Dodge RAM

1500 5.7, LEER Flakkåpa, Taklucka
2019/5 876 mil/Bensin/Etanol/Automat
  • ReleasingIconEj företagsleasing
Budgivning
Utgångspris inkl. moms
102 000 kr
Med billån från869 kr / mån
Pris i bilhandeln410 000 kr
Reservationspris ej uppnått

Budgivning avslutas:

21 jan, 10:42

Fast pris
Fast pris inkl. moms
392 000 kr
Med billån från3 339 kr / mån
Pris i bilhandeln410 000 kr

Fast pris stängs:

19 jan, 10:38

Höjdpunkter

Dodge RAM Pickup med stark motor på 401hk. Välutrustad med bland annat taklucka, GPS, backkamera, dragkrok och fyrhjulsdrift. Nybesiktigad till 2027-03-31 och lämnar ett mycket gott intryck.

Resultatet från KVD-testet

KvdTestIcon

Vad anmärker vi på i Kvd-testet?

Läs mer om Kvd-testet

Våra fordonstekniker har testat bilen på mer än 170 punkter och noterat både godkända punkter och eventuella anmärkningar. Allt för att du ska få en bra och rättvis bild av bilen.

Eftersom bilen har haft ett tidigare hem kan spår av användning förekomma, något vi bedömer som normalt slitage utifrån ålder och körsträcka. Det anges inte i testresultatet, men är en naturlig del av en begagnad bil.

Denna Dodge RAM har följande förutsättningar:

2019

Modellår

5 876 mil

Miltal

DrivetrainIcon

Drivlina

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Inga anmärkningar.

Drivlinan fungerar bra. Spår av olja i motorrummet är inte ovanligt.

BreaksIcon

Bromsar

RemarksIcon

Åtgärd behövs

Läs om hur vi testar bromsar

Kommentar

Bromsar bak anliggande

Bromsar är slitdelar och ska bytas vid behov. Ytrost kan förekomma på bromsskivorna och är normalt, utan att påverka bromsverkan.

MileageIcon

Teknik & utrustning

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Saknar nyckel till låset på flakkåpan. Nytt batteri. Nybesiktad. Underredsbehandlad

Teknik och utrustning fungerar som det ska.

BodyIcon

Kaross

StarIcon

Bättre än normalt skick

Kommentar

Stenskott vindruta utanför synfält. Välskött

Stenskott i fronten är normalt. Runtom bilen finns mindre skador såsom repor och mindre bucklor.

InteriorIcon

Interiör

StarIcon

Bättre än normalt skick

Kommentar

Repiga inredningsdetaljer bagageutrymme. Nybilskänsla

Mindre skav och repor på insteg samt nederkant av dörrinsidor är vanligt. Märken och skav på instrumentering, ratt och växelspak kan förekomma. Enstaka fläckar på säten eller innertak är inte ovanligt.

TyresIcon

Däck och fälg

Kommentar

Inga anmärkningar.

Däck är en slitdel och behöver bytas när de är gamla, när mönsterdjupet inte är tillräckligt eller om däcken har tydliga skador. Mönsterdjupet anges i millimeter. Skrap eller repor på fälgarna förekommer.

  • Dubbade vinterdäck

    (Monterade)

    8 mmCheckFilledIcon

    8 mmCheckFilledIcon

    CheckFilledIcon8 mm

    CheckFilledIcon8 mm

    20" Alu.fälg

    Ett vinterdäcks mönsterdjup ska vara minst 3 mm. Ett nytt vinterdäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 9-10 mm.

  • Sommardäck

    6 mmCheckFilledIcon

    7 mmCheckFilledIcon

    CheckFilledIcon6 mm

    CheckFilledIcon7 mm

    20" Alu.fälg

    Ett sommardäcks mönsterdjup ska vara minst 1,6 mm. Ett nytt sommardäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 7-8 mm.

CommentIcon

Anmärkningsbilder

Utrustning

Utrustningspaket:

LEER Flakkåpa, Taklucka

  • Smartphone integration

  • Taklucka

Bilfakta

  • Antal tidigare ägare1
  • RegistreringsnummerTMA985
  • Modellår2019
  • Mätarställning5 876 mil
  • Första datum i trafik i Sverige2020-08-24

Teknisk data

  • Chassinummer1C6RR7LT5KS510337
  • Motoreffekt (bensin)401 hk (295 kW)
  • Motoreffekt (etanol)401 hk (295 kW)
  • Maxlastvikt815 kg
  • CO2-utsläpp (bensin)317 g/km

Kvdbils anläggning

Ödeshög

Adress:

Öningegatan 14

59933 Ödeshög

BackToTopIcon
ContactIconKontakt