Volkswagen Golf

VIII TGI 5dr, Parkeringsvärmare
2023/9 788 mil/Gas/Automat
  • ReleasingIconFöretagsleasing
Budgivning
Ledande bud inkl. moms
81 500 kr
Med billån från695 kr / mån
Pris i bilhandeln180 000 kr
Reservationspris ej uppnått

Budgivning avslutas:

13 jan, 09:30

Höjdpunkter

Denna Golf är en effektiv och smidig bil med gasdrift som gör vardagsresorna både ekonomiska och trivsamma. Den kombinerar modern komfort med stilren design och smart teknik som gör varje tur både inspirerande och enkel. Nybesiktigad och behöver inte besiktas förrän oktober nästa år.

Resultatet från KVD-testet

KvdTestIcon

Vad anmärker vi på i Kvd-testet?

Läs mer om Kvd-testet

Våra fordonstekniker har testat bilen på mer än 170 punkter och noterat både godkända punkter och eventuella anmärkningar. Allt för att du ska få en bra och rättvis bild av bilen.

Eftersom bilen har haft ett tidigare hem kan spår av användning förekomma, något vi bedömer som normalt slitage utifrån ålder och körsträcka. Det anges inte i testresultatet, men är en naturlig del av en begagnad bil.

Denna Volkswagen Golf har följande förutsättningar:

2023

Modellår

9 788 mil

Miltal

DrivetrainIcon

Drivlina

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Inga anmärkningar.

Drivlinan fungerar fullt ut, men i detta spann förekommer ofta dyrare servicetillfällen. I motorrummet syns ibland spår av olja.

BreaksIcon

Bromsar

CheckIcon

Ingen åtgärd behövs

Läs om hur vi testar bromsar

Kommentar

Inga anmärkningar.

Bromsar är slitdelar och ska bytas vid behov. Ytrost kan förekomma på bromsskivorna och är normalt, utan att påverka bromsverkan.

MileageIcon

Teknik & utrustning

RemarksIcon

Anmärkningar finns

Kommentar

Service inom kort

Teknik och utrustning fungerar som det ska men gnissel eller kärvande kan förekomma.

BodyIcon

Kaross

RemarksIcon

Sämre än normalt skick

Kommentar

Stenskott vindruta utanför synfält. Karosskada vänster bakskärm och vänster bakdörr, Flertal lackskador, Fåtal rostangrepp

Stenskott i fronten är vanligt. Runtom bilen finns ett antal mindre skador såsom repor, lackskador och mindre bucklor.

InteriorIcon

Interiör

StarIcon

Bättre än normalt skick

Kommentar

Repor på ratt

Flera repor på insteg och nederkant av dörrinsidor samt märken på ratt, växelspak, vred och instrument är vanligt. Säten och textilier visar tydligt slitage och har en del fläckar, även i innertaket. I bagageutrymmet finns ofta tydliga spår av användning.

TyresIcon

Däck och fälg

Kommentar

Fälgar på bilen kantstötta

Däck är en slitdel och behöver bytas när de är gamla, när mönsterdjupet inte är tillräckligt eller om däcken har tydliga skador. Mönsterdjupet anges i millimeter. Skrap eller repor på fälgarna förekommer.

  • Dubbade vinterdäck

    (Monterade)

    8 mmCheckFilledIcon

    8 mmCheckFilledIcon

    CheckFilledIcon8 mm

    CheckFilledIcon8 mm

    15" Alu.fälg

    Ett vinterdäcks mönsterdjup ska vara minst 3 mm. Ett nytt vinterdäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 9-10 mm.

CommentIcon

Anmärkningsbilder

Utrustning

Utrustningspaket:

Parkeringsvärmare

  • Parkeringsvärmare med fjärrstyrning

  • Parkeringsvärmare med tidur

  • Smartphone integration

  • Vinterpaket

Bilfakta

  • Antal tidigare ägare1
  • RegistreringsnummerETF76J
  • Modellår2023
  • Tillverkningsmånadjuli 2022
  • Mätarställning9 788 mil

Teknisk data

  • ChassinummerWVWZZZCDXPW002460
  • Motoreffekt (gas)131 hk (96 kW)
  • Maxlastvikt436 kg
  • Bränsleförbr. blandad körning (gas)5,3 kbm/100km
  • CO2-utsläpp (gas)95 g/km

Kvdbils anläggning

Åkersberga (Runö)

Adress:

Näsvägen 19

18440 Åkersberga

BackToTopIcon
ContactIconKontakt