DS DS7 Crossback

DS7 Crossback PureTech, Performance Line
2023/7 373 mil/Bensin/Automat
  • ReleasingIconFöretagsleasing
Budgivning
Ledande bud inkl. moms
120 000 kr
Med billån från1 022 kr / mån
Pris i bilhandeln240 000 kr
Reservationspris ej uppnått

Budgivning avslutas:

2 feb, 10:02

Höjdpunkter

Denna DS7 Crossback Performance Line erbjuder en självsäker och elegant körupplevelse med modern teknik och bekväm komfort. Den kombinerar uttrycksfull design med smart funktionalitet som gör varje resa både inspirerande och trivsam. Nybesiktigad och behöver inte besiktigas förrän januari 2027.

Resultatet från KVD-testet

KvdTestIcon

Vad anmärker vi på i Kvd-testet?

Läs mer om Kvd-testet

Våra fordonstekniker har testat bilen på mer än 170 punkter och noterat både godkända punkter och eventuella anmärkningar. Allt för att du ska få en bra och rättvis bild av bilen.

Eftersom bilen har haft ett tidigare hem kan spår av användning förekomma, något vi bedömer som normalt slitage utifrån ålder och körsträcka. Det anges inte i testresultatet, men är en naturlig del av en begagnad bil.

Denna DS DS7 Crossback har följande förutsättningar:

2023

Modellår

7 373 mil

Miltal

DrivetrainIcon

Drivlina

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Inga anmärkningar.

Drivlinan fungerar bra. Spår av olja i motorrummet är inte ovanligt.

BreaksIcon

Bromsar

CheckIcon

Ingen åtgärd behövs

Läs om hur vi testar bromsar

Kommentar

Inga anmärkningar.

Bromsar är slitdelar och ska bytas vid behov. Ytrost kan förekomma på bromsskivorna och är normalt, utan att påverka bromsverkan.

MileageIcon

Teknik & utrustning

RemarksIcon

Anmärkningar finns

Kommentar

Sidoblinkers ur funktion vänster fram. Spricka vindruta utanför synfält. Servicelampa lyser. Resultatet på besiktningen: 2X godkänd 2026-01-23 - med anmärkning Brister: 2X SIDOKÖRRIKTNINGSVISARE (4.4) VÄNSTER UR FUNKTION

Teknik och utrustning fungerar som det ska.

BodyIcon

Kaross

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Kondens i bakljus. Vindruta sliten

Stenskott i fronten är normalt. Runtom bilen finns mindre skador såsom repor och mindre bucklor.

InteriorIcon

Interiör

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Insynsskydd medföljer ej

Mindre skav och repor på insteg samt nederkant av dörrinsidor är vanligt. Märken och skav på instrumentering, ratt och växelspak kan förekomma. Enstaka fläckar på säten eller innertak är inte ovanligt.

TyresIcon

Däck och fälg

Kommentar

Inga anmärkningar.

Däck är en slitdel och behöver bytas när de är gamla, när mönsterdjupet inte är tillräckligt eller om däcken har tydliga skador. Mönsterdjupet anges i millimeter. Skrap eller repor på fälgarna förekommer.

  • Odubbade vinterdäck

    (Monterade)

    4 mmCheckFilledIcon

    4 mmCheckFilledIcon

    CheckFilledIcon4 mm

    CheckFilledIcon4 mm

    17" Alu.fälg

    Ett vinterdäcks mönsterdjup ska vara minst 3 mm. Ett nytt vinterdäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 9-10 mm.

CommentIcon

Anmärkningsbilder

Utrustning

Utrustningspaket:

Performance Line

  • Smartphone integration

Bilfakta

  • Antal tidigare ägare1
  • RegistreringsnummerELH05P
  • Modellår2023
  • Tillverkningsmånadjuli 2022
  • Mätarställning7 373 mil

Teknisk data

  • ChassinummerVR1J45GFUNY587583
  • Motoreffekt (bensin)181 hk (133 kW)
  • Maxlastvikt456 kg
  • Nästa besiktning senast2027-01-31
  • Tjänstevikt1 594 kg

Funktioner som bygger på 2G eller 3G-uppkoppling kan sluta fungera i samband med att dessa nätverk stängs ner av operatörerna.

Kvdbils anläggning

Åkersberga (Runö)

Adress:

Näsvägen 19

18440 Åkersberga

BackToTopIcon
ContactIconKontakt