Volkswagen Polo

1.4 5dr, AC Motorvärmare Lågmil
2010/7 577 mil/Bensin/Automat
  • ReleasingIconEj företagsleasing
Budgivning
Ledande bud inkl. moms
45 500 kr
Med billån från388 kr / mån
Pris i bilhandeln100 000 kr
Reservationspris ej uppnått

Budgivning avslutas:

8 jan, 19:22

Fast pris
Fast pris inkl. moms
86 500 kr
Med billån från737 kr / mån
Pris i bilhandeln100 000 kr

Fast pris stängdes:

6 jan, 19:18

Höjdpunkter

Volkswagen Polo 1.4 2010 är en pålitlig och lättkörd småbil med låg förbrukning och praktisk flexibilitet för vardagspendling och stadstrafik. Rymlig kupé för sin storlek och smarta förvaringslösningar gör den funktionell för både jobb och fritid. Stabil körupplevelse och enkel hantering kombineras med bra komfort, vilket gör den till ett tryggt och ekonomiskt val.

Resultatet från KVD-testet

KvdTestIcon

Vad anmärker vi på i Kvd-testet?

Läs mer om Kvd-testet

Våra fordonstekniker har testat bilen på mer än 170 punkter och noterat både godkända punkter och eventuella anmärkningar. Allt för att du ska få en bra och rättvis bild av bilen.

Eftersom bilen har haft ett tidigare hem kan spår av användning förekomma, något vi bedömer som normalt slitage utifrån ålder och körsträcka. Det anges inte i testresultatet, men är en naturlig del av en begagnad bil.

Denna Volkswagen Polo har följande förutsättningar:

2010

Modellår

7 577 mil

Miltal

DrivetrainIcon

Drivlina

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Inga anmärkningar.

Drivlinan fungerar bra. Spår av olja i motorrummet är inte ovanligt.

BreaksIcon

Bromsar

CheckIcon

Ingen åtgärd behövs

Läs om hur vi testar bromsar

Kommentar

Inga anmärkningar.

Bromsar är slitdelar och ska bytas vid behov. Ytrost kan förekomma på bromsskivorna och är normalt, utan att påverka bromsverkan.

MileageIcon

Teknik & utrustning

RemarksIcon

Anmärkningar finns

Kommentar

Nyckelämne saknas. Fjärrlås, ena nyckelns fjärrlås ur funktion. Motorvärmaruttag skadat. Avgassystem, flexrör skadat/fransar. Missljud framvagn ej lokaliserat. En nyckel trasig en nyckel o kodad

Teknik och utrustning fungerar som det ska.

BodyIcon

Kaross

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Antennspröt saknas. Fåtal rostangrepp, Kaross, några spruckna/skadade plastdetaljer

Stenskott i fronten är normalt. Runtom bilen finns mindre skador såsom repor och mindre bucklor.

InteriorIcon

Interiör

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Några lösa/skadade inredningsdetaljer

Mindre skav och repor på insteg samt nederkant av dörrinsidor är vanligt. Märken och skav på instrumentering, ratt och växelspak kan förekomma. Enstaka fläckar på säten eller innertak är inte ovanligt.

TyresIcon

Däck och fälg

Kommentar

Centrumkåpa saknas

Däck är en slitdel och behöver bytas när de är gamla, när mönsterdjupet inte är tillräckligt eller om däcken har tydliga skador. Mönsterdjupet anges i millimeter. Skrap eller repor på fälgarna förekommer.

  • Odubbade vinterdäck

    (Monterade)

    8 mmCheckFilledIcon

    8 mmCheckFilledIcon

    CheckFilledIcon8 mm

    CheckFilledIcon8 mm

    14" Alu.fälg

    Ett vinterdäcks mönsterdjup ska vara minst 3 mm. Ett nytt vinterdäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 9-10 mm.

CommentIcon

Anmärkningsbilder

Utrustning

Utrustningspaket:

AC Motorvärmare Lågmil

  • Motorvärmare

Bilfakta

  • Antal tidigare ägare4
  • RegistreringsnummerKPR593
  • Modellår2010
  • Tillverkningsmånadmaj 2010
  • Mätarställning7 577 mil

Teknisk data

  • ChassinummerWVWZZZ6RZAY274443
  • Motoreffekt (bensin)86 hk (63 kW)
  • Maxlastvikt476 kg
  • Bränsleförbr. blandad körning (bensin)5,8 l/100 km
  • CO2-utsläpp (bensin)135 g/km

Kvdbils anläggning

Åkersberga (Runö)

Adress:

Näsvägen 19

18440 Åkersberga

BackToTopIcon
ContactIconKontakt