Volkswagen Caddy

1.4 TGI Maxi Skåp
2017/6 418 mil/Gas/Automat
  • ReleasingIconEj företagsleasing
  • EcoIconMiljöbil
Budgivning
Ledande bud inkl. moms
33 500 kr
Med billån från285 kr / mån
Pris i bilhandeln125 000 kr
Reservationspris ej uppnått

Budgivning avslutas:

3 feb, 11:17

Höjdpunkter

En Volkswagen Caddy Maxi transportbil från 2017 med automat och gasmotor. Rikligt utrustad med bland annat backkamera, dragkrok och verkstadsinredning. Nyservad på 6412 mil.

EcoIcon

Kvdbil miljöbil

Läs mer om miljöbilar

En snällare bilaffär för miljön.

Alla miljöbilar på Kvdbil uppfyller minst ett av kraven:

  • Bilen kan tankas med gas
  • Bilen släpper ut mindre än 70 g CO2/km
  • Bilen är en elbil eller en laddhybrid

Resultatet från KVD-testet

KvdTestIcon

Vad anmärker vi på i Kvd-testet?

Läs mer om Kvd-testet

Våra fordonstekniker har testat bilen på mer än 170 punkter och noterat både godkända punkter och eventuella anmärkningar. Allt för att du ska få en bra och rättvis bild av bilen.

Eftersom bilen har haft ett tidigare hem kan spår av användning förekomma, något vi bedömer som normalt slitage utifrån ålder och körsträcka. Det anges inte i testresultatet, men är en naturlig del av en begagnad bil.

Denna Volkswagen Caddy har följande förutsättningar:

2017

Modellår

6 418 mil

Miltal

DrivetrainIcon

Drivlina

RemarksIcon

Anmärkningar finns

Kommentar

Oljefukt

Drivlinan fungerar bra. Spår av olja i motorrummet är inte ovanligt.

BreaksIcon

Bromsar

CheckIcon

Ingen åtgärd behövs

Läs om hur vi testar bromsar

Kommentar

Inga anmärkningar.

Bromsar är slitdelar och ska bytas vid behov. Ytrost kan förekomma på bromsskivorna och är normalt, utan att påverka bromsverkan.

MileageIcon

Teknik & utrustning

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Inga anmärkningar.

Teknik och utrustning fungerar som det ska.

BodyIcon

Kaross

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Vindruta sliten. Flertal stenskott och repor, Flertal bucklor/dörruppslag, Fåtal rostangrepp, Bakljus vänster, repa

Stenskott i fronten är normalt. Runtom bilen finns mindre skador såsom repor och mindre bucklor.

InteriorIcon

Interiör

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Några fläckar, bucklor och skav i lastutrymme. Sliten inredning. Invändigt flertal repor och märken

Mindre skav och repor på insteg samt nederkant av dörrinsidor är vanligt. Märken och skav på instrumentering, ratt och växelspak kan förekomma. Enstaka fläckar på säten eller innertak är inte ovanligt.

TyresIcon

Däck och fälg

Kommentar

Dubb saknas på vinterdäck

Däck är en slitdel och behöver bytas när de är gamla, när mönsterdjupet inte är tillräckligt eller om däcken har tydliga skador. Mönsterdjupet anges i millimeter. Skrap eller repor på fälgarna förekommer.

  • Dubbade vinterdäck

    (Monterade)

    5 mmCheckFilledIcon

    7 mmCheckFilledIcon

    CheckFilledIcon5 mm

    CheckFilledIcon7 mm

    15" Plåtfälg

    Ett vinterdäcks mönsterdjup ska vara minst 3 mm. Ett nytt vinterdäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 9-10 mm.

  • Sommardäck

    6 mmCheckFilledIcon

    6 mmCheckFilledIcon

    CheckFilledIcon6 mm

    CheckFilledIcon6 mm

    15" Plåtfälg

    Ett sommardäcks mönsterdjup ska vara minst 1,6 mm. Ett nytt sommardäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 7-8 mm.

CommentIcon

Anmärkningsbilder

Utrustning

Utrustningspaket:

  • Motorvärmare

  • Påbyggnadsutrustning

  • Verkstadsinredning

Bilfakta

  • Antal tidigare ägare2
  • RegistreringsnummerAAW257
  • Modellår2017
  • Tillverkningsmånadfebruari 2017
  • Mätarställning6 418 mil

Teknisk data

  • ChassinummerWV1ZZZ2KZHX107425
  • Motoreffekt (gas)110 hk (81 kW)
  • Maxlastvikt395 kg
  • Bränsleförbr. blandad körning (gas)7,0 kbm/100km
  • CO2-utsläpp (gas)125 g/km

Funktioner som bygger på 2G eller 3G-uppkoppling kan sluta fungera i samband med att dessa nätverk stängs ner av operatörerna.

Kvdbils anläggning

Borlänge

Adress:

Holgatan 44 A

78472 Borlänge

BackToTopIcon
ContactIconKontakt