“En Volkswagen Crafter från 2015 med dieselmotor. . Nybesiktigad och behöver inte besiktas förrän november nästa år.”
Denna Volkswagen Crafter har följande förutsättningar:
26 525 mil
Koppling tar högt upp. Motor gick dåligt och hade mkt rökutväxling vid kallstart, gick bättre när den blev varm samt den kraftiga röken försvann (vit rök). Koppling sliten, svår att växla
Vibrerar vid inbromsning. Drar snett vid inbromsning, Missljud vid inbromsning. Gnisslar och tar dåligt
Bakgavellyft osäker funktion, fungerar sporadiskt. Vindrutespolare ur funktion, Ratt står snett. Bilen drar snett. Öppningsknapp på bagagelucka kärvar/trög, Lås baklucka ur funktion. Takbox skadad, Lås bak, defekt
Emblem saknas fram. Spricka i grill. Repa stötfångare fram. Skada stötfångare fram. Ytrost tak, Repa framdörr vänster, Ytrost vänster insteg fram, Karosskada vänster bakskärm, Ytrost vänster tröskel, Buckla vänster tröskel, Skada på stötfångaren bak. Karosskada höger bakskärm, Dålig linjepassning höger bakskärm, Går ej att öppna höger bakdörr, Lackskada höger tröskel, Skada höger sidoblinkers. buckla höger framskärmSaknar nyckel till skåpsdörren på högersidan, dörren är låst. Saknas kod till nyckelboxen som sitter på vänster B-stolpe. Lastrampen fungerade i 3 sekunder sen slutade den fungera och stannade i något öppet läge, se bild under ”invändigt” ingen aning vad som felar, den är igång på knappen inne i kupén och bilen har full ström. Därav är inte ev skador inne i bagage uppskrivna
Passagerarstol skadad, Förarstol skadad, Inre backspegel saknas. Repor på handskfacket
5 mm
4 mm
5 mm
4 mm
Takbox
7262521