Peugeot Partner

Electric
2015/4 545 mil/El/Automat
  • ReleasingIconFöretagsleasing
  • EcoIconMiljöbil
Budgivning
Ledande bud inkl. moms
0 kr
Pris i bilhandeln60 000 kr
Reservationspris ej uppnått

Budgivning avslutas:

21 jan, 12:00

Höjdpunkter

En eldriven Peugeot Partner från 2015 med automat och låga mil.

EcoIcon

Kvdbil miljöbil

Läs mer om miljöbilar

En snällare bilaffär för miljön.

Alla miljöbilar på Kvdbil uppfyller minst ett av kraven:

  • Bilen kan tankas med gas
  • Bilen släpper ut mindre än 70 g CO2/km
  • Bilen är en elbil eller en laddhybrid

Resultatet från KVD-testet

KvdTestIcon

Vad anmärker vi på i Kvd-testet?

Läs mer om Kvd-testet

Våra fordonstekniker har testat bilen på mer än 170 punkter och noterat både godkända punkter och eventuella anmärkningar. Allt för att du ska få en bra och rättvis bild av bilen.

Eftersom bilen har haft ett tidigare hem kan spår av användning förekomma, något vi bedömer som normalt slitage utifrån ålder och körsträcka. Det anges inte i testresultatet, men är en naturlig del av en begagnad bil.

Denna Peugeot Partner har följande förutsättningar:

2015

Modellår

4 545 mil

Miltal

Kommentar

Batteriets skick har inte kunnat utläsas – ofta för att bilen är ny eller att tillverkaren inte tillåter det. Bilen är provkörd, laddad och testad som vanligt.

Batterier i detta intervall har hög kvarvarande kapacitet och räckvidden är normalt i nivå med bilens ursprungliga.

DrivetrainIcon

Drivlina

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Inga anmärkningar.

Drivlinan fungerar fullt ut.

BreaksIcon

Bromsar

CheckIcon

Ingen åtgärd behövs

Läs om hur vi testar bromsar

Kommentar

Inga anmärkningar.

Bromsar är slitdelar och ska bytas vid behov. Ytrost kan förekomma på bromsskivorna och är normalt, utan att påverka bromsverkan.

MileageIcon

Teknik & utrustning

RemarksIcon

Anmärkningar finns

Kommentar

Servicelampa lyser. Övre bromsljus, ur funktion, Fjäder brusten vänster bak. Hjulvibrationer. Nyckelämne skadat. Varnar för fel på parkeringshjälp

Teknik och utrustning fungerar som det ska.

BodyIcon

Kaross

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Vindruta sliten. Stenskott vindruta utanför synfält. Gummilist skadad vänster framdörr. Antennspröt skadat. Bakljus skadat vänster sida. Plastkåpa under bil skadad, Flertal lackskador, stenskott, bucklor och repor, Flertal rostangrepp, Spår efter tidigare dekor, Bilen är matt i lacken, Höger bakljus kondens

Stenskott i fronten är normalt. Runtom bilen finns mindre skador såsom repor och mindre bucklor.

InteriorIcon

Interiör

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Panel insida baklucka, skada. Invändigt några repor, fläckar och märken

Mindre skav och repor på insteg samt nederkant av dörrinsidor är vanligt. Märken och skav på instrumentering, ratt och växelspak kan förekomma. Enstaka fläckar på säten eller innertak är inte ovanligt.

TyresIcon

Däck och fälg

Kommentar

Däckpar fram, snedslitna. Torrsprickor i 4 däck

Däck är en slitdel och behöver bytas när de är gamla, när mönsterdjupet inte är tillräckligt eller om däcken har tydliga skador. Mönsterdjupet anges i millimeter. Skrap eller repor på fälgarna förekommer.

  • Odubbade vinterdäck

    (Monterade)

    2 mmErrorFilledIcon

    5 mmCheckFilledIcon

    ErrorFilledIcon1 mm

    CheckFilledIcon6 mm

    15" Plåtfälg

    Ett vinterdäcks mönsterdjup ska vara minst 3 mm. Ett nytt vinterdäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 9-10 mm.

CommentIcon

Anmärkningsbilder

Utrustning

Utrustningspaket:

Bilfakta

  • Antal tidigare ägare7
  • RegistreringsnummerCKO342
  • Modellår2015
  • Mätarställning4 545 mil
  • Första datum i trafik i Sverige2015-05-18

Teknisk data

  • ChassinummerVF37DZKYZFJ595763
  • Motoreffekt (el)48 hk (35 kW)
  • Maxlastvikt495 kg
  • Räckvidd EL (NEDC)17 mil
  • Nästa besiktning senast2026-03-31

Kvdbils anläggning

Arboga

Adress:

Besiktningsgatan 2

73248 Arboga

BackToTopIcon
ContactIconKontakt