DS DS7 Crossback

DS7 Crossback PureTech, Performance Line
2022/3 088 mil/Bensin/Automat
  • ReleasingIconFöretagsleasing
Budgivning
Ledande bud inkl. moms
130 500 kr
Med billån från1 112 kr / mån
Pris i bilhandeln250 000 kr
Reservationspris ej uppnått

Budgivning avslutas:

30 jan, 09:39

Höjdpunkter

En DS DS7 Crossback erbjuder en stark och följsam bensinmotor på 181hk kombinerat med hög komfort och exklusiv design. Den rymliga kupén och den höga sittpositionen ger en trygg och avslappnad körupplevelse i både stad och på landsväg. Välutrustad med GPS, backkamera och dragkrok för hög funktionalitet och säkerhet. Bilen är besiktigad till 2027-01-31 och servad senast december 2025.

Resultatet från KVD-testet

KvdTestIcon

Vad anmärker vi på i Kvd-testet?

Läs mer om Kvd-testet

Våra fordonstekniker har testat bilen på mer än 170 punkter och noterat både godkända punkter och eventuella anmärkningar. Allt för att du ska få en bra och rättvis bild av bilen.

Eftersom bilen har haft ett tidigare hem kan spår av användning förekomma, något vi bedömer som normalt slitage utifrån ålder och körsträcka. Det anges inte i testresultatet, men är en naturlig del av en begagnad bil.

Denna DS DS7 Crossback har följande förutsättningar:

2022

Modellår

3 088 mil

Miltal

DrivetrainIcon

Drivlina

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Inga anmärkningar.

Drivlinan fungerar fullt ut.

BreaksIcon

Bromsar

RemarksIcon

Åtgärd behövs

Läs om hur vi testar bromsar

Kommentar

Bromsbelägg bak behöver bytas

Bromsar är slitdelar och ska bytas vid behov. Ytrost kan förekomma på bromsskivorna och är normalt, utan att påverka bromsverkan.

MileageIcon

Teknik & utrustning

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Inga anmärkningar.

Tekniken fungerar fullt ut.

BodyIcon

Kaross

RemarksIcon

Sämre än normalt skick

Kommentar

Flertal stenskott motorhuv. Flera repor. Stenskott vindruta i synfält

Fåtal stenskott och enstaka dörruppslag är normalt.

InteriorIcon

Interiör

RemarksIcon

Sämre än normalt skick

Kommentar

Trasiga inredningsdetaljer. Insynsskydd medföljer ej

Skav och små repor vid insteg samt enstaka repor på ratt, panel eller säten är normalt.

TyresIcon

Däck och fälg

Kommentar

Skrapade fälgar till extradäck

Däck är en slitdel och behöver bytas när de är gamla, när mönsterdjupet inte är tillräckligt eller om däcken har tydliga skador. Mönsterdjupet anges i millimeter. Repor på fälgar förekommer.

  • Odubbade vinterdäck

    (Monterade)

    8 mmCheckFilledIcon

    8 mmCheckFilledIcon

    CheckFilledIcon8 mm

    CheckFilledIcon8 mm

    17" Alu.fälg

    Ett vinterdäcks mönsterdjup ska vara minst 3 mm. Ett nytt vinterdäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 9-10 mm.

  • Sommardäck

    5 mmCheckFilledIcon

    5 mmCheckFilledIcon

    CheckFilledIcon5 mm

    CheckFilledIcon5 mm

    19" Alu.fälg

    Ett sommardäcks mönsterdjup ska vara minst 1,6 mm. Ett nytt sommardäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 7-8 mm.

CommentIcon

Anmärkningsbilder

Utrustning

Utrustningspaket:

Performance Line

  • Smartphone integration

Bilfakta

  • Antal tidigare ägare1
  • RegistreringsnummerGOK46F
  • Modellår2022
  • Tillverkningsmånadseptember 2022
  • Mätarställning3 088 mil

Teknisk data

  • ChassinummerVR1J45GFUNY596646
  • Motoreffekt (bensin)181 hk (133 kW)
  • Maxlastvikt455 kg
  • Nästa besiktning senast2027-01-31
  • Tjänstevikt1 595 kg

Funktioner som bygger på 2G eller 3G-uppkoppling kan sluta fungera i samband med att dessa nätverk stängs ner av operatörerna.

Kvdbils anläggning

Åkersberga (Runö)

Adress:

Näsvägen 19

18440 Åkersberga

BackToTopIcon
ContactIconKontakt