Nissan X-Trail

e-4orce, 7-sits Helläder Panorama 360
2023/5 608 mil/Bensin/Automat
CertifiedIcon

Certifierad Plus

InfoIcon
  • ReleasingIconFöretagsleasing
Budgivning
Ledande bud inkl. moms
301 000 kr
Med billån från2 565 kr / mån
Pris i bilhandeln360 000 kr
Reservationspris ej uppnått

Budgivning avslutas:

26 jan, 10:11

Höjdpunkter

Denna sjusitsiga X-Trail e-4orce med helläderinredning, panoramatak och 360-kamera är en elhybrid som erbjuder trygg framkomlighet och en tyst, följsam körupplevelse. Den kombinerar rymlig komfort med smart teknik och självsäker design som gör varje resa både bekväm och inspirerande.

CertifiedIcon

Certifierad Plus

Läs mer om vår certifiering
  • Bilen är yngre än 8 år

  • I bra tekniskt och funktionellt skick

  • Mätarställning på max 12 000 mil

  • Kaross och interiör bedöms vara i bättre än normalt skick

Läs mer om Certifierad Plus här

Resultatet från KVD-testet

KvdTestIcon

Vad anmärker vi på i Kvd-testet?

Läs mer om Kvd-testet

Våra fordonstekniker har testat bilen på mer än 170 punkter och noterat både godkända punkter och eventuella anmärkningar. Allt för att du ska få en bra och rättvis bild av bilen.

Eftersom bilen har haft ett tidigare hem kan spår av användning förekomma, något vi bedömer som normalt slitage utifrån ålder och körsträcka. Det anges inte i testresultatet, men är en naturlig del av en begagnad bil.

Denna Nissan X-Trail har följande förutsättningar:

2023

Modellår

5 608 mil

Miltal

DrivetrainIcon

Drivlina

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Inga anmärkningar.

Drivlinan fungerar bra. Spår av olja i motorrummet är inte ovanligt.

BreaksIcon

Bromsar

CheckIcon

Ingen åtgärd behövs

Läs om hur vi testar bromsar

Kommentar

Inga anmärkningar.

Bromsar är slitdelar och ska bytas vid behov. Ytrost kan förekomma på bromsskivorna och är normalt, utan att påverka bromsverkan.

MileageIcon

Teknik & utrustning

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Inga anmärkningar.

Teknik och utrustning fungerar som det ska.

BodyIcon

Kaross

StarIcon

Bättre än normalt skick

Kommentar

Inga anmärkningar.

Stenskott i fronten är normalt. Runtom bilen finns mindre skador såsom repor och mindre bucklor.

InteriorIcon

Interiör

StarIcon

Bättre än normalt skick

Kommentar

Inga anmärkningar.

Mindre skav och repor på insteg samt nederkant av dörrinsidor är vanligt. Märken och skav på instrumentering, ratt och växelspak kan förekomma. Enstaka fläckar på säten eller innertak är inte ovanligt.

TyresIcon

Däck och fälg

Kommentar

Skrapade fälgar till extradäck

Däck är en slitdel och behöver bytas när de är gamla, när mönsterdjupet inte är tillräckligt eller om däcken har tydliga skador. Mönsterdjupet anges i millimeter. Skrap eller repor på fälgarna förekommer.

  • Odubbade vinterdäck

    (Monterade)

    8 mmCheckFilledIcon

    8 mmCheckFilledIcon

    CheckFilledIcon8 mm

    CheckFilledIcon8 mm

    18" Alu.fälg

    Ett vinterdäcks mönsterdjup ska vara minst 3 mm. Ett nytt vinterdäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 9-10 mm.

  • Sommardäck

    4 mmCheckFilledIcon

    4 mmCheckFilledIcon

    CheckFilledIcon4 mm

    CheckFilledIcon4 mm

    20" Alu.fälg

    Ett sommardäcks mönsterdjup ska vara minst 1,6 mm. Ett nytt sommardäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 7-8 mm.

CommentIcon

Anmärkningsbilder

Utrustning

Utrustningspaket:

7-sits Helläder Panorama 360

  • Elstol minnesfunktion passagerarplats

  • Head-up display

  • 360 kamera

Bilfakta

  • Antal tidigare ägare1
  • RegistreringsnummerTAB78W
  • Modellår2023
  • Tillverkningsmånadseptember 2022
  • Mätarställning5 608 mil

Teknisk data

  • ChassinummerJN1T33JB7U0001645
  • Motoreffekt (bensin)158 hk (116 kW)
  • Maxlastvikt543 kg
  • Nästa besiktning senast2026-04-30
  • Tjänstevikt1 992 kg

Funktioner som bygger på 2G eller 3G-uppkoppling kan sluta fungera i samband med att dessa nätverk stängs ner av operatörerna.

Kvdbils anläggning

Åkersberga (Runö)

Adress:

Näsvägen 19

18440 Åkersberga

BackToTopIcon
ContactIconKontakt