Volkswagen T-Roc

2.0 TDI 4MOTION
2021/10 270 mil/Diesel/Automat
  • ReleasingIconFƶretagsleasing
Budgivning
Ledande bud inkl. moms
150 500 kr
Med billƄn frƄn1 282 kr / mƄn
Pris i bilhandeln230 000 kr
Reservationspris ej uppnƄtt

Budgivning avslutas:

14 jan, 09:39

Hƶjdpunkter

ā€œEn Volkswagen T-Roc frĆ„n 2021 med automatlĆ„da och dieselmotor. VƤlutrustad med bland annat backkamera, assistanssystem, fyrhjulsdrift och adaptiv farthĆ„llare.ā€

Resultatet frƄn KVD-testet

KvdTestIcon

Vad anmƤrker vi pƄ i Kvd-testet?

LƤs mer om Kvd-testet

VƄra fordonstekniker har testat bilen pƄ mer Ƥn 170 punkter och noterat bƄde godkƤnda punkter och eventuella anmƤrkningar. Allt fƶr att du ska fƄ en bra och rƤttvis bild av bilen.

Eftersom bilen har haft ett tidigare hem kan spƄr av anvƤndning fƶrekomma, nƄgot vi bedƶmer som normalt slitage utifrƄn Ƅlder och kƶrstrƤcka. Det anges inte i testresultatet, men Ƥr en naturlig del av en begagnad bil.

Denna Volkswagen T-Roc har fƶljande fƶrutsƤttningar:

2021

ModellƄr

10 270 mil

Miltal

DrivetrainIcon

Drivlina

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Inga anmƤrkningar.

Drivlinan fungerar fullt ut, men i detta spann fƶrekommer ofta dyrare servicetillfƤllen. I motorrummet syns ibland spƄr av olja.

BreaksIcon

Bromsar

CheckIcon

Ingen ƄtgƤrd behƶvs

LƤs om hur vi testar bromsar

Kommentar

Inga anmƤrkningar.

Bromsar Ƥr slitdelar och ska bytas vid behov. Ytrost kan fƶrekomma pƄ bromsskivorna och Ƥr normalt, utan att pƄverka bromsverkan.

MileageIcon

Teknik & utrustning

RemarksIcon

AnmƤrkningar finns

Kommentar

Ratt stƄr snett

Teknik och utrustning fungerar som det ska men gnissel eller kƤrvande kan fƶrekomma.

BodyIcon

Kaross

RemarksIcon

SƤmre Ƥn normalt skick

Kommentar

Karosskada hƶger trƶskel, Flertal lackskador, SpƄr efter tidigare dekor. Mindre stenskott i framrutan. Krockskadad pƄ hƶger sida

Stenskott i fronten Ƥr vanligt. Runtom bilen finns ett antal mindre skador sƄsom repor, lackskador och mindre bucklor.

InteriorIcon

Interiƶr

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

SpƄr av pƤlsdjur, pƤls/lukt. Flertal repor pƄ ratten, KlƤdsel smutsig fram

Flera repor pƄ insteg och nederkant av dƶrrinsidor samt mƤrken pƄ ratt, vƤxelspak, vred och instrument Ƥr vanligt. SƤten och textilier visar tydligt slitage och har en del flƤckar, Ƥven i innertaket. I bagageutrymmet finns ofta tydliga spƄr av anvƤndning.

TyresIcon

DƤck och fƤlg

Kommentar

Skrapade fƤlgar till extradƤck

DƤck Ƥr en slitdel och behƶver bytas nƤr de Ƥr gamla, nƤr mƶnsterdjupet inte Ƥr tillrƤckligt eller om dƤcken har tydliga skador. Mƶnsterdjupet anges i millimeter. Skrap eller repor pƄ fƤlgarna fƶrekommer.

  • Dubbade vinterdƤck

    (Monterade)

    8 mmCheckFilledIcon

    8 mmCheckFilledIcon

    CheckFilledIcon8 mm

    CheckFilledIcon8 mm

    16" Alu.fƤlg

    Ett vinterdƤcks mƶnsterdjup ska vara minst 3 mm. Ett nytt vinterdƤck brukar ha ett mƶnsterdjup pƄ ca 9-10 mm.

  • SommardƤck

    4 mmCheckFilledIcon

    7 mmCheckFilledIcon

    CheckFilledIcon4 mm

    CheckFilledIcon4 mm

    16" Alu.fƤlg

    Ett sommardƤcks mƶnsterdjup ska vara minst 1,6 mm. Ett nytt sommardƤck brukar ha ett mƶnsterdjup pƄ ca 7-8 mm.

CommentIcon

AnmƤrkningsbilder

Utrustning

Utrustningspaket:

  • ParkeringsvƤrmare med fjƤrrstyrning

  • ParkeringsvƤrmare med tidur

Bilfakta

  • Antal tidigare Ƥgare2
  • RegistreringsnummerWBL81E
  • ModellĆ„r2021
  • TillverkningsmĆ„nadapril 2021
  • MƤtarstƤllning10 270 mil

Teknisk data

  • ChassinummerWVGZZZA1ZMV146074
  • Motoreffekt (diesel)150 hk (110 kW)
  • Maxlastvikt457 kg
  • BrƤnslefƶrbr. blandad kƶrning (diesel)4,7 l/100 km
  • CO2-utslƤpp (diesel)123 g/km

Kvdbils anlƤggning

UmeƄ

Adress:

KontaktvƤgen 3

90133 UmeƄ

BackToTopIcon
ContactIconKontakt