Toyota Camry

2.5 Hybrid, Executive Premium
2021/15 340 mil/El/Bensin/Automat
  • ReleasingIconEj företagsleasing
Budgivning
Ledande bud inkl. moms
130 000 kr
Med billån från1 108 kr / mån
Pris i bilhandeln260 000 kr
Reservationspris ej uppnått

Budgivning avslutas:

26 jan, 09:37

Höjdpunkter

Toyota Camry sedan med stark bensinmotor på 218hk. Välutrustad med bland annat GPS, backkamera, nyckellöst startsystem, assistanssystem och head-up display. Bilen är underkänd på besiktning och har körförbud.

Resultatet från KVD-testet

KvdTestIcon

Vad anmärker vi på i Kvd-testet?

Läs mer om Kvd-testet

Våra fordonstekniker har testat bilen på mer än 170 punkter och noterat både godkända punkter och eventuella anmärkningar. Allt för att du ska få en bra och rättvis bild av bilen.

Eftersom bilen har haft ett tidigare hem kan spår av användning förekomma, något vi bedömer som normalt slitage utifrån ålder och körsträcka. Det anges inte i testresultatet, men är en naturlig del av en begagnad bil.

Denna Toyota Camry har följande förutsättningar:

2021

Modellår

15 340 mil

Miltal

DrivetrainIcon

Drivlina

RemarksIcon

Anmärkningar finns

Kommentar

Resultatet på besiktningen: 2 Underkänd med föreläggande att ombesiktning krävs 2026-01-16 Brister: 2 FUNKTIONER DRAR I SIDLED 2 HALVLJUS (4.1.1) VÄNSTER INSTÄLLNING FÖR LÅG

Drivlinan fungerar som den ska men kräver löpande underhåll och byte av komponenter. Drivlinan låter ofta mer än på en bil som gått kortare sträcka. Spår av olja i motorrummet är vanligt, och oljeförbrukningen är ofta högre än när bilen var ny.

BreaksIcon

Bromsar

RemarksIcon

Åtgärd behövs

Läs om hur vi testar bromsar

Kommentar

Vibrerar vid inbromsning

Bromsar är slitdelar och ska bytas vid behov. Ytrost kan förekomma på bromsskivorna och är normalt, utan att påverka bromsverkan.

MileageIcon

Teknik & utrustning

RemarksIcon

Anmärkningar finns

Kommentar

Däcktrycksövervakningslampa lyser. Hjulvibrationer.Vänster strålkastare, inställning för låg. Bilen drar kraftigt till höger under körning, provat pumpa till rätt däcktryck

Teknik och utrustning fungerar som det ska men gnissel och kärvande förekommer.

BodyIcon

Kaross

RemarksIcon

Sämre än normalt skick

Kommentar

Skada stötfångare fram. Stenskott vindruta utanför synfält. Vindruta sliten. Flertal bucklor och repor, Flertal lackskador, Spår efter tidigare utrustning utvändigt, Fåtal rostangrepp. Plastkåpa vid nummerbelysning, bristfälligt fastsatt

Flera stenskott i fronten är vanligt. Runtom bilen finns ofta mindre skador såsom repor, lackskador och mindre bucklor. Mindre rostangrepp är vanligt, särskilt på äldre bilar.

InteriorIcon

Interiör

RemarksIcon

Sämre än normalt skick

Kommentar

Inredningsdetalj, trasig. Invändigt några repor, fläckar och märken. Lukt från rök. Spår av tidigare utrustning

Flera repor på insteg och nederkant av dörrinsidor samt märken på ratt, växelspak, vred och instrument är vanligt. Säten och textilier visar tydligt slitage och har en del fläckar, även i innertaket. I bagageutrymmet finns ofta tydliga spår av användning.

TyresIcon

Däck och fälg

Kommentar

Fälgar på bilen kantstötta. 1 st däck skadat

Däck är en slitdel och behöver bytas när de är gamla, när mönsterdjupet inte är tillräckligt eller om däcken har tydliga skador. Mönsterdjupet anges i millimeter. Skrapmärken eller repor på fälgarna förekommer också.

  • Odubbade vinterdäck

    (Monterade)

    3 mmErrorFilledIcon

    7 mmCheckFilledIcon

    CheckFilledIcon5 mm

    CheckFilledIcon6 mm

    18" Alu.fälg

    Ett vinterdäcks mönsterdjup ska vara minst 3 mm. Ett nytt vinterdäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 9-10 mm.

CommentIcon

Anmärkningsbilder

Utrustning

Utrustningspaket:

Executive Premium

  • Adaptiv farthållare

  • Antisladdsystem

  • Antispinn

  • Assistanssystem

  • Auto hold

  • Autobroms

  • Backkamera

  • Bluetooth

  • Dödavinkelvarnare

  • Elhiss bak

  • Elhiss fram

  • Elinfällbara speglar

  • Elspeglar

  • Elstol förarplats

  • Elstol med minnesfunktion förarplats

  • Elstol passagerarplats

  • Farthållare

  • Filbytesvarnare

  • Fjärrlås

  • GPS

  • Head-up display

  • Isofix bak

  • Klimatanläggning

  • LED-strålkastare

  • Nyckelfri upplåsning av dörrar

  • Nyckellöst startsystem

  • Parkeringssensorer bak

  • Parkeringssensorer fram

  • Radio

  • Rattvärme

  • Rattväxel/paddlar

  • Regnsensor

  • Stolsvärme fram

  • Urkopplingsbar passagerarairbag

  • USB-ingång

  • Ventilerade framsäten

  • 360 kamera

Bilfakta

  • Antal tidigare ägare8
  • RegistreringsnummerZGD324
  • Modellår2021
  • Tillverkningsmånadfebruari 2021
  • Mätarställning15 340 mil

Teknisk data

  • ChassinummerJTNB23HK303090801
  • Motoreffekt (bensin)178 hk (131 kW)
  • Maxlastvikt391 kg
  • Nästa besiktning senast2025-10-31
  • Tjänstevikt1 709 kg

Funktioner som bygger på 2G eller 3G-uppkoppling kan sluta fungera i samband med att dessa nätverk stängs ner av operatörerna.

Kvdbils anläggning

Svedala

Adress:

Svetsaregatan 2

23351 Svedala

BackToTopIcon
ContactIconKontakt