Hyundai i20

1.0 T-GDi, Backkamera
2020/6 353 mil/Bensin/Automat
  • ReleasingIconEj företagsleasing
Budgivning
Ledande bud inkl. moms
80 500 kr
Med billån från686 kr / mån
Pris i bilhandeln160 000 kr
Reservationspris ej uppnått

Budgivning avslutas:

29 jan, 11:46

Höjdpunkter

Denna i20 med automatlåda är en lättkörd och smidig bil som gör vardagsresorna enkla och bekväma. Den kombinerar modern teknik med bekväm komfort och stilren design som gör varje tur både inspirerande och trivsam. Nybesiktigad och behöver inte besiktas förrän januari nästa år.

Resultatet från KVD-testet

KvdTestIcon

Vad anmärker vi på i Kvd-testet?

Läs mer om Kvd-testet

Våra fordonstekniker har testat bilen på mer än 170 punkter och noterat både godkända punkter och eventuella anmärkningar. Allt för att du ska få en bra och rättvis bild av bilen.

Eftersom bilen har haft ett tidigare hem kan spår av användning förekomma, något vi bedömer som normalt slitage utifrån ålder och körsträcka. Det anges inte i testresultatet, men är en naturlig del av en begagnad bil.

Denna Hyundai i20 har följande förutsättningar:

2020

Modellår

6 353 mil

Miltal

DrivetrainIcon

Drivlina

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Inga anmärkningar.

Drivlinan fungerar bra. Spår av olja i motorrummet är inte ovanligt.

BreaksIcon

Bromsar

CheckIcon

Ingen åtgärd behövs

Läs om hur vi testar bromsar

Kommentar

Inga anmärkningar.

Bromsar är slitdelar och ska bytas vid behov. Ytrost kan förekomma på bromsskivorna och är normalt, utan att påverka bromsverkan.

MileageIcon

Teknik & utrustning

RemarksIcon

Anmärkningar finns

Kommentar

Säkerhetsbälte vänster bak skadat. Service inom kort

Teknik och utrustning fungerar som det ska.

BodyIcon

Kaross

RemarksIcon

Sämre än normalt skick

Kommentar

Stenskott vindruta i synfält. Flertal lackskador och repor. Bilen är delvis omlackerad, med bitvis dåligt utfört arbete

Stenskott i fronten är normalt. Runtom bilen finns mindre skador såsom repor och mindre bucklor.

InteriorIcon

Interiör

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Inga anmärkningar.

Mindre skav och repor på insteg samt nederkant av dörrinsidor är vanligt. Märken och skav på instrumentering, ratt och växelspak kan förekomma. Enstaka fläckar på säten eller innertak är inte ovanligt.

TyresIcon

Däck och fälg

Kommentar

Skrapade fälgar till extradäck

Däck är en slitdel och behöver bytas när de är gamla, när mönsterdjupet inte är tillräckligt eller om däcken har tydliga skador. Mönsterdjupet anges i millimeter. Skrap eller repor på fälgarna förekommer.

  • Odubbade vinterdäck

    (Monterade)

    6 mmCheckFilledIcon

    6 mmCheckFilledIcon

    CheckFilledIcon6 mm

    CheckFilledIcon6 mm

    15" Plåtfälg

    Ett vinterdäcks mönsterdjup ska vara minst 3 mm. Ett nytt vinterdäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 9-10 mm.

  • Sommardäck

    5 mmCheckFilledIcon

    5 mmCheckFilledIcon

    CheckFilledIcon5 mm

    CheckFilledIcon5 mm

    15" Alu.fälg

    Ett sommardäcks mönsterdjup ska vara minst 1,6 mm. Ett nytt sommardäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 7-8 mm.

CommentIcon

Anmärkningsbilder

Utrustning

Utrustningspaket:

Backkamera

  • Smartphone integration

Bilfakta

  • Antal tidigare ägare1
  • RegistreringsnummerJAJ78T
  • Modellår2020
  • Tillverkningsmånadfebruari 2020
  • Mätarställning6 353 mil

Teknisk data

  • ChassinummerNLHB351AGLZ635067
  • Motoreffekt (bensin)100 hk (74 kW)
  • Maxlastvikt404 kg
  • Bränsleförbr. blandad körning (bensin)4,8 l/100 km
  • CO2-utsläpp (bensin)111 g/km

Funktioner som bygger på 2G eller 3G-uppkoppling kan sluta fungera i samband med att dessa nätverk stängs ner av operatörerna.

Kvdbils anläggning

Åkersberga (Runö)

Adress:

Näsvägen 19

18440 Åkersberga

BackToTopIcon
ContactIconKontakt