt.

Batterier i detta intervall har hög kvarvarande kapacitet och räckvidden är normalt i nivå med bilens ursprungliga.

DrivetrainIcon

Drivlina

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Inga anmärkningar.

Drivlinan fungerar fullt ut.

BreaksIcon

Bromsar

CheckIcon

Ingen åtgärd behövs

Läs om hur vi testar bromsar

Kommentar

Inga anmärkningar.

Bromsar är slitdelar och ska bytas vid behov. Ytrost kan förekomma på bromsskivorna och är normalt, utan att påverka bromsverkan.

MileageIcon

Teknik & utrustning

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Inga anmärkningar.

Tekniken fungerar fullt ut.

BodyIcon

Kaross

RemarksIcon

Sämre än normalt skick

Kommentar

Flertal lackskador och repor. Baklampor repiga

Fåtal stenskott och enstaka dörruppslag är normalt.

InteriorIcon

Interiör

RemarksIcon

Sämre än normalt skick

Kommentar

Flertal repor. Klädsel smutsig

Skav och små repor vid insteg samt enstaka repor på ratt, panel eller säten är normalt.

TyresIcon

Däck och fälg

Kommentar

Inga anmärkningar.

Däck är en slitdel och behöver bytas när de är gamla, när mönsterdjupet inte är tillräckligt eller om däcken har tydliga skador. Mönsterdjupet anges i millimeter. Repor på fälgar förekommer.

  • Dubbade vinterdäck

    (Monterade)

    8 mmCheckFilledIcon

    8 mmCheckFilledIcon

    CheckFilledIcon8 mm

    CheckFilledIcon8 mm

    19" Alu.fälg

    Ett vinterdäcks mönsterdjup ska vara minst 3 mm. Ett nytt vinterdäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 9-10 mm.

  • Sommardäck

    5 mmCheckFilledIcon

    3 mmCheckFilledIcon

    CheckFilledIcon5 mm

    CheckFilledIcon4 mm

    19" Alu.fälg

    Ett sommardäcks mönsterdjup ska vara minst 1,6 mm. Ett nytt sommardäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 7-8 mm.

CommentIcon

Anmärkningsbilder

Utrustning

Utrustningspaket:

Black Style

  • Backkamera

  • Bluetooth

  • Elspeglar

  • Fjärrlås

  • GPS

  • Radio

  • Regnsensor

  • Stolsvärme fram

  • Autobroms

  • 360 kamera

  • Adaptiv farthållare

  • Aktiv parkeringshjälp

  • Antisladdsystem

  • Assistanssystem

  • Dödavinkelvarnare

  • Eldriven baklucka

  • Elhiss bak

  • Elhiss fram

  • Elinfällbara speglar

  • Elstol med minnesfunktion förarplats

  • Elstol minnesfunktion passagerarplats

  • Filbytesvarnare

  • Head-up display

  • Infällbar dragkrok

  • Isofix bak

  • Klimatanläggning

  • LED-strålkastare

  • Massage i förarstol

  • Nyckellöst startsystem

  • Parkeringssensorer bak

  • Parkeringssensorer fram

  • Rattvärme

  • Urkopplingsbar passagerarairbag

  • USB-ingång

  • Black Style

  • Värmepump

  • Smartphone Integration

Bilfakta

  • Antal tidigare ägare1
  • RegistreringsnummerHAU11P
  • Modellår2025
  • Tillverkningsmånadjanuari 2025
  • Mätarställning1 560 mil

Teknisk data

  • ChassinummerWVWZZZED2SE026070
  • Motoreffekt (el)286 hk (210 kW)
  • Maxlastvikt415 kg
  • Räckvidd WLTP67 mil
  • Räckvidd stad WLTP83 mil

Funktioner som bygger på 2G eller 3G-uppkoppling kan sluta fungera i samband med att dessa nätverk stängs ner av operatörerna.

Kvdbils anläggning

Kungälv (Ellesbo)

Adress:

Ellesbovägen 150

44290 Kungälv

BackToTopIcon
ContactIconKontakt