Renault Kadjar

1.2 TCe, Zen
2017/11 706 mil/Bensin/Manuell
  • ReleasingIconEj företagsleasing
Budgivning
Utgångspris inkl. moms
52 000 kr
Med billån från443 kr / mån
Pris i bilhandeln105 000 kr
Reservationspris ej uppnått

Budgivning avslutas:

27 jan, 18:27

Höjdpunkter

En Renault Kadjar SUV från 2017 med bensinmotor. Utrustad med bl.a. nyckellöst startsystem och dragkrok.

Resultatet från KVD-testet

KvdTestIcon

Vad anmärker vi på i Kvd-testet?

Läs mer om Kvd-testet

Våra fordonstekniker har testat bilen på mer än 170 punkter och noterat både godkända punkter och eventuella anmärkningar. Allt för att du ska få en bra och rättvis bild av bilen.

Eftersom bilen har haft ett tidigare hem kan spår av användning förekomma, något vi bedömer som normalt slitage utifrån ålder och körsträcka. Det anges inte i testresultatet, men är en naturlig del av en begagnad bil.

Denna Renault Kadjar har följande förutsättningar:

2017

Modellår

11 706 mil

Miltal

DrivetrainIcon

Drivlina

RemarksIcon

Anmärkningar finns

Kommentar

Isoleringsmatta på torpedvägg skadad

Drivlinan fungerar fullt ut, men i detta spann förekommer ofta dyrare servicetillfällen. I motorrummet syns ibland spår av olja.

BreaksIcon

Bromsar

CheckIcon

Ingen åtgärd behövs

Läs om hur vi testar bromsar

Kommentar

Inga anmärkningar.

Bromsar är slitdelar och ska bytas vid behov. Ytrost kan förekomma på bromsskivorna och är normalt, utan att påverka bromsverkan.

MileageIcon

Teknik & utrustning

RemarksIcon

Anmärkningar finns

Kommentar

Upprullningsdon förarplats, funktion felaktig. Elinfällbara speglar, ur funktion. Radio, ur funktion

Teknik och utrustning fungerar som det ska men gnissel eller kärvande kan förekomma.

BodyIcon

Kaross

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Plastkåpa under bil skadad. Flertal repor och lackskador. Dekorlist vänster bakdörr skadad

Stenskott i fronten är vanligt. Runtom bilen finns ett antal mindre skador såsom repor, lackskador och mindre bucklor.

InteriorIcon

Interiör

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Invändigt några repor, fläckar och märken. Några lösa/skadade inredningsdetaljer. Eftermonterad multimediaenhet

Flera repor på insteg och nederkant av dörrinsidor samt märken på ratt, växelspak, vred och instrument är vanligt. Säten och textilier visar tydligt slitage och har en del fläckar, även i innertaket. I bagageutrymmet finns ofta tydliga spår av användning.

TyresIcon

Däck och fälg

Kommentar

Centrumkåpa saknas. Skrapade fälgar till extradäck, Däckpar extradäck, snedslitna

Däck är en slitdel och behöver bytas när de är gamla, när mönsterdjupet inte är tillräckligt eller om däcken har tydliga skador. Mönsterdjupet anges i millimeter. Skrap eller repor på fälgarna förekommer.

  • Dubbade vinterdäck

    (Monterade)

    6 mmCheckFilledIcon

    7 mmCheckFilledIcon

    CheckFilledIcon7 mm

    CheckFilledIcon6 mm

    16" Alu.fälg

    Ett vinterdäcks mönsterdjup ska vara minst 3 mm. Ett nytt vinterdäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 9-10 mm.

  • Sommardäck

    2 mmErrorFilledIcon

    3 mmCheckFilledIcon

    ErrorFilledIcon2 mm

    CheckFilledIcon3 mm

    17" Alu.fälg

    Ett sommardäcks mönsterdjup ska vara minst 1,6 mm. Ett nytt sommardäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 7-8 mm.

CommentIcon

Anmärkningsbilder

Utrustning

Utrustningspaket:

Zen

  • Motorvärmare

Bilfakta

  • Antal tidigare ägare3
  • RegistreringsnummerOHP011
  • Modellår2017
  • Tillverkningsmånadoktober 2016
  • Mätarställning11 706 mil

Teknisk data

  • ChassinummerVF1RFE00556760365
  • Motoreffekt (bensin)131 hk (96 kW)
  • Maxlastvikt422 kg
  • Bränsleförbr. blandad körning (bensin)5,6 l/100 km
  • CO2-utsläpp (bensin)126 g/km

Funktioner som bygger på 2G eller 3G-uppkoppling kan sluta fungera i samband med att dessa nätverk stängs ner av operatörerna.

Kvdbils anläggning

Åkersberga (Runö)

Adress:

Näsvägen 19

18440 Åkersberga

BackToTopIcon
ContactIconKontakt