āEn Skoda Fabia halvkombi frĆ„n 2022 med automat och bensinmotor. Utrustad med bl.a. nyckellƶst startsystem och assistanssystem.ā
Eftersom bilen har haft ett tidigare hem kan spƄr av anvƤndning fƶrekomma, nƄgot vi bedƶmer som normalt slitage utifrƄn Ƅlder och kƶrstrƤcka. Det anges inte i testresultatet, men Ƥr en naturlig del av en begagnad bil.
Denna Skoda Fabia har fƶljande fƶrutsƤttningar:
5 470 mil
Drivlinan fungerar bra. SpƄr av olja i motorrummet Ƥr inte ovanligt.
BromsbelƤgg fram, slitna
AnmƤrkningar finns
Halvljus vƤnster felaktig ljusbild
BƤttre Ƥn normalt skick
Stenskott vindruta utanfƶr synfƤlt. Ytrost tak. FƄtal stenskott, dƶrruppslag, lackskador och repor. SpƄr efter tidigare dekor. Lyktor fram repiga
Stenskott i fronten Ƥr normalt. Runtom bilen finns mindre skador sƄsom repor och mindre bucklor.
InvƤndigt nƄgra repor, flƤckar och mƤrken
Mindre skav och repor pƄ insteg samt nederkant av dƶrrinsidor Ƥr vanligt. MƤrken och skav pƄ instrumentering, ratt och vƤxelspak kan fƶrekomma. Enstaka flƤckar pƄ sƤten eller innertak Ƥr inte ovanligt.
DƤck Ƥr en slitdel och behƶver bytas nƤr de Ƥr gamla, nƤr mƶnsterdjupet inte Ƥr tillrƤckligt eller om dƤcken har tydliga skador. Mƶnsterdjupet anges i millimeter. Skrap eller repor pƄ fƤlgarna fƶrekommer.
Odubbade vinterdƤck
8 mm
8 mm
8 mm
8 mm
15" PlƄtfƤlg
SommardƤck
4 mm
4 mm
4 mm
4 mm
16" Alu.fƤlg
FjƤrrlƄs
LED-strƄlkastare
Nyckellƶst startsystem
USB-ingƄng
7264824