Reparationsobjekt
“En Peugeot 508 kombi från 2011 med automat och bensinmotor. Välutrustad med bland annat panoramatak, nyckellöst startsystem och dragkrok. OBS! Bilen har körförbud. På grund av bilens brister har all utrustning inte kunnat funktionstestas. Bilen säljes som ett reparationsobjekt och måste bärgas från anläggningen. Ingen utrustning kan förväntas fungera.”
Reparationsobjekt
Det innebär att objektet har allvarliga fel/brister som gör att:
Det är viktigt att noggrant läsa beskrivningen och anmärkningarna för att förstå objektets skick.
Förväntningarna på objektets funktion ska vara mycket låga, även på delar som det ej specifikt har anmärkts på.
Dessa objekt är endast lämpliga för köpare som vill och kan utföra omfattande reparationer.
Vad anmärker vi på i Kvd-testet?
Våra fordonstekniker har testat bilen på mer än 170 punkter och noterat både godkända punkter och eventuella anmärkningar. Allt för att du ska få en bra och rättvis bild av bilen.
Eftersom bilen har haft ett tidigare hem kan spår av användning förekomma, något vi bedömer som normalt slitage utifrån ålder och körsträcka. Det anges inte i testresultatet, men är en naturlig del av en begagnad bil.
Denna Peugeot 508 har följande förutsättningar:
2011
Modellår
17 505 mil
Miltal
Drivlina
Reparationsobjekt
Kommentar
Elfel, motor startar ej och det går ej att flytta växelspaken på automatlådan. Varnar för fel på växellådan. Resultatet på besiktningen: 2 Underkänd med föreläggande att ombesiktning krävs 2026-01-04 Brister: 2 FELINDIKATOR MOTORELEKTRONIK (8.2.1.1) VARNAR FÖR FEL I SYSTEMET 2 CO-HALT FÖRHÖJD TOMGÅNG (8.2.1.2) FÖR HÖG 2 LAMBDA-VÄRDE FÖRHÖJD TOMGÅNG (8.2.1.2) FELAKTIGT 2 OMBORDDIAGNOSSYSTEM (8.2.1.1) FELKOD(ER) IDENTIFIERAD 2 CO-HALT TOMGÅNG (8.2.1.2) FÖR HÖG 2 HC-HALT TOMGÅNG (8.2.1.2) FÖR HÖGT 2 VÄXELLÅDA (6.1.7) SVÅRVÄXLAD
Drivlinan fungerar som den ska men kräver löpande underhåll och byte av komponenter. Drivlinan låter ofta mer än på en bil som gått kortare sträcka. Spår av olja i motorrummet är vanligt, och oljeförbrukningen är ofta högre än när bilen var ny.
Kommentar
Ej testad. Varnar för fel på parkeringsbromsen
Bromsar är slitdelar och ska bytas vid behov. Ytrost kan förekomma på bromsskivorna och är normalt, utan att påverka bromsverkan.
Teknik & utrustning
Reparationsobjekt
Kommentar
Eldrivet solskydd till panoramatak,ur funktion. Panoramatak, skadat. Elhissarar bak samt höger fram, ur funktion. Elhiss vänster fram, kärvar. Elspeglar ur funktion. Strålkastarglas, slitna
Teknik och utrustning fungerar som det ska men gnissel och kärvande förekommer.
Kaross
Sämre än normalt skick
Kommentar
Repor vindruta. Fåtal lackskador och bucklor
Flera stenskott i fronten är vanligt. Runtom bilen finns ofta mindre skador såsom repor, lackskador och mindre bucklor. Mindre rostangrepp är vanligt, särskilt på äldre bilar.
Interiör
Sämre än normalt skick
Kommentar
Flertal spår av mögel. Klädsel smutsig. Inredningsdetalj, trasig
Flera repor på insteg och nederkant av dörrinsidor samt märken på ratt, växelspak, vred och instrument är vanligt. Säten och textilier visar tydligt slitage och har en del fläckar, även i innertaket. I bagageutrymmet finns ofta tydliga spår av användning.
Däck och fälg
Kommentar
Fälgar på bilen kantstötta
Däck är en slitdel och behöver bytas när de är gamla, när mönsterdjupet inte är tillräckligt eller om däcken har tydliga skador. Mönsterdjupet anges i millimeter. Skrapmärken eller repor på fälgarna förekommer också.
Dubbade vinterdäck
(Monterade)
8 mm
8 mm
8 mm
8 mm
17" Alu.fälg
Ett vinterdäcks mönsterdjup ska vara minst 3 mm. Ett nytt vinterdäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 9-10 mm.
Anmärkningsbilder
Utrustningspaket:
Reparationsobjekt
Antispinn
CD-Stereo
Elhiss bak
Elhiss fram
Elspeglar
Farthållare
Fastmonterad dragkrok
Fjärrlås
Isofix bak
Klimatanläggning
Nyckellöst startsystem
Panoramatak
Parkeringssensorer bak
Radio
Rattväxel/paddlar
Regnsensor
Stolsvärme fram
Urkopplingsbar passagerarairbag
USB-ingång
Antisladdsystem
Dela
7264564
Hej! Har du några frågor? Tveka inte att höra av dig till oss.
Ring oss, skicka e-mail eller chatta.