Renault Kangoo

1.5 TCe Skåp, Verkstad Kamera GPS
2022/2 071 mil/Bensin/Automat
  • ReleasingIconFöretagsleasing
Budgivning
Ledande bud inkl. moms
60 500 kr
Med billån från516 kr / mån
Pris i bilhandeln200 000 kr
Reservationspris ej uppnått

Budgivning avslutas:

14 jan, 10:05

Höjdpunkter

En Renault Kangoo transportbil från 2022 med automat och bensinmotor. Välutrustad med bland annat GPS, backkamera och nyckellöst startsystem. Behöver inte besiktas förrän augusti 2027.

Resultatet från KVD-testet

KvdTestIcon

Vad anmärker vi på i Kvd-testet?

Läs mer om Kvd-testet

Våra fordonstekniker har testat bilen på mer än 170 punkter och noterat både godkända punkter och eventuella anmärkningar. Allt för att du ska få en bra och rättvis bild av bilen.

Eftersom bilen har haft ett tidigare hem kan spår av användning förekomma, något vi bedömer som normalt slitage utifrån ålder och körsträcka. Det anges inte i testresultatet, men är en naturlig del av en begagnad bil.

Denna Renault Kangoo har följande förutsättningar:

2022

Modellår

2 071 mil

Miltal

DrivetrainIcon

Drivlina

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Inga anmärkningar.

Drivlinan fungerar fullt ut.

BreaksIcon

Bromsar

CheckIcon

Ingen åtgärd behövs

Läs om hur vi testar bromsar

Kommentar

Inga anmärkningar.

Bromsar är slitdelar och ska bytas vid behov. Ytrost kan förekomma på bromsskivorna och är normalt, utan att påverka bromsverkan.

MileageIcon

Teknik & utrustning

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Inga anmärkningar.

Tekniken fungerar fullt ut.

BodyIcon

Kaross

StarIcon

Bättre än normalt skick

Kommentar

Inga anmärkningar.

Fåtal stenskott och enstaka dörruppslag är normalt.

InteriorIcon

Interiör

StarIcon

Bättre än normalt skick

Kommentar

Invändigt fåtal repor, fläckar och märken

Skav och små repor vid insteg samt enstaka repor på ratt, panel eller säten är normalt.

TyresIcon

Däck och fälg

Kommentar

Inga anmärkningar.

Däck är en slitdel och behöver bytas när de är gamla, när mönsterdjupet inte är tillräckligt eller om däcken har tydliga skador. Mönsterdjupet anges i millimeter. Repor på fälgar förekommer.

  • Odubbade vinterdäck

    (Monterade)

    4 mmCheckFilledIcon

    4 mmCheckFilledIcon

    CheckFilledIcon6 mm

    CheckFilledIcon6 mm

    16" Plåtfälg

    Ett vinterdäcks mönsterdjup ska vara minst 3 mm. Ett nytt vinterdäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 9-10 mm.

  • Sommardäck

    5 mmCheckFilledIcon

    5 mmCheckFilledIcon

    CheckFilledIcon5 mm

    CheckFilledIcon5 mm

    16" Plåtfälg

    Ett sommardäcks mönsterdjup ska vara minst 1,6 mm. Ett nytt sommardäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 7-8 mm.

CommentIcon

Anmärkningsbilder

Utrustning

Utrustningspaket:

Verkstad Kamera GPS

Bilfakta

  • Antal tidigare ägare2
  • RegistreringsnummerBXP33A
  • Modellår2022
  • Tillverkningsmånadmaj 2022
  • Mätarställning2 071 mil

Teknisk data

  • ChassinummerVF1RFK00369386269
  • Motoreffekt (bensin)131 hk (96 kW)
  • Maxlastvikt489 kg
  • Bränsleförbr. blandad körning (bensin)6,8 l/100 km
  • CO2-utsläpp (bensin)153 g/km

Kvdbils anläggning

Åkersberga (Brännbacken)

Adress:

Brännbacksvägen 4

18491 Åkersberga

BackToTopIcon
ContactIconKontakt