SwedishFlagIconSvenska

Sälja på Kvdbil

Frågor & svar

Kontakta oss

Såld

KIA Picanto

1.0 DPI
2021/6 515 mil/Bensin/Automat
ReleasingIconFöretagsleasing

Avslutande bud inkl. moms
92 100 kr
Med billån från1 221 kr / mån
Pris i bilhandeln
120 000 kr

Reservationspris uppnått

Auktionen avslutades:

7 apr, 16:46

Hitta en liknande

KIA Picanto

1.0 DPI

Kvdbils samlade omdöme

En KIA Picanto från 2021 med automat och bensinmotor. Utrustad med bl.a. backkamera.

EngineIcon

ErrorIconCommentIconCheckFilledIcon

ErrorIconCommentFilledIconCheckIcon

Bromsbelägg fram utslitna, Missljud vid inbromsning

Servicelampa lyser, Säkerhetsbälte höger bak skadat, Bälteslås bak höger är ur funktion, Motorskydd saknas, Torkarblad fram skadat.Körförbud,bälte HB måste åtgärdas

Mindre buckla stötfångare fram, Repa stötfångare fram, Skada på stötfångaren fram, Mindre buckla motorhuv, Lackskada motorhuv, Mindre repa motorhuv, Lackskada vänster framskärm, Karosskada vänster framskärm, Lackskada framdörr vänster, Mindre buckla vänster framdörr, Repa framdörr vänster, Mindre buckla vänster bakskärm, Lackskada vänster bakskärm, Mindre repa vänster bakskärm, mindre repa vänster taksida, Skyddslist vänster bakdörr lös, Mindre buckla vänster bakdörr, Repa vänster bakdörr, Lackskada vänster bakdörr, Lackskada höger bakskärm, Mindre buckla höger bakskärm, Mindre repa höger bakskärm, Mindre repa höger taksida, Mindre repa höger bakdörr, Mindre buckla höger framdörr, repa höger framskärm, lackskada höger framskärm, mindre buckla höger framskärm, Ytrost baklucka, Lackskada baklucka, Mindre buckla baklucka, Spår efter tidigare dekor, Flertal lackskador, Flertal bucklor/dörruppslag, Bilen har polerbara tvättrepor, Flertal repor, Plastskydd under bil skadat

Klädsel smutsig, fram, Klädsel ytligt slitage, fram, Fåtal märken, repor och fläckar bagageutrymme , Dålig lukt i bilen, Invändigt fler visuella anmärkningar, 4st golvmattor saknas, Klädsel smutsig bak, Förarstol skadad, Matta vänster bak saknas, Matta höger bak saknas.Insynsskydd medföljer ej

    5 mmCheckIcon

    8 mmCheckIcon

    CheckIcon5 mm

    CheckIcon8 mm

    14" Alu.fälg

  • Antisladdsystem

  • Antispinn

  • Backkamera

    Kamera som underlättar vid backning

  • Bluetooth

  • Elhiss bak

  • Elhiss fram

  • Elinfällbara speglar

    Speglar som fälls in automatiskt när bilen låses eller manuellt via knapp

  • Elspeglar

  • Farthållare

  • Filbytesvarnare

    Elektroniskt säkerhetssystem som varnar vid oplanerade filbyten

  • Fjärrlås

  • Färddator

    FARDDATOR_DESCRIPTION

    FARDDATOR_DESCRIPTION

  • Isofix bak

  • Parkeringssensorer bak

    Sensorer på stötfångare baktill som varnar för hinder bakom bilen

  • Radio

  • Rattvärme

    Eluppvärmd ratt

    Eluppvärmd ratt

  • Start/Stop-funktion

    Automatisk på och avstängning av motor vid exempelvis trafikljus

  • Stolsvärme fram

  • Urkopplingsbar passagerarairbag

  • USB-ingång

  • AC

  • RegistreringsnummerRPZ75T
  • Modellår2021
  • Mätarställning6 515 mil
  • Första datum i trafik i Sverige2021-03-08
  • ServicehistorikService utförd vid följande mil: 0
  • ServicebokSaknas
  • VäxellådaAutomat
  • Antal säten4
  • Antal nycklar1
  • FärgSvart
  • LackSolid
  • KlädselTextil
  • NybilsgarantiInte undersökt
  • VagnskadegarantiInte undersökt
  • Skatt årsavgift1175 SEK

  • ChassinummerKNAB3518JMT770087
  • Motoreffekt (bensin)67 hk (49 kW)
  • Maxlastvikt280 kg
  • Släpvagnsvikt med b-körkort2 180 kg
  • Bränsleförbr. blandad körning (bensin)4,6 l/100 km
  • CO2-utsläpp (bensin)102 g/km
  • Nästa besiktning senast2024-03-31
  • Tjänstevikt1 040 kg
  • Skattevikt1 040 kg
  • Fordonets totalvikt1 320 kg
  • Längd3 595 mm
  • Bredd1 595 mm
  • Höjd1 485 mm

Övrig information

  • SvensksåldJa
  • Kan exporterasJa
  • Avlyftbar momsJa

Umeå

Kontaktvägen 1

90133 Umeå