Certifierad
“Denna A 200 Sedan med Burmester-ljud är en bil som förenar sportigt AMG-paket med hög premiumkänsla. Med sina uttrycksfulla detaljer, omslutande komfort och avancerade ljudupplevelse gör den varje resa både njutbar och inspirerande. Bilen behöver inte besiktas förrän september 2026.”
Certifierad
Bilen är yngre än 8 år
I bra tekniskt och funktionellt skick
Mätarställning på max 12 000 mil
Vad anmärker vi på i Kvd-testet?
Våra fordonstekniker har testat bilen på mer än 170 punkter och noterat både godkända punkter och eventuella anmärkningar. Allt för att du ska få en bra och rättvis bild av bilen.
Eftersom bilen har haft ett tidigare hem kan spår av användning förekomma, något vi bedömer som normalt slitage utifrån ålder och körsträcka. Det anges inte i testresultatet, men är en naturlig del av en begagnad bil.
Denna Mercedes A-Klass har följande förutsättningar:
2024
ModellĂĄr
1 848 mil
Miltal
Drivlina
Normalt skick
Kommentar
Inga anmärkningar.
Drivlinan fungerar fullt ut.
Kommentar
Inga anmärkningar.
Bromsar är slitdelar och ska bytas vid behov. Ytrost kan förekomma på bromsskivorna och är normalt, utan att påverka bromsverkan.
Teknik & utrustning
Normalt skick
Kommentar
Inga anmärkningar.
Tekniken fungerar fullt ut.
Kaross
Sämre än normalt skick
Kommentar
Flertal repor. FĂĄtal lackskador
Fåtal stenskott och enstaka dörruppslag är normalt.
Interiör
Normalt skick
Kommentar
Repa pĂĄ ratt
Skav och små repor vid insteg samt enstaka repor på ratt, panel eller säten är normalt.
Däck och fälg
Kommentar
Lackskada på fälg
Däck är en slitdel och behöver bytas när de är gamla, när mönsterdjupet inte är tillräckligt eller om däcken har tydliga skador. Mönsterdjupet anges i millimeter. Repor på fälgar förekommer.
Sommardäck
(Monterade)
4 mm
5 mm
4 mm
5 mm
18" Alu.fälg
Ett sommardäcks mönsterdjup ska vara minst 1,6 mm. Ett nytt sommardäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 7-8 mm.
Anmärkningsbilder
Utrustningspaket:
AMG Night Burmester
Backkamera
Bluetooth
Elspeglar
FarthĂĄllare
Fjärrlås
GPS
Radio
Regnsensor
Stolsvärme fram
Autobroms
360 kamera
Antisladdsystem
Assistanssystem
Dödavinkelvarnare
Elhiss bak
Elhiss fram
Elinfällbara backspeglar
Filbytesvarnare
Isofix bak
Klimatanläggning
LED-strĂĄlkastare
Nyckellöst startsystem
Parkeringssensorer bak
Parkeringssensorer fram
Start/Stopp-funktion
USB-ingĂĄng
AMG Line
Ă…kkomfortpaket
Nightpaket
Parkeringspaket High
Burmester ljudanläggning
Dela
7265638
Hej! Har du några frågor? Tveka inte att höra av dig till oss.
Ring oss, skicka e-mail eller chatta.