Suzuki Vitara

1.0 Allgrip 4x4, Reparationsobjekt
2019/13 068 mil/Bensin/Manuell
WarningIcon

Reparationsobjekt

InfoIcon
  • ReleasingIconEj företagsleasing
Budgivning
Ledande bud inkl. moms
5 500 kr
Pris i bilhandeln140 000 kr
Reservationspris ej uppnått

Budgivning avslutas:

22 jan, 11:56

Höjdpunkter

En Suzuki Vitara från 2019 med bensinmotor. Välutrustad med bland annat backkamera, fyrhjulsdrift och adaptiv farthållare. OBS! På grund av bilens brister har all utrustning inte kunnat funktionstestas. Bilen säljes som ett reparationsobjekt och måste bärgas från anläggningen. Ingen utrustning kan förväntas fungera.

WarningIcon

Reparationsobjekt

Det innebär att objektet har allvarliga fel/brister som gör att:

  • Det är viktigt att noggrant läsa beskrivningen och anmärkningarna för att förstå objektets skick.

  • Förväntningarna på objektets funktion ska vara mycket låga, även på delar som det ej specifikt har anmärkts på.

Dessa objekt är endast lämpliga för köpare som vill och kan utföra omfattande reparationer.

Resultatet från KVD-testet

KvdTestIcon

Vad anmärker vi på i Kvd-testet?

Läs mer om Kvd-testet

Våra fordonstekniker har testat bilen på mer än 170 punkter och noterat både godkända punkter och eventuella anmärkningar. Allt för att du ska få en bra och rättvis bild av bilen.

Eftersom bilen har haft ett tidigare hem kan spår av användning förekomma, något vi bedömer som normalt slitage utifrån ålder och körsträcka. Det anges inte i testresultatet, men är en naturlig del av en begagnad bil.

Denna Suzuki Vitara har följande förutsättningar:

2019

Modellår

13 068 mil

Miltal

DrivetrainIcon

Drivlina

AlertIcon

Reparationsobjekt

Kommentar

Ej provkörd p.g.a. annan avvikelse som gör bilen trafikfarlig. Motor nerplockad

Drivlinan fungerar fullt ut, men i detta spann förekommer ofta dyrare servicetillfällen. I motorrummet syns ibland spår av olja.

BreaksIcon

Bromsar

AlertIcon

Åtgärd krävs

Läs om hur vi testar bromsar

Kommentar

Bromsskivor bak rostskadade, bör bytas, Bromsskivor fram rostskadade, bör bytas. Bromsverkan Ej testad

Bromsar är slitdelar och ska bytas vid behov. Ytrost kan förekomma på bromsskivorna och är normalt, utan att påverka bromsverkan.

MileageIcon

Teknik & utrustning

AlertIcon

Reparationsobjekt

Kommentar

Ej testad

Teknik och utrustning fungerar som det ska men gnissel eller kärvande kan förekomma.

BodyIcon

Kaross

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Lackskada stötfångare bak. Lackskada höger bakskärm, Flertal stenskott, dörruppslag och repor, Fåtal lackskador, Spår efter tidigare dekor

Stenskott i fronten är vanligt. Runtom bilen finns ett antal mindre skador såsom repor, lackskador och mindre bucklor.

InteriorIcon

Interiör

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Invändigt flertal repor, fläckar och märken. Inredningsdetalj, trasig.Insynsskydd medföljer ej

Flera repor på insteg och nederkant av dörrinsidor samt märken på ratt, växelspak, vred och instrument är vanligt. Säten och textilier visar tydligt slitage och har en del fläckar, även i innertaket. I bagageutrymmet finns ofta tydliga spår av användning.

TyresIcon

Däck och fälg

Kommentar

Fälgar på bilen kantstötta

Däck är en slitdel och behöver bytas när de är gamla, när mönsterdjupet inte är tillräckligt eller om däcken har tydliga skador. Mönsterdjupet anges i millimeter. Skrap eller repor på fälgarna förekommer.

  • Sommardäck

    (Monterade)

    5 mmCheckFilledIcon

    5 mmCheckFilledIcon

    CheckFilledIcon5 mm

    CheckFilledIcon5 mm

    17" Alu.fälg

    Ett sommardäcks mönsterdjup ska vara minst 1,6 mm. Ett nytt sommardäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 7-8 mm.

CommentIcon

Anmärkningsbilder

Utrustning

Utrustningspaket:

Reparationsobjekt

  • Färddator

Bilfakta

  • Antal tidigare ägare1
  • RegistreringsnummerPEW725
  • Modellår2019
  • Tillverkningsmånadoktober 2018
  • Mätarställning13 068 mil

Teknisk data

  • ChassinummerTSMLYE01S00618708
  • Motoreffekt (bensin)112 hk (82 kW)
  • Maxlastvikt435 kg
  • Bränsleförbr. blandad körning (bensin)6,0 l/100 km
  • CO2-utsläpp (bensin)135 g/km

Funktioner som bygger på 2G eller 3G-uppkoppling kan sluta fungera i samband med att dessa nätverk stängs ner av operatörerna.

Kvdbils anläggning

Linköping (Jägarvallen)

Adress:

Jägarvallsvägen 7

58422 Linköping

BackToTopIcon
ContactIconKontakt