Opel MOKKA

Mokka-e, GS Line
2022/2 959 mil/El/Automat
  • ReleasingIconFöretagsleasing
  • EcoIconMiljöbil
Budgivning
UtgĂĄngspris inkl. moms
100 000 kr
Med billĂĄn frĂĄn852 kr / mĂĄn
Pris i bilhandeln200 000 kr
Reservationspris ej uppnĂĄtt

Budgivning avslutas:

20 jan, 11:38

Höjdpunkter

“En Opel Mokka från 2022 med automatlåda och elmotor erbjuder en tyst, smidig och modern körupplevelse. Den är välutrustad med backkamera, nyckellöst startsystem och assistanssystem som ger både komfort och trygghet i vardagen. Kupén är stilren, kompakt och genomtänkt med fokus på användarvänlighet. Bilen behöver inte besiktas förrän oktober nästa år.”

EcoIcon

Kvdbil miljöbil

Läs mer om miljöbilar

En snällare bilaffär för miljön.

Alla miljöbilar på Kvdbil uppfyller minst ett av kraven:

  • Bilen kan tankas med gas
  • Bilen släpper ut mindre än 70 g CO2/km
  • Bilen är en elbil eller en laddhybrid

Resultatet frĂĄn KVD-testet

KvdTestIcon

Vad anmärker vi på i Kvd-testet?

Läs mer om Kvd-testet

Våra fordonstekniker har testat bilen på mer än 170 punkter och noterat både godkända punkter och eventuella anmärkningar. Allt för att du ska få en bra och rättvis bild av bilen.

Eftersom bilen har haft ett tidigare hem kan spår av användning förekomma, något vi bedömer som normalt slitage utifrån ålder och körsträcka. Det anges inte i testresultatet, men är en naturlig del av en begagnad bil.

Denna Opel MOKKA har följande förutsättningar:

2022

ModellĂĄr

2 959 mil

Miltal

Kommentar

Batteriets skick har inte kunnat utläsas – ofta för att bilen är ny eller att tillverkaren inte tillåter det. Bilen är provkörd, laddad och testad som vanligt.

Batterier i detta intervall har hög kvarvarande kapacitet och räckvidden är normalt i nivå med bilens ursprungliga.

DrivetrainIcon

Drivlina

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Inga anmärkningar.

Drivlinan fungerar fullt ut.

BreaksIcon

Bromsar

CheckIcon

Ingen åtgärd behövs

Läs om hur vi testar bromsar

Kommentar

Inga anmärkningar.

Bromsar är slitdelar och ska bytas vid behov. Ytrost kan förekomma på bromsskivorna och är normalt, utan att påverka bromsverkan.

MileageIcon

Teknik & utrustning

RemarksIcon

Anmärkningar finns

Kommentar

Ratt stĂĄr lite snett. Laddkabel saknas till denna bil

Tekniken fungerar fullt ut.

BodyIcon

Kaross

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Flertal lackskador, dörruppslag och repor

Fåtal stenskott och enstaka dörruppslag är normalt.

InteriorIcon

Interiör

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Lukt från rök. Invändigt fåtal repor och märken. Klädsel smutsig

Skav och små repor vid insteg samt enstaka repor på ratt, panel eller säten är normalt.

TyresIcon

Däck och fälg

Kommentar

Inga anmärkningar.

Däck är en slitdel och behöver bytas när de är gamla, när mönsterdjupet inte är tillräckligt eller om däcken har tydliga skador. Mönsterdjupet anges i millimeter. Repor på fälgar förekommer.

  • Dubbade vinterdäck

    (Monterade)

    6 mmCheckFilledIcon

    7 mmCheckFilledIcon

    CheckFilledIcon6 mm

    CheckFilledIcon7 mm

    16" Plåtfälg

    Ett vinterdäcks mönsterdjup ska vara minst 3 mm. Ett nytt vinterdäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 9-10 mm.

  • Sommardäck

    4 mmCheckFilledIcon

    3 mmCheckFilledIcon

    CheckFilledIcon4 mm

    CheckFilledIcon3 mm

    17" Alu.fälg

    Ett sommardäcks mönsterdjup ska vara minst 1,6 mm. Ett nytt sommardäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 7-8 mm.

CommentIcon

Anmärkningsbilder

Utrustning

Utrustningspaket:

GS Line

Bilfakta

  • Antal tidigare ägare2
  • RegistreringsnummerLJG91N
  • ModellĂĄr2022
  • TillverkningsmĂĄnadseptember 2022
  • Mätarställning2 959 mil

Teknisk data

  • ChassinummerVXKUKZKXZNW080404
  • Motoreffekt (el)136 hk (100 kW)
  • Maxlastvikt401 kg
  • Räckvidd WLTP34 mil
  • Räckvidd stad WLTP50 mil

Kvdbils anläggning

Kungälv (Ellesbo)

Adress:

Ellesbovägen 150

44290 Kungälv

BackToTopIcon
ContactIconKontakt