Volkswagen ID.4

77kWh, Komfort Plus Assistans Plus
2023/7 226 mil/El/Automat
CertifiedIcon

Certifierad

InfoIcon
  • ReleasingIconFöretagsleasing
  • EcoIconMiljöbil
Budgivning
Ledande bud inkl. moms
210 500 kr
Med billĂĄn frĂĄn1 794 kr / mĂĄn
Pris i bilhandeln310 000 kr
Reservationspris ej uppnĂĄtt

Budgivning avslutas:

14 jan, 10:00

Höjdpunkter

“Denna välutrustade ID.4 är en elbil som erbjuder en tyst och följsam körupplevelse med modern teknik och smarta funktioner. Den kombinerar rymlig komfort med stilren design som gör varje resa både enkel och inspirerande. Nybesiktigad och behöver inte besiktas förrän december nästa år.”

CertifiedIcon

Certifierad

Läs mer om vår certifiering
  • Bilen är yngre än 8 ĂĄr

  • I bra tekniskt och funktionellt skick

  • Mätarställning pĂĄ max 12 000 mil

Läs mer om Certifierad här

EcoIcon

Kvdbil miljöbil

Läs mer om miljöbilar

En snällare bilaffär för miljön.

Alla miljöbilar på Kvdbil uppfyller minst ett av kraven:

  • Bilen kan tankas med gas
  • Bilen släpper ut mindre än 70 g CO2/km
  • Bilen är en elbil eller en laddhybrid

Resultatet frĂĄn KVD-testet

KvdTestIcon

Vad anmärker vi på i Kvd-testet?

Läs mer om Kvd-testet

Våra fordonstekniker har testat bilen på mer än 170 punkter och noterat både godkända punkter och eventuella anmärkningar. Allt för att du ska få en bra och rättvis bild av bilen.

Eftersom bilen har haft ett tidigare hem kan spår av användning förekomma, något vi bedömer som normalt slitage utifrån ålder och körsträcka. Det anges inte i testresultatet, men är en naturlig del av en begagnad bil.

Denna Volkswagen ID.4 har följande förutsättningar:

2023

ModellĂĄr

7 226 mil

Miltal

Kommentar

Batteriets skick har inte kunnat utläsas – ofta för att bilen är ny eller att tillverkaren inte tillåter det. Bilen är provkörd, laddad och testad som vanligt.

Batterier i detta intervall har hög kvarvarande kapacitet och räckvidden är normalt i nivå med bilens ursprungliga.

DrivetrainIcon

Drivlina

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Inga anmärkningar.

Drivlinan fungerar fullt ut.

BreaksIcon

Bromsar

CheckIcon

Ingen åtgärd behövs

Läs om hur vi testar bromsar

Kommentar

Inga anmärkningar.

Bromsar är slitdelar och ska bytas vid behov. Ytrost kan förekomma på bromsskivorna och är normalt, utan att påverka bromsverkan.

MileageIcon

Teknik & utrustning

RemarksIcon

Anmärkningar finns

Kommentar

Fjärrlås, ena nyckelns fjärrlås ur funktion

Teknik och utrustning fungerar som det ska.

BodyIcon

Kaross

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Upphängning, skydd till laddport skadad

Stenskott i fronten är normalt. Runtom bilen finns mindre skador såsom repor och mindre bucklor.

InteriorIcon

Interiör

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Ratten är sliten

Mindre skav och repor på insteg samt nederkant av dörrinsidor är vanligt. Märken och skav på instrumentering, ratt och växelspak kan förekomma. Enstaka fläckar på säten eller innertak är inte ovanligt.

TyresIcon

Däck och fälg

Kommentar

Inga anmärkningar.

Däck är en slitdel och behöver bytas när de är gamla, när mönsterdjupet inte är tillräckligt eller om däcken har tydliga skador. Mönsterdjupet anges i millimeter. Skrap eller repor på fälgarna förekommer.

  • Dubbade vinterdäck

    (Monterade)

    9 mmCheckFilledIcon

    8 mmCheckFilledIcon

    CheckFilledIcon9 mm

    CheckFilledIcon8 mm

    19" Alu.fälg

    Ett vinterdäcks mönsterdjup ska vara minst 3 mm. Ett nytt vinterdäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 9-10 mm.

  • Sommardäck

    3 mmCheckFilledIcon

    3 mmCheckFilledIcon

    ErrorFilledIcon2 mm

    CheckFilledIcon4 mm

    19" Alu.fälg

    Ett sommardäcks mönsterdjup ska vara minst 1,6 mm. Ett nytt sommardäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 7-8 mm.

CommentIcon

Anmärkningsbilder

Utrustning

Utrustningspaket:

Komfort Plus Assistans Plus

  • 360 kamera

  • AlkolĂĄs

  • Assistanspaket Plus

  • Värmepump

  • Komfortpaket Plus

  • Smartphone integration

  • Parkeringsvärmare med tidur

Bilfakta

  • Antal tidigare ägare1
  • RegistreringsnummerJAC45E
  • ModellĂĄr2023
  • TillverkningsmĂĄnadnovember 2022
  • Mätarställning7 226 mil

Teknisk data

  • ChassinummerWVGZZZE2ZPE011068
  • Motoreffekt (el)204 hk (150 kW)
  • Maxlastvikt481 kg
  • Räckvidd WLTP52 mil
  • Räckvidd stad WLTP68 mil

Kvdbils anläggning

Kungälv (Ellesbo)

Adress:

Ellesbovägen 150

44290 Kungälv

BackToTopIcon
ContactIconKontakt