Ford Mustang

4.0 V6 Cabriolet
2007/13 852 mil/Bensin/Automat
  • ReleasingIconEj företagsleasing
Budgivning
Ledande bud inkl. moms
55 000 kr
Med billån från469 kr / mån
Pris i bilhandeln140 000 kr
Reservationspris ej uppnått

Budgivning avslutas:

29 jan, 11:51

Höjdpunkter

Denna Mustang 4.0 V6 Cabriolet är en klassisk och lättkörd sportbil som bjuder på följsam körglädje och öppet sinne bakom ratten. Den kombinerar tidlös design med bekväm komfort och ger en härlig känsla varje gång du sätter dig i den. OBS! mätarställning är i enheten Miles! Bilen har alltså gått 86081 miles som är 13852 mil. Detta är en sliten bil och vi uppmanar dig att noga ta del av all text och anmärkningsbilder för att få en klar bild av bilens skick.

Resultatet från KVD-testet

KvdTestIcon

Vad anmärker vi på i Kvd-testet?

Läs mer om Kvd-testet

Våra fordonstekniker har testat bilen på mer än 170 punkter och noterat både godkända punkter och eventuella anmärkningar. Allt för att du ska få en bra och rättvis bild av bilen.

Eftersom bilen har haft ett tidigare hem kan spår av användning förekomma, något vi bedömer som normalt slitage utifrån ålder och körsträcka. Det anges inte i testresultatet, men är en naturlig del av en begagnad bil.

Denna Ford Mustang har följande förutsättningar:

2007

Modellår

13 852 mil

Miltal

DrivetrainIcon

Drivlina

RemarksIcon

Anmärkningar finns

Kommentar

Missfärgad glykol, ej oljeblandad. Modifierat insug, modifierat avgassystem

Drivlinan fungerar fullt ut, men i detta spann förekommer ofta dyrare servicetillfällen. I motorrummet syns ibland spår av olja.

BreaksIcon

Bromsar

RemarksIcon

Åtgärd behövs

Läs om hur vi testar bromsar

Kommentar

Bromsskivor bak rostskadade, bör bytas, Vibrerar vid inbromsning.Höger fram däck ur funktion

Bromsar är slitdelar och ska bytas vid behov. Ytrost kan förekomma på bromsskivorna och är normalt, utan att påverka bromsverkan.

MileageIcon

Teknik & utrustning

RemarksIcon

Anmärkningar finns

Kommentar

Bilen upplevs ostadig över 80kmh. Bilen drar snett. Missljud framvagn ej lokaliserat. Mediaskärm, repig. Cab skadad på flertal ställen samt kärvar. Positionsljus höger fram ur funktion. Halv elstol vänster fram delvis ur funktion, mediaskärm touch ur funktion. OBS! mätarställning är i enheten Miles! Bilen har alltså gått 86081 miles som är 13852 mil. Resultatet på besiktningen: 2X godkänd 2026-01-13 - med anmärkning Brister: 2X POSITIONSLYKTA (4.2) FRAM HÖGER UR FUNKTION

Teknik och utrustning fungerar som det ska men gnissel eller kärvande kan förekomma.

BodyIcon

Kaross

RemarksIcon

Sämre än normalt skick

Kommentar

Bilen är delvis omlackerad, med bitvis dåligt utfört arbete, Fåtal lackskador. Fåtal rostangrepp. Hela bilen är omlackerad med väldigt dåligt grundarbete ,

Stenskott i fronten är vanligt. Runtom bilen finns ett antal mindre skador såsom repor, lackskador och mindre bucklor.

InteriorIcon

Interiör

RemarksIcon

Sämre än normalt skick

Kommentar

Sliten inredning. Några lösa/skadade inredningsdetaljer. Trasiga inredningsdetaljer. Bagage matta trasig, flertal indikationer på att bilen varit vatten skadad

Flera repor på insteg och nederkant av dörrinsidor samt märken på ratt, växelspak, vred och instrument är vanligt. Säten och textilier visar tydligt slitage och har en del fläckar, även i innertaket. I bagageutrymmet finns ofta tydliga spår av användning.

TyresIcon

Däck och fälg

Kommentar

Fälgar på bilen kantstötta. Lackskada på fälg

Däck är en slitdel och behöver bytas när de är gamla, när mönsterdjupet inte är tillräckligt eller om däcken har tydliga skador. Mönsterdjupet anges i millimeter. Skrap eller repor på fälgarna förekommer.

  • Odubbade vinterdäck

    (Monterade)

    4 mmCheckFilledIcon

    4 mmCheckFilledIcon

    CheckFilledIcon4 mm

    CheckFilledIcon4 mm

    20" Alu.fälg

    Ett vinterdäcks mönsterdjup ska vara minst 3 mm. Ett nytt vinterdäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 9-10 mm.

CommentIcon

Anmärkningsbilder

Utrustning

Utrustningspaket:

Bilfakta

  • Antal tidigare ägare13
  • RegistreringsnummerBPB418
  • Modellår2007
  • Mätarställning13 852 mil
  • Första datum i trafik i Sverige2008-09-15

Teknisk data

  • Chassinummer1ZVFT84N575323654
  • Motoreffekt (bensin)209 hk (154 kW)
  • Maxlastvikt330 kg
  • Nästa besiktning senast2025-10-31
  • Tjänstevikt1 680 kg

Funktioner som bygger på 2G eller 3G-uppkoppling kan sluta fungera i samband med att dessa nätverk stängs ner av operatörerna.

Kvdbils anläggning

Åkersberga (Runö)

Adress:

Näsvägen 19

18440 Åkersberga

BackToTopIcon
ContactIconKontakt