Volkswagen Golf

VII 1.2 TSI 5dr, Drag Backkamera
2014/13 861 mil/Bensin/Manuell
  • ReleasingIconEj företagsleasing
Budgivning
Ledande bud inkl. moms
73 500 kr
Med billĂĄn frĂĄn626 kr / mĂĄn
Pris i bilhandeln99 000 kr
Reservationspris ej uppnĂĄtt

Budgivning avslutas:

14 jan, 17:26

Fast pris
Fast pris inkl. moms
95 000 kr
Med billĂĄn frĂĄn809 kr / mĂĄn
Pris i bilhandeln99 000 kr

Fast pris stängs:

12 jan, 17:22

Höjdpunkter

“Denna Volkswagen Golf VII 1.2 TSI 2015 kombinerar en bränslesnål bensinmotor med smidiga köregenskaper och hög driftsäkerhet. Interiören erbjuder bra komfort, modern utrustning och praktiska utrymmen för både förare och passagerare. En stilren och pålitlig bil som förenar funktionalitet, ekonomi, körglädje och kvalitet på bästa sätt.”

Resultatet frĂĄn KVD-testet

KvdTestIcon

Vad anmärker vi på i Kvd-testet?

Läs mer om Kvd-testet

Våra fordonstekniker har testat bilen på mer än 170 punkter och noterat både godkända punkter och eventuella anmärkningar. Allt för att du ska få en bra och rättvis bild av bilen.

Eftersom bilen har haft ett tidigare hem kan spår av användning förekomma, något vi bedömer som normalt slitage utifrån ålder och körsträcka. Det anges inte i testresultatet, men är en naturlig del av en begagnad bil.

Denna Volkswagen Golf har följande förutsättningar:

2014

ModellĂĄr

13 861 mil

Miltal

DrivetrainIcon

Drivlina

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Inga anmärkningar.

Drivlinan fungerar fullt ut, men i detta spann förekommer ofta dyrare servicetillfällen. I motorrummet syns ibland spår av olja.

BreaksIcon

Bromsar

CheckIcon

Ingen åtgärd behövs

Läs om hur vi testar bromsar

Kommentar

Inga anmärkningar.

Bromsar är slitdelar och ska bytas vid behov. Ytrost kan förekomma på bromsskivorna och är normalt, utan att påverka bromsverkan.

MileageIcon

Teknik & utrustning

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Inga anmärkningar.

Teknik och utrustning fungerar som det ska men gnissel eller kärvande kan förekomma.

BodyIcon

Kaross

StarIcon

Bättre än normalt skick

Kommentar

Inga anmärkningar.

Stenskott i fronten är vanligt. Runtom bilen finns ett antal mindre skador såsom repor, lackskador och mindre bucklor.

InteriorIcon

Interiör

StarIcon

Bättre än normalt skick

Kommentar

Inga anmärkningar.

Flera repor på insteg och nederkant av dörrinsidor samt märken på ratt, växelspak, vred och instrument är vanligt. Säten och textilier visar tydligt slitage och har en del fläckar, även i innertaket. I bagageutrymmet finns ofta tydliga spår av användning.

TyresIcon

Däck och fälg

Kommentar

Lackskada på fälg till extradäck

Däck är en slitdel och behöver bytas när de är gamla, när mönsterdjupet inte är tillräckligt eller om däcken har tydliga skador. Mönsterdjupet anges i millimeter. Skrap eller repor på fälgarna förekommer.

  • Odubbade vinterdäck

    (Monterade)

    6 mmCheckFilledIcon

    7 mmCheckFilledIcon

    CheckFilledIcon6 mm

    CheckFilledIcon7 mm

    15" Plåtfälg

    Ett vinterdäcks mönsterdjup ska vara minst 3 mm. Ett nytt vinterdäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 9-10 mm.

  • Sommardäck

    4 mmCheckFilledIcon

    5 mmCheckFilledIcon

    CheckFilledIcon4 mm

    CheckFilledIcon5 mm

    16" Alu.fälg

    Ett sommardäcks mönsterdjup ska vara minst 1,6 mm. Ett nytt sommardäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 7-8 mm.

CommentIcon

Anmärkningsbilder

Utrustning

Utrustningspaket:

Drag Backkamera

Bilfakta

  • Antal tidigare ägare3
  • RegistreringsnummerNJM928
  • ModellĂĄr2014
  • TillverkningsmĂĄnadjuni 2013
  • Mätarställning13 861 mil

Teknisk data

  • ChassinummerWVWZZZAUZEW042868
  • Motoreffekt (bensin)105 hk (77 kW)
  • Maxlastvikt495 kg
  • Bränsleförbr. blandad körning (bensin)4,9 l/100 km
  • CO2-utsläpp (bensin)114 g/km

Kvdbils anläggning

Kungälv (Ellesbo)

Adress:

Ellesbovägen 150

44290 Kungälv

BackToTopIcon
ContactIconKontakt