Volkswagen ID.4

77kWh, Comfort Plus, Pro
2023/14 420 mil/El/Automat
  • ReleasingIconFƶretagsleasing
  • EcoIconMiljƶbil
Budgivning
UtgƄngspris inkl. moms
125 000 kr
Med billƄn frƄn1 065 kr / mƄn
Pris i bilhandeln250 000 kr
Reservationspris ej uppnƄtt

Budgivning avslutas:

22 jan, 11:20

Hƶjdpunkter

ā€œVolkswagen ID.4 med stark elmotor pĆ„ 204hk. VƤlutrustad med bland annat GPS, backkamera, nyckellƶst startsystem, assistanssystem och dragkrok. Bilen behƶver inte besiktas fƶrrƤn januari nƤsta Ć„r.ā€

EcoIcon

Kvdbil miljƶbil

LƤs mer om miljƶbilar

En snƤllare bilaffƤr fƶr miljƶn.

Alla miljƶbilar pƄ Kvdbil uppfyller minst ett av kraven:

  • Bilen kan tankas med gas
  • Bilen slƤpper ut mindre Ƥn 70 g CO2/km
  • Bilen Ƥr en elbil eller en laddhybrid

Resultatet frƄn KVD-testet

KvdTestIcon

Vad anmƤrker vi pƄ i Kvd-testet?

LƤs mer om Kvd-testet

VƄra fordonstekniker har testat bilen pƄ mer Ƥn 170 punkter och noterat bƄde godkƤnda punkter och eventuella anmƤrkningar. Allt fƶr att du ska fƄ en bra och rƤttvis bild av bilen.

Eftersom bilen har haft ett tidigare hem kan spƄr av anvƤndning fƶrekomma, nƄgot vi bedƶmer som normalt slitage utifrƄn Ƅlder och kƶrstrƤcka. Det anges inte i testresultatet, men Ƥr en naturlig del av en begagnad bil.

Denna Volkswagen ID.4 har fƶljande fƶrutsƤttningar:

2023

ModellƄr

14 420 mil

Miltal

BatteryIcon

Kvdbils batteritest

Betyg

ConditioningIconConditioningIconConditioningIcon
LƤs mer om hur vi genomfƶr Kvdbils batteritest

Kommentar

Batteriet har mycket hƶg kvarvarande kapacitet. RƤckvidd i nivƄ med bilens ursprungliga, laddning gƄr snabbt och god prestanda Ƥven vid kyla.

Batterier i detta intervall har normalt god kvarvarande kapacitet. Normalt Ƥr rƤckvidd och laddningshastighet nƄgot reducerade.

DrivetrainIcon

Drivlina

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Inga anmƤrkningar.

Drivlinan fungerar som den ska.

BreaksIcon

Bromsar

CheckIcon

Ingen ƄtgƤrd behƶvs

LƤs om hur vi testar bromsar

Kommentar

Inga anmƤrkningar.

Bromsar Ƥr slitdelar och ska bytas vid behov. Ytrost kan fƶrekomma pƄ bromsskivorna och Ƥr normalt, utan att pƄverka bromsverkan.

MileageIcon

Teknik & utrustning

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Inga anmƤrkningar.

Teknik och utrustning fungerar som det ska men gnissel och kƤrvande fƶrekommer.

BodyIcon

Kaross

StarIcon

BƤttre Ƥn normalt skick

Kommentar

FƄtal lackskador, SpƄr efter tidigare dekor, SpƄr efter tidigare utrustning utvƤndigt. Sliten dubb

Flera stenskott i fronten Ƥr vanligt. Runtom bilen finns ofta mindre skador sƄsom repor, lackskador och mindre bucklor. Mindre rostangrepp Ƥr vanligt, sƤrskilt pƄ Ƥldre bilar.

InteriorIcon

Interiƶr

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

InvƤndigt nƄgra repor, flƤckar och mƤrken. SpƄr av tidigare utrustning

Flera repor pƄ insteg och nederkant av dƶrrinsidor samt mƤrken pƄ ratt, vƤxelspak, vred och instrument Ƥr vanligt. SƤten och textilier visar tydligt slitage och har en del flƤckar, Ƥven i innertaket. I bagageutrymmet finns ofta tydliga spƄr av anvƤndning.

TyresIcon

DƤck och fƤlg

Kommentar

Inga anmƤrkningar.

DƤck Ƥr en slitdel och behƶver bytas nƤr de Ƥr gamla, nƤr mƶnsterdjupet inte Ƥr tillrƤckligt eller om dƤcken har tydliga skador. Mƶnsterdjupet anges i millimeter. SkrapmƤrken eller repor pƄ fƤlgarna fƶrekommer ocksƄ.

  • Dubbade vinterdƤck

    (Monterade)

    7 mmCheckFilledIcon

    7 mmCheckFilledIcon

    CheckFilledIcon7 mm

    CheckFilledIcon7 mm

    19" Alu.fƤlg

    Ett vinterdƤcks mƶnsterdjup ska vara minst 3 mm. Ett nytt vinterdƤck brukar ha ett mƶnsterdjup pƄ ca 9-10 mm.

  • SommardƤck

    4 mmCheckFilledIcon

    5 mmCheckFilledIcon

    CheckFilledIcon4 mm

    CheckFilledIcon5 mm

    19" Alu.fƤlg

    Ett sommardƤcks mƶnsterdjup ska vara minst 1,6 mm. Ett nytt sommardƤck brukar ha ett mƶnsterdjup pƄ ca 7-8 mm.

CommentIcon

AnmƤrkningsbilder

Utrustning

Utrustningspaket:

Comfort Plus, Pro

  • Lastskydd/lastnƤt

  • Smartphone integration

  • 360 kamera

Bilfakta

  • Antal tidigare Ƥgare1
  • RegistreringsnummerNRA29R
  • ModellĆ„r2023
  • TillverkningsmĆ„nadjuni 2023
  • MƤtarstƤllning14 420 mil

Teknisk data

  • ChassinummerWVGZZZE22PE081393
  • Motoreffekt (el)204 hk (150 kW)
  • Maxlastvikt481 kg
  • RƤckvidd WLTP52 mil
  • RƤckvidd stad WLTP68 mil

Funktioner som bygger pƄ 2G eller 3G-uppkoppling kan sluta fungera i samband med att dessa nƤtverk stƤngs ner av operatƶrerna.

Kvdbils anlƤggning

UmeƄ

Adress:

KontaktvƤgen 3

90133 UmeƄ

BackToTopIcon
ContactIconKontakt