Ford Puma

1.0T E85 MHEV, ST-Line
2024/2 390 mil/Bensin/Etanol/Manuell
  • ReleasingIconFöretagsleasing
Budgivning
Ledande bud inkl. moms
112 000 kr
Med billån från955 kr / mån
Pris i bilhandeln225 000 kr
Reservationspris ej uppnått

Budgivning avslutas:

27 jan, 11:35

Höjdpunkter

En Ford Puma från 2024 med bensin/etanol-motor. Välutrustad med bland annat GPS, backkamera, nyckellöst startsystem, assistanssystem och adaptiv farthållare. Bilen behöver inte besiktas förrän februari nästa år.

Resultatet från KVD-testet

KvdTestIcon

Vad anmärker vi på i Kvd-testet?

Läs mer om Kvd-testet

Våra fordonstekniker har testat bilen på mer än 170 punkter och noterat både godkända punkter och eventuella anmärkningar. Allt för att du ska få en bra och rättvis bild av bilen.

Eftersom bilen har haft ett tidigare hem kan spår av användning förekomma, något vi bedömer som normalt slitage utifrån ålder och körsträcka. Det anges inte i testresultatet, men är en naturlig del av en begagnad bil.

Denna Ford Puma har följande förutsättningar:

2024

Modellår

2 390 mil

Miltal

DrivetrainIcon

Drivlina

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Inga anmärkningar.

Drivlinan fungerar fullt ut.

BreaksIcon

Bromsar

CheckIcon

Ingen åtgärd behövs

Läs om hur vi testar bromsar

Kommentar

Inga anmärkningar.

Bromsar är slitdelar och ska bytas vid behov. Ytrost kan förekomma på bromsskivorna och är normalt, utan att påverka bromsverkan.

MileageIcon

Teknik & utrustning

RemarksIcon

Anmärkningar finns

Kommentar

Servicelampa lyser

Tekniken fungerar fullt ut.

BodyIcon

Kaross

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Gummilist runt vindruta skadad. Fåtal stenskott och repor, Några dörruppslag

Fåtal stenskott och enstaka dörruppslag är normalt.

InteriorIcon

Interiör

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Invändigt fåtal repor, fläckar och märken. Klädsel smutsig bak. Inredningsdetalj fram saknas

Skav och små repor vid insteg samt enstaka repor på ratt, panel eller säten är normalt.

TyresIcon

Däck och fälg

Kommentar

Inga anmärkningar.

Däck är en slitdel och behöver bytas när de är gamla, när mönsterdjupet inte är tillräckligt eller om däcken har tydliga skador. Mönsterdjupet anges i millimeter. Repor på fälgar förekommer.

  • Dubbade vinterdäck

    (Monterade)

    8 mmCheckFilledIcon

    8 mmCheckFilledIcon

    CheckFilledIcon8 mm

    CheckFilledIcon8 mm

    16" Plåtfälg

    Ett vinterdäcks mönsterdjup ska vara minst 3 mm. Ett nytt vinterdäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 9-10 mm.

  • Sommardäck

    6 mmCheckFilledIcon

    6 mmCheckFilledIcon

    CheckFilledIcon4 mm

    CheckFilledIcon4 mm

    17" Alu.fälg

    Ett sommardäcks mönsterdjup ska vara minst 1,6 mm. Ett nytt sommardäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 7-8 mm.

CommentIcon

Anmärkningsbilder

Utrustning

Utrustningspaket:

ST-Line

Bilfakta

  • Antal tidigare ägare1
  • RegistreringsnummerBOJ03L
  • Modellår2024
  • Tillverkningsmånadnovember 2023
  • Mätarställning2 390 mil

Teknisk data

  • ChassinummerWF02XXERK2PM52464
  • Motoreffekt (bensin)125 hk (92 kW)
  • Motoreffekt (etanol)125 hk (92 kW)
  • Maxlastvikt450 kg
  • Nästa besiktning senast2027-02-28

Funktioner som bygger på 2G eller 3G-uppkoppling kan sluta fungera i samband med att dessa nätverk stängs ner av operatörerna.

Kvdbils anläggning

Kungälv (Ellesbo)

Adress:

Ellesbovägen 150

44290 Kungälv

BackToTopIcon
ContactIconKontakt