Fiat 500

500e
2021/3 639 mil/El/Automat
CertifiedIcon

Certifierad

InfoIcon
  • ReleasingIconFöretagsleasing
  • EcoIconMiljöbil
Budgivning
Ledande bud inkl. moms
100 500 kr
Med billĂĄn frĂĄn856 kr / mĂĄn
Pris i bilhandeln170 000 kr
Reservationspris ej uppnĂĄtt

Budgivning avslutas:

13 jan, 11:36

Höjdpunkter

“En Fiat 500 från 2021 med elmotor erbjuder en tyst och smidig körupplevelse som passar perfekt i stadsmiljö. Den är utrustad med GPS och assistanssystem som gör körningen enkel och trygg. Kupén är kompakt men genomtänkt med en charmig design. En elbil som kombinerar stil, funktion och lättkördhet.”

CertifiedIcon

Certifierad

Läs mer om vår certifiering
  • Bilen är yngre än 8 ĂĄr

  • I bra tekniskt och funktionellt skick

  • Mätarställning pĂĄ max 12 000 mil

Läs mer om Certifierad här

EcoIcon

Kvdbil miljöbil

Läs mer om miljöbilar

En snällare bilaffär för miljön.

Alla miljöbilar på Kvdbil uppfyller minst ett av kraven:

  • Bilen kan tankas med gas
  • Bilen släpper ut mindre än 70 g CO2/km
  • Bilen är en elbil eller en laddhybrid

Resultatet frĂĄn KVD-testet

KvdTestIcon

Vad anmärker vi på i Kvd-testet?

Läs mer om Kvd-testet

Våra fordonstekniker har testat bilen på mer än 170 punkter och noterat både godkända punkter och eventuella anmärkningar. Allt för att du ska få en bra och rättvis bild av bilen.

Eftersom bilen har haft ett tidigare hem kan spår av användning förekomma, något vi bedömer som normalt slitage utifrån ålder och körsträcka. Det anges inte i testresultatet, men är en naturlig del av en begagnad bil.

Denna Fiat 500 har följande förutsättningar:

2021

ModellĂĄr

3 639 mil

Miltal

BatteryIcon

Kvdbils batteritest

Betyg

ConditioningIconConditioningIconConditioningIcon
Läs mer om hur vi genomför Kvdbils batteritest

Kommentar

Batteriet har mycket hög kvarvarande kapacitet. Räckvidd i nivå med bilens ursprungliga, laddning går snabbt och god prestanda även vid kyla.

Batterier i detta intervall har hög kvarvarande kapacitet och räckvidden är normalt i nivå med bilens ursprungliga.

DrivetrainIcon

Drivlina

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Inga anmärkningar.

Drivlinan fungerar fullt ut.

BreaksIcon

Bromsar

CheckIcon

Ingen åtgärd behövs

Läs om hur vi testar bromsar

Kommentar

Inga anmärkningar.

Bromsar är slitdelar och ska bytas vid behov. Ytrost kan förekomma på bromsskivorna och är normalt, utan att påverka bromsverkan.

MileageIcon

Teknik & utrustning

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Inga anmärkningar.

Tekniken fungerar fullt ut.

BodyIcon

Kaross

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Inga anmärkningar.

Fåtal stenskott och enstaka dörruppslag är normalt.

InteriorIcon

Interiör

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Inga anmärkningar.

Skav och små repor vid insteg samt enstaka repor på ratt, panel eller säten är normalt.

TyresIcon

Däck och fälg

Kommentar

Fälgar på bilen kantstötta

Däck är en slitdel och behöver bytas när de är gamla, när mönsterdjupet inte är tillräckligt eller om däcken har tydliga skador. Mönsterdjupet anges i millimeter. Repor på fälgar förekommer.

  • Odubbade vinterdäck

    (Monterade)

    4 mmCheckFilledIcon

    8 mmCheckFilledIcon

    CheckFilledIcon4 mm

    CheckFilledIcon8 mm

    15" Alu.fälg

    Ett vinterdäcks mönsterdjup ska vara minst 3 mm. Ett nytt vinterdäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 9-10 mm.

  • Sommardäck

    5 mmCheckFilledIcon

    6 mmCheckFilledIcon

    CheckFilledIcon5 mm

    CheckFilledIcon6 mm

    16" Alu.fälg

    Ett sommardäcks mönsterdjup ska vara minst 1,6 mm. Ett nytt sommardäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 7-8 mm.

CommentIcon

Anmärkningsbilder

Utrustning

Utrustningspaket:

  • Smartphone integration

Bilfakta

  • Antal tidigare ägare3
  • RegistreringsnummerHBM67M
  • ModellĂĄr2021
  • TillverkningsmĂĄnaddecember 2020
  • Mätarställning3 639 mil

Teknisk data

  • ChassinummerZFAEFAC40MX009133
  • Motoreffekt (el)118 hk (87 kW)
  • Maxlastvikt314 kg
  • Räckvidd WLTP32 mil
  • Räckvidd stad WLTP46 mil

Kvdbils anläggning

Kungälv (Ellesbo)

Adress:

Ellesbovägen 150

44290 Kungälv

BackToTopIcon
ContactIconKontakt