Peugeot Partner

1.6 BlueHDI Skåp, Reparationsobjekt
2017/13 848 mil/Diesel/Automat
WarningIcon

Reparationsobjekt

InfoIcon
  • ReleasingIconFöretagsleasing
Budgivning
Ledande bud inkl. moms
500 kr
Pris i bilhandeln75 000 kr
Reservationspris ej uppnått

Budgivning avslutas:

22 jan, 09:20

Höjdpunkter

En Peugeot Partner transportbil från 2017 med automat och dieselmotor. OBS! På grund av bilens brister har all utrustning inte kunnat funktionstestas. Bilen säljes som ett reparationsobjekt och måste hämtas med transport.

WarningIcon

Reparationsobjekt

Det innebär att objektet har allvarliga fel/brister som gör att:

  • Det är viktigt att noggrant läsa beskrivningen och anmärkningarna för att förstå objektets skick.

  • Förväntningarna på objektets funktion ska vara mycket låga, även på delar som det ej specifikt har anmärkts på.

Dessa objekt är endast lämpliga för köpare som vill och kan utföra omfattande reparationer.

Resultatet från KVD-testet

KvdTestIcon

Vad anmärker vi på i Kvd-testet?

Läs mer om Kvd-testet

Våra fordonstekniker har testat bilen på mer än 170 punkter och noterat både godkända punkter och eventuella anmärkningar. Allt för att du ska få en bra och rättvis bild av bilen.

Eftersom bilen har haft ett tidigare hem kan spår av användning förekomma, något vi bedömer som normalt slitage utifrån ålder och körsträcka. Det anges inte i testresultatet, men är en naturlig del av en begagnad bil.

Denna Peugeot Partner har följande förutsättningar:

2017

Modellår

13 848 mil

Miltal

DrivetrainIcon

Drivlina

AlertIcon

Reparationsobjekt

Kommentar

Bil går ej att starta. Huvstag saknas. Oljeläckage, mindre, ej lokaliserat

Drivlinan fungerar fullt ut, men i detta spann förekommer ofta dyrare servicetillfällen. I motorrummet syns ibland spår av olja.

BreaksIcon

Bromsar

AlertIcon

Åtgärd krävs

Läs om hur vi testar bromsar

Kommentar

Bromsverkan ej testad

Bromsar är slitdelar och ska bytas vid behov. Ytrost kan förekomma på bromsskivorna och är normalt, utan att påverka bromsverkan.

MileageIcon

Teknik & utrustning

AlertIcon

Reparationsobjekt

Kommentar

Fjärrlås fungerar ej. Baklucka går ej att öppna

Teknik och utrustning fungerar som det ska men gnissel eller kärvande kan förekomma.

BodyIcon

Kaross

RemarksIcon

Sämre än normalt skick

Kommentar

Stenskott vindruta utanför synfält. Ytrost tak. Karosskada höger sidospegel, Flertal stenskott, dörruppslag och repor, Fåtal lackskador, Fåtal rostangrepp, Bilen är matt i lacken, Kaross, några spruckna/skadade plastdetaljer, Bakljus vänster, repa. Höger bakljus kondens. Lås på baklucka urborrat, går ej öppna

Stenskott i fronten är vanligt. Runtom bilen finns ett antal mindre skador såsom repor, lackskador och mindre bucklor.

InteriorIcon

Interiör

RemarksIcon

Sämre än normalt skick

Kommentar

Invändigt flertal repor, fläckar och märken. Spår av mögel. Dålig lukt i bilen. Trasiga inredningsdetaljer

Flera repor på insteg och nederkant av dörrinsidor samt märken på ratt, växelspak, vred och instrument är vanligt. Säten och textilier visar tydligt slitage och har en del fläckar, även i innertaket. I bagageutrymmet finns ofta tydliga spår av användning.

TyresIcon

Däck och fälg

Kommentar

Inga anmärkningar.

Däck är en slitdel och behöver bytas när de är gamla, när mönsterdjupet inte är tillräckligt eller om däcken har tydliga skador. Mönsterdjupet anges i millimeter. Skrap eller repor på fälgarna förekommer.

  • Dubbade vinterdäck

    (Monterade)

    4 mmCheckFilledIcon

    4 mmCheckFilledIcon

    CheckFilledIcon4 mm

    CheckFilledIcon4 mm

    15" Plåtfälg

    Ett vinterdäcks mönsterdjup ska vara minst 3 mm. Ett nytt vinterdäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 9-10 mm.

CommentIcon

Anmärkningsbilder

Utrustning

Utrustningspaket:

Reparationsobjekt

  • Urkopplingsbar passagerarairbag

  • Lastbågar

    Bilfakta

    • Antal tidigare ägare3
    • RegistreringsnummerZBW271
    • KörförbudJa
    • Modellår2017
    • Tillverkningsmånaddecember 2017

    Teknisk data

    • ChassinummerVF37DBHYMHJ915648
    • Motoreffekt (diesel)99 hk (73 kW)
    • Maxlastvikt640 kg
    • Bränsleförbr. blandad körning (diesel)4,1 l/100 km
    • CO2-utsläpp (diesel)108 g/km

    Funktioner som bygger på 2G eller 3G-uppkoppling kan sluta fungera i samband med att dessa nätverk stängs ner av operatörerna.

    Kvdbils anläggning

    Karlstad

    Adress:

    Rattgatan 2

    65341 Karlstad

    BackToTopIcon
    ContactIconKontakt