KIA Picanto

1.0 DPI, Navi Backkamera
2023/3 567 mil/Bensin/Automat
  • ReleasingIconFöretagsleasing
Budgivning
Ledande bud inkl. moms
75 000 kr
Med billĂĄn frĂĄn639 kr / mĂĄn
Pris i bilhandeln150 000 kr
Reservationspris ej uppnĂĄtt

Budgivning avslutas:

12 jan, 11:27

Höjdpunkter

“Denna Picanto är en lättkörd och smidig bil som gör vardagsresorna både enkla och trivsamma. Den kombinerar kompakt design med bekväm komfort och smart teknik som gör varje tur inspirerande. Bilen behöver inte besiktas förrän maj nästa år.”

Resultatet frĂĄn KVD-testet

KvdTestIcon

Vad anmärker vi på i Kvd-testet?

Läs mer om Kvd-testet

Våra fordonstekniker har testat bilen på mer än 170 punkter och noterat både godkända punkter och eventuella anmärkningar. Allt för att du ska få en bra och rättvis bild av bilen.

Eftersom bilen har haft ett tidigare hem kan spår av användning förekomma, något vi bedömer som normalt slitage utifrån ålder och körsträcka. Det anges inte i testresultatet, men är en naturlig del av en begagnad bil.

Denna KIA Picanto har följande förutsättningar:

2023

ModellĂĄr

3 567 mil

Miltal

DrivetrainIcon

Drivlina

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Inga anmärkningar.

Drivlinan fungerar fullt ut.

BreaksIcon

Bromsar

CheckIcon

Ingen åtgärd behövs

Läs om hur vi testar bromsar

Kommentar

Inga anmärkningar.

Bromsar är slitdelar och ska bytas vid behov. Ytrost kan förekomma på bromsskivorna och är normalt, utan att påverka bromsverkan.

MileageIcon

Teknik & utrustning

RemarksIcon

Anmärkningar finns

Kommentar

Ratt stĂĄr lite snett

Tekniken fungerar fullt ut.

BodyIcon

Kaross

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Fåtal lackskador. Höger sida av bilen delvis omlackerad

Fåtal stenskott och enstaka dörruppslag är normalt.

InteriorIcon

Interiör

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Invändigt några repor. Klädsel smutsig. Insynsskydd medföljer ej

Skav och små repor vid insteg samt enstaka repor på ratt, panel eller säten är normalt.

TyresIcon

Däck och fälg

Kommentar

Fälgar på bilen kantstötta

Däck är en slitdel och behöver bytas när de är gamla, när mönsterdjupet inte är tillräckligt eller om däcken har tydliga skador. Mönsterdjupet anges i millimeter. Repor på fälgar förekommer.

  • Dubbade vinterdäck

    (Monterade)

    7 mmCheckFilledIcon

    7 mmCheckFilledIcon

    CheckFilledIcon7 mm

    CheckFilledIcon7 mm

    14" Alu.fälg

    Ett vinterdäcks mönsterdjup ska vara minst 3 mm. Ett nytt vinterdäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 9-10 mm.

  • Sommardäck

    5 mmCheckFilledIcon

    4 mmCheckFilledIcon

    CheckFilledIcon4 mm

    CheckFilledIcon4 mm

    15" Alu.fälg

    Ett sommardäcks mönsterdjup ska vara minst 1,6 mm. Ett nytt sommardäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 7-8 mm.

CommentIcon

Anmärkningsbilder

Utrustning

Utrustningspaket:

Navi Backkamera

Bilfakta

  • Antal tidigare ägare1
  • RegistreringsnummerRBC29A
  • ModellĂĄr2023
  • TillverkningsmĂĄnadfebruari 2024
  • Mätarställning3 567 mil

Teknisk data

  • ChassinummerKNAB3518JPT228643
  • Motoreffekt (bensin)67 hk (49 kW)
  • Maxlastvikt277 kg
  • Nästa besiktning senast2027-05-31
  • Tjänstevikt1 043 kg

Kvdbils anläggning

Kungälv (Ellesbo)

Adress:

Ellesbovägen 150

44290 Kungälv

BackToTopIcon
ContactIconKontakt