Sänkt pris
Certifierad
229 000 kr
“Denna DS7 Crossback Performance Line erbjuder en självsäker och elegant körupplevelse med modern teknik och bekväm komfort. Den kombinerar uttrycksfull design med smart funktionalitet som gör varje resa både inspirerande och trivsam. Nyservad och nybesiktigad, behöver inte besiktigas förrän januari 2027.”
Certifierad
Bilen är yngre än 8 år
I bra tekniskt och funktionellt skick
Mätarställning på max 12 000 mil
Vad anmärker vi på i Kvd-testet?
Våra fordonstekniker har testat bilen på mer än 170 punkter och noterat både godkända punkter och eventuella anmärkningar. Allt för att du ska få en bra och rättvis bild av bilen.
Eftersom bilen har haft ett tidigare hem kan spår av användning förekomma, något vi bedömer som normalt slitage utifrån ålder och körsträcka. Det anges inte i testresultatet, men är en naturlig del av en begagnad bil.
Denna DS DS7 Crossback har följande förutsättningar:
2022
Modellår
5 625 mil
Miltal
Drivlina
Normalt skick
Kommentar
Inga anmärkningar.
Drivlinan fungerar bra. Spår av olja i motorrummet är inte ovanligt.
Kommentar
Bromsbelägg fram bör bytas inom 6 månader. Resultatet på besiktningen: 2X godkänd 2026-01-14 - med anmärkning Brister: 2X FÄRDBROMS BROMSBELÄGG (1.1.13) BAK HÖGER SLITNA
Bromsar är slitdelar och ska bytas vid behov. Ytrost kan förekomma på bromsskivorna och är normalt, utan att påverka bromsverkan.
Teknik & utrustning
Normalt skick
Kommentar
Inga anmärkningar.
Teknik och utrustning fungerar som det ska.
Kaross
Normalt skick
Kommentar
Plastdetalj har släppt vänster framdörr
Stenskott i fronten är normalt. Runtom bilen finns mindre skador såsom repor och mindre bucklor.
Interiör
Normalt skick
Kommentar
Skada klädsel A-stolpe
Mindre skav och repor på insteg samt nederkant av dörrinsidor är vanligt. Märken och skav på instrumentering, ratt och växelspak kan förekomma. Enstaka fläckar på säten eller innertak är inte ovanligt.
Däck och fälg
Kommentar
Inga anmärkningar.
Däck är en slitdel och behöver bytas när de är gamla, när mönsterdjupet inte är tillräckligt eller om däcken har tydliga skador. Mönsterdjupet anges i millimeter. Skrap eller repor på fälgarna förekommer.
Odubbade vinterdäck
(Monterade)
6 mm
8 mm
6 mm
8 mm
17" Alu.fälg
Ett vinterdäcks mönsterdjup ska vara minst 3 mm. Ett nytt vinterdäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 9-10 mm.
Sommardäck
5 mm
5 mm
5 mm
5 mm
19" Alu.fälg
Ett sommardäcks mönsterdjup ska vara minst 1,6 mm. Ett nytt sommardäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 7-8 mm.
Anmärkningsbilder
Utrustningspaket:
Performance Line
Antisladdsystem
Antispinn
Assistanssystem
Autobroms
Backkamera
Bluetooth
Eldriven baklucka
Elhiss bak
Elhiss fram
Elinfällbara backspeglar
Elspeglar
Elstol med minnesfunktion förarplats
Filbytesvarnare
Fjärrlås
Färddator
GPS
Infällbar dragkrok
Isofix bak
Klimatanläggning
Nyckellöst startsystem
Parkeringssensorer bak
Parkeringssensorer fram
Radio
Regnsensor
Start/Stopp-funktion
Stolsvärme fram
Urkopplingsbar passagerarairbag
USB-ingång
Xenon-ljus
Adaptiv farthållare
Funktioner som bygger på 2G eller 3G-uppkoppling kan sluta fungera i samband med att dessa nätverk stängs ner av operatörerna.
Dela
7266779
Hej! Har du några frågor? Tveka inte att höra av dig till oss.
Ring oss, skicka e-mail eller chatta.