“Denna Sandero är en lättkörd och smidig bil som gör vardagsresorna både enkla och trivsamma. Den kombinerar modern design med bekväm komfort och praktiska funktioner som gör varje tur inspirerande. Bilen behöver inte besiktas förrän augusti nästa år.”
Eftersom bilen har haft ett tidigare hem kan spår av användning förekomma, något vi bedömer som normalt slitage utifrån ålder och körsträcka. Det anges inte i testresultatet, men är en naturlig del av en begagnad bil.
Denna Dacia Sandero har följande förutsättningar:
2 406 mil
Bilen är inte provkörd p.g.a. fel däck för årstiden
Bromsverkan Ej testad
Servicelampa lyser. Däcktrycksövervakningslampa lyser
Fåtal lackskador
Skav och små repor vid insteg samt enstaka repor på ratt, panel eller säten är normalt.
4 mm
4 mm
4 mm
4 mm
7253886