Skoda Kodiaq

2.0 TSI 4X4, Drag & Värmarpaket
2022/13 148 mil/Bensin/Automat
  • ReleasingIconFöretagsleasing
Budgivning
Utgångspris inkl. moms
160 000 kr
Med billån från1 363 kr / mån
Pris i bilhandeln320 000 kr
Reservationspris ej uppnått

Budgivning avslutas:

21 jan, 10:45

Höjdpunkter

Denna Kodiaq med drag- och värmarpaket erbjuder trygg framkomlighet och genomtänkt funktionalitet för både vardag och fritid. Den kombinerar rymlig komfort med modern teknik och smart utrustning som gör varje resa både enkel och inspirerande. Bilen behöver inte besiktas förrän april nästa år.

Resultatet från KVD-testet

KvdTestIcon

Vad anmärker vi på i Kvd-testet?

Läs mer om Kvd-testet

Våra fordonstekniker har testat bilen på mer än 170 punkter och noterat både godkända punkter och eventuella anmärkningar. Allt för att du ska få en bra och rättvis bild av bilen.

Eftersom bilen har haft ett tidigare hem kan spår av användning förekomma, något vi bedömer som normalt slitage utifrån ålder och körsträcka. Det anges inte i testresultatet, men är en naturlig del av en begagnad bil.

Denna Skoda Kodiaq har följande förutsättningar:

2022

Modellår

13 148 mil

Miltal

DrivetrainIcon

Drivlina

RemarksIcon

Anmärkningar finns

Kommentar

Oljeläckage

Drivlinan fungerar fullt ut, men i detta spann förekommer ofta dyrare servicetillfällen. I motorrummet syns ibland spår av olja.

BreaksIcon

Bromsar

RemarksIcon

Åtgärd behövs

Läs om hur vi testar bromsar

Kommentar

Varnar för slitna bromsbelägg. Bromsbelägg bör bytas inom 6 månader

Bromsar är slitdelar och ska bytas vid behov. Ytrost kan förekomma på bromsskivorna och är normalt, utan att påverka bromsverkan.

MileageIcon

Teknik & utrustning

RemarksIcon

Anmärkningar finns

Kommentar

Nyckelämne saknas. Fälglåsnyckel, saknas

Teknik och utrustning fungerar som det ska men gnissel eller kärvande kan förekomma.

BodyIcon

Kaross

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Asfaltsfläckar. Spår efter tidigare dekor

Stenskott i fronten är vanligt. Runtom bilen finns ett antal mindre skador såsom repor, lackskador och mindre bucklor.

InteriorIcon

Interiör

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Klädsel smutsig

Flera repor på insteg och nederkant av dörrinsidor samt märken på ratt, växelspak, vred och instrument är vanligt. Säten och textilier visar tydligt slitage och har en del fläckar, även i innertaket. I bagageutrymmet finns ofta tydliga spår av användning.

TyresIcon

Däck och fälg

Kommentar

Inga anmärkningar.

Däck är en slitdel och behöver bytas när de är gamla, när mönsterdjupet inte är tillräckligt eller om däcken har tydliga skador. Mönsterdjupet anges i millimeter. Skrap eller repor på fälgarna förekommer.

  • Odubbade vinterdäck

    (Monterade)

    3 mmErrorFilledIcon

    5 mmCheckFilledIcon

    CheckFilledIcon4 mm

    CheckFilledIcon4 mm

    18" Alu.fälg

    Ett vinterdäcks mönsterdjup ska vara minst 3 mm. Ett nytt vinterdäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 9-10 mm.

  • Sommardäck

    3 mmCheckFilledIcon

    4 mmCheckFilledIcon

    CheckFilledIcon3 mm

    CheckFilledIcon4 mm

    18" Alu.fälg

    Ett sommardäcks mönsterdjup ska vara minst 1,6 mm. Ett nytt sommardäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 7-8 mm.

CommentIcon

Anmärkningsbilder

Utrustning

Utrustningspaket:

Drag & Värmarpaket

  • Parkeringsvärmare med fjärrstyrning

  • Parkeringsvärmare med tidur

  • Smartphone integration

  • Drag & Värmarpaket

Bilfakta

  • Antal tidigare ägare1
  • RegistreringsnummerCYY84F
  • Modellår2022
  • Tillverkningsmånadmaj 2022
  • Mätarställning13 148 mil

Teknisk data

  • ChassinummerTMBLE9NS2N8045057
  • Motoreffekt (bensin)190 hk (140 kW)
  • Maxlastvikt611 kg
  • Bränsleförbr. blandad körning (bensin)6,7 l/100 km
  • CO2-utsläpp (bensin)154 g/km

Kvdbils anläggning

Getinge

Adress:

Teknikvägen 54

30575 Getinge

BackToTopIcon
ContactIconKontakt