Nissan NV200

e-NV200 Evalia 24,0kWh, Evalia
2015/3 319 mil/El/Automat
  • ReleasingIconEj företagsleasing
  • EcoIconMiljöbil
Budgivning
Ledande bud inkl. moms
0 kr
Pris i bilhandeln95 000 kr
Reservationspris ej uppnått

Budgivning avslutas:

16 jan, 09:15

Höjdpunkter

En Nissan NV200 Evalia från 2015 med elmotor. Rikligt utrustad med bland annat GPS, backkamera och nyckellöst startsystem. Detta är en äldre elbil med litet batteri och låg räckvidd

EcoIcon

Kvdbil miljöbil

Läs mer om miljöbilar

En snällare bilaffär för miljön.

Alla miljöbilar på Kvdbil uppfyller minst ett av kraven:

  • Bilen kan tankas med gas
  • Bilen släpper ut mindre än 70 g CO2/km
  • Bilen är en elbil eller en laddhybrid

Resultatet från KVD-testet

KvdTestIcon

Vad anmärker vi på i Kvd-testet?

Läs mer om Kvd-testet

Våra fordonstekniker har testat bilen på mer än 170 punkter och noterat både godkända punkter och eventuella anmärkningar. Allt för att du ska få en bra och rättvis bild av bilen.

Eftersom bilen har haft ett tidigare hem kan spår av användning förekomma, något vi bedömer som normalt slitage utifrån ålder och körsträcka. Det anges inte i testresultatet, men är en naturlig del av en begagnad bil.

Denna Nissan NV200 har följande förutsättningar:

2015

Modellår

3 319 mil

Miltal

Kommentar

Batteriets skick har inte kunnat utläsas – ofta för att bilen är ny eller att tillverkaren inte tillåter det. Bilen är provkörd, laddad och testad som vanligt.

Batterier i detta intervall har hög kvarvarande kapacitet och räckvidden är normalt i nivå med bilens ursprungliga.

DrivetrainIcon

Drivlina

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Inga anmärkningar.

Drivlinan fungerar fullt ut.

BreaksIcon

Bromsar

RemarksIcon

Åtgärd behövs

Läs om hur vi testar bromsar

Kommentar

Bromsbelägg bak bör bytas inom 6 månader, Bromsskivor bak rostskadade, bör bytas, Bromsskivor fram rostskadade, bör bytas

Bromsar är slitdelar och ska bytas vid behov. Ytrost kan förekomma på bromsskivorna och är normalt, utan att påverka bromsverkan.

MileageIcon

Teknik & utrustning

RemarksIcon

Anmärkningar finns

Kommentar

Laddkabel saknas till denna bil. Alkolås, servicedatum passerat, indikerar för service. Mediaskärm, ur funktion. Glapp touchfunktion mediaskärm

Tekniken fungerar fullt ut.

BodyIcon

Kaross

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Mindre buckla vänster tröskel, Mindre repa stötfångare bak. Mindre buckla höger tröskel, Bucklor baklucka. Några stenskott, dörruppslag och repor

Fåtal stenskott och enstaka dörruppslag är normalt.

InteriorIcon

Interiör

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Invändigt några repor, fläckar och märken

Skav och små repor vid insteg samt enstaka repor på ratt, panel eller säten är normalt.

TyresIcon

Däck och fälg

Kommentar

Lackskada på fälg

Däck är en slitdel och behöver bytas när de är gamla, när mönsterdjupet inte är tillräckligt eller om däcken har tydliga skador. Mönsterdjupet anges i millimeter. Repor på fälgar förekommer.

  • Dubbade vinterdäck

    (Monterade)

    9 mmCheckFilledIcon

    9 mmCheckFilledIcon

    CheckFilledIcon9 mm

    CheckFilledIcon9 mm

    15" Alu.fälg

    Ett vinterdäcks mönsterdjup ska vara minst 3 mm. Ett nytt vinterdäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 9-10 mm.

CommentIcon

Anmärkningsbilder

Utrustning

Utrustningspaket:

Evalia

  • Alkolås

Bilfakta

  • Antal tidigare ägare7
  • RegistreringsnummerJOK479
  • Modellår2015
  • Tillverkningsmånadjanuari 2015
  • Mätarställning3 319 mil

Teknisk data

  • ChassinummerVSKTAAME0U0506786
  • Motoreffekt (el)109 hk (80 kW)
  • Maxlastvikt477 kg
  • Räckvidd EL (NEDC)17 mil
  • Nästa besiktning senast2027-02-28

Kvdbils anläggning

Östersund

Adress:

Chaufförvägen 28

83148 Östersund

BackToTopIcon
ContactIconKontakt