Skoda Karoq

1.5 TSI, Dragpaket
2023/5 244 mil/Bensin/Automat
CertifiedIcon

Certifierad Plus

InfoIcon
  • ReleasingIconFöretagsleasing
Budgivning
Ledande bud inkl. moms
149 500 kr
Med billån från1 274 kr / mån
Pris i bilhandeln295 000 kr
Reservationspris ej uppnått

Budgivning avslutas:

15 jan, 11:00

Höjdpunkter

En Skoda Karoq från 2023 med automatlåda och bensinmotor erbjuder en smidig, stabil och komfortabel körupplevelse. Den är rikligt utrustad med backkamera, dragkrok och adaptiv farthållare som ger hög funktionalitet och trygghet i vardagen. Kupén är rymlig, modern och genomtänkt med bra utrymmen för både förare och passagerare. En SUV som kombinerar praktisk användbarhet med modern teknik och god körkomfort.

CertifiedIcon

Certifierad Plus

Läs mer om vår certifiering
  • Bilen är yngre än 8 år

  • I bra tekniskt och funktionellt skick

  • Mätarställning på max 12 000 mil

  • Kaross och interiör bedöms vara i bättre än normalt skick

Läs mer om Certifierad Plus här

Resultatet från KVD-testet

KvdTestIcon

Vad anmärker vi på i Kvd-testet?

Läs mer om Kvd-testet

Våra fordonstekniker har testat bilen på mer än 170 punkter och noterat både godkända punkter och eventuella anmärkningar. Allt för att du ska få en bra och rättvis bild av bilen.

Eftersom bilen har haft ett tidigare hem kan spår av användning förekomma, något vi bedömer som normalt slitage utifrån ålder och körsträcka. Det anges inte i testresultatet, men är en naturlig del av en begagnad bil.

Denna Skoda Karoq har följande förutsättningar:

2023

Modellår

5 244 mil

Miltal

DrivetrainIcon

Drivlina

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Inga anmärkningar.

Drivlinan fungerar bra. Spår av olja i motorrummet är inte ovanligt.

BreaksIcon

Bromsar

CheckIcon

Ingen åtgärd behövs

Läs om hur vi testar bromsar

Kommentar

Inga anmärkningar.

Bromsar är slitdelar och ska bytas vid behov. Ytrost kan förekomma på bromsskivorna och är normalt, utan att påverka bromsverkan.

MileageIcon

Teknik & utrustning

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Inga anmärkningar.

Teknik och utrustning fungerar som det ska.

BodyIcon

Kaross

StarIcon

Bättre än normalt skick

Kommentar

Vänster bakljus kondens. Fåtal bucklor/dörruppslag. Fåtal repor

Stenskott i fronten är normalt. Runtom bilen finns mindre skador såsom repor och mindre bucklor.

InteriorIcon

Interiör

StarIcon

Bättre än normalt skick

Kommentar

Invändigt fåtal repor och märken

Mindre skav och repor på insteg samt nederkant av dörrinsidor är vanligt. Märken och skav på instrumentering, ratt och växelspak kan förekomma. Enstaka fläckar på säten eller innertak är inte ovanligt.

TyresIcon

Däck och fälg

Kommentar

Inga anmärkningar.

Däck är en slitdel och behöver bytas när de är gamla, när mönsterdjupet inte är tillräckligt eller om däcken har tydliga skador. Mönsterdjupet anges i millimeter. Skrap eller repor på fälgarna förekommer.

  • Dubbade vinterdäck

    (Monterade)

    9 mmCheckFilledIcon

    9 mmCheckFilledIcon

    CheckFilledIcon9 mm

    CheckFilledIcon9 mm

    17" Alu.fälg

    Ett vinterdäcks mönsterdjup ska vara minst 3 mm. Ett nytt vinterdäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 9-10 mm.

  • Sommardäck

    4 mmCheckFilledIcon

    5 mmCheckFilledIcon

    CheckFilledIcon5 mm

    CheckFilledIcon5 mm

    17" Alu.fälg

    Ett sommardäcks mönsterdjup ska vara minst 1,6 mm. Ett nytt sommardäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 7-8 mm.

CommentIcon

Anmärkningsbilder

Utrustning

Utrustningspaket:

Dragpaket

  • Parkeringsvärmare med fjärrstyrning

  • Parkeringsvärmare med tidur

  • Smartphone integration

Bilfakta

  • Antal tidigare ägare1
  • RegistreringsnummerWFR01P
  • Modellår2023
  • Tillverkningsmånadmaj 2023
  • Mätarställning5 244 mil

Teknisk data

  • ChassinummerTMBJR7NU2P5057750
  • Motoreffekt (bensin)150 hk (110 kW)
  • Maxlastvikt429 kg
  • Nästa besiktning senast2026-07-31
  • Tjänstevikt1 511 kg

Kvdbils anläggning

Åkersberga (Runö)

Adress:

Näsvägen 19

18440 Åkersberga

BackToTopIcon
ContactIconKontakt