Volkswagen Crafter

E-Crafter 35 Skåp
2021/4 434 mil/El/Automat
  • ReleasingIconFöretagsleasing
  • EcoIconMiljöbil
Budgivning
Utgångspris inkl. moms
45 000 kr
Med billån från383 kr / mån
Pris i bilhandeln180 000 kr
Reservationspris ej uppnått

Budgivning avslutas:

15 jan, 09:50

Höjdpunkter

En Volkswagen Crafter transportbil från 2021 med automatlåda och elmotor. Utrustad med bl.a. backkamera. Detta är en sliten bil och vi uppmanar dig att noga ta del av all text och anmärkningsbilder för att få en klar bild av bilens skick

EcoIcon

Kvdbil miljöbil

Läs mer om miljöbilar

En snällare bilaffär för miljön.

Alla miljöbilar på Kvdbil uppfyller minst ett av kraven:

  • Bilen kan tankas med gas
  • Bilen släpper ut mindre än 70 g CO2/km
  • Bilen är en elbil eller en laddhybrid

Resultatet från KVD-testet

KvdTestIcon

Vad anmärker vi på i Kvd-testet?

Läs mer om Kvd-testet

Våra fordonstekniker har testat bilen på mer än 170 punkter och noterat både godkända punkter och eventuella anmärkningar. Allt för att du ska få en bra och rättvis bild av bilen.

Eftersom bilen har haft ett tidigare hem kan spår av användning förekomma, något vi bedömer som normalt slitage utifrån ålder och körsträcka. Det anges inte i testresultatet, men är en naturlig del av en begagnad bil.

Denna Volkswagen Crafter har följande förutsättningar:

2021

Modellår

4 434 mil

Miltal

Kommentar

Batteriets skick har inte kunnat utläsas – ofta för att bilen är ny eller att tillverkaren inte tillåter det. Bilen är provkörd, laddad och testad som vanligt.

Batterier i detta intervall har hög kvarvarande kapacitet och räckvidden är normalt i nivå med bilens ursprungliga.

DrivetrainIcon

Drivlina

RemarksIcon

Anmärkningar finns

Kommentar

Vinande lagerljud under körning på jämn hastighet och motorbroms (el-motor ?). Vid ivägkörning så måste man hålla på bromsen samtidigt som man trycker på gaspedalen annars hamnar bilen i P-läge. Bilen är i besiktningsperiod

Drivlinan fungerar fullt ut.

BreaksIcon

Bromsar

CheckIcon

Ingen åtgärd behövs

Läs om hur vi testar bromsar

Kommentar

Inga anmärkningar.

Bromsar är slitdelar och ska bytas vid behov. Ytrost kan förekomma på bromsskivorna och är normalt, utan att påverka bromsverkan.

MileageIcon

Teknik & utrustning

RemarksIcon

Anmärkningar finns

Kommentar

Servicelampa lyser. Backsensor ur funktion, Backsensor intryckt, Torkarblad utslitna fram. Bakluckan är trög att öppna och stänga

Teknik och utrustning fungerar som det ska.

BodyIcon

Kaross

RemarksIcon

Sämre än normalt skick

Kommentar

Emblem saknas på baklucka. Lackskada vänster insteg fram, Karosskada vänster bakskärm, Karosskada vänster tröskel, Skada på stötfångaren bak. backsensor skadad. bristfällig fastsättning stötfångare bak. Stötfångare bak reflex skadad. Karosskada höger tröskel, Spricka i bakljus vänster sida. Spår efter tidigare dekor

Stenskott i fronten är normalt. Runtom bilen finns mindre skador såsom repor och mindre bucklor.

InteriorIcon

Interiör

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Lastutrymme, flertal skav, fläckar och bucklor. Inredningsdetalj, trasig. Klädsel skadad vänster. Klädsel smutsig

Mindre skav och repor på insteg samt nederkant av dörrinsidor är vanligt. Märken och skav på instrumentering, ratt och växelspak kan förekomma. Enstaka fläckar på säten eller innertak är inte ovanligt.

TyresIcon

Däck och fälg

Kommentar

Inga anmärkningar.

Däck är en slitdel och behöver bytas när de är gamla, när mönsterdjupet inte är tillräckligt eller om däcken har tydliga skador. Mönsterdjupet anges i millimeter. Skrap eller repor på fälgarna förekommer.

  • Odubbade vinterdäck

    (Monterade)

    7 mmCheckFilledIcon

    9 mmCheckFilledIcon

    CheckFilledIcon7 mm

    CheckFilledIcon9 mm

    16" Plåtfälg

    Ett vinterdäcks mönsterdjup ska vara minst 3 mm. Ett nytt vinterdäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 9-10 mm.

  • Sommardäck

    5 mmCheckFilledIcon

    9 mmCheckFilledIcon

    CheckFilledIcon6 mm

    CheckFilledIcon6 mm

    16" Plåtfälg

    Ett sommardäcks mönsterdjup ska vara minst 1,6 mm. Ett nytt sommardäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 7-8 mm.

CommentIcon

Anmärkningsbilder

Utrustning

Utrustningspaket:

  • Smartphone integration

  • Alkolås

Bilfakta

  • Antal tidigare ägare2
  • RegistreringsnummerGFF48F
  • Modellår2021
  • Tillverkningsmånadseptember 2020
  • Mätarställning4 434 mil

Teknisk data

  • ChassinummerWV1ZZZSYZM9011231
  • Motoreffekt (el)136 hk (100 kW)
  • Maxlastvikt894 kg
  • Räckvidd WLTP11 mil
  • Räckvidd stad WLTP16 mil

Kvdbils anläggning

Svedala

Adress:

Svetsaregatan 2

23351 Svedala

BackToTopIcon
ContactIconKontakt