“Denna Volvo V50 från 2010 är en praktisk och lättkörd kombi med klassisk design och välbalanserad körkänsla. En bil för dig som vill ha funktionell vardagskomfort, pålitlig mekanik och god användbarhet. Nybesiktigad och behöver inte besiktas förrän mars nästa år.”
Vad anmärker vi på i Kvd-testet?
Våra fordonstekniker har testat bilen på mer än 170 punkter och noterat både godkända punkter och eventuella anmärkningar. Allt för att du ska få en bra och rättvis bild av bilen.
Eftersom bilen har haft ett tidigare hem kan spår av användning förekomma, något vi bedömer som normalt slitage utifrån ålder och körsträcka. Det anges inte i testresultatet, men är en naturlig del av en begagnad bil.
Denna Volvo V50 har följande förutsättningar:
2010
Modellår
15 693 mil
Miltal
Drivlina
Normalt skick
Kommentar
Kondensor skadad
Drivlinan fungerar som den ska men kräver löpande underhåll och byte av komponenter. Drivlinan låter ofta mer än på en bil som gått kortare sträcka. Spår av olja i motorrummet är vanligt, och oljeförbrukningen är ofta högre än när bilen var ny.
Kommentar
Inga anmärkningar.
Bromsar är slitdelar och ska bytas vid behov. Ytrost kan förekomma på bromsskivorna och är normalt, utan att påverka bromsverkan.
Teknik & utrustning
Normalt skick
Kommentar
Inga anmärkningar.
Teknik och utrustning fungerar som det ska men gnissel och kärvande förekommer.
Kaross
Normalt skick
Kommentar
Stenskott vindruta i synfält. Stenskott vindruta utanför synfält. Flertal stenskott, repor och lackskador, Flertal rostangrepp. Upphängning avgasrör svetsat bak. Plastdetalj förardörr bristfällig fastsättning
Flera stenskott i fronten är vanligt. Runtom bilen finns ofta mindre skador såsom repor, lackskador och mindre bucklor. Mindre rostangrepp är vanligt, särskilt på äldre bilar.
Interiör
Normalt skick
Kommentar
Klädsel skadad, fram. Invändigt några repor, fläckar och märken. Repa på ratt
Flera repor på insteg och nederkant av dörrinsidor samt märken på ratt, växelspak, vred och instrument är vanligt. Säten och textilier visar tydligt slitage och har en del fläckar, även i innertaket. I bagageutrymmet finns ofta tydliga spår av användning.
Däck och fälg
Kommentar
Lackskada på fälg. 1st extradäck skadade
Däck är en slitdel och behöver bytas när de är gamla, när mönsterdjupet inte är tillräckligt eller om däcken har tydliga skador. Mönsterdjupet anges i millimeter. Skrapmärken eller repor på fälgarna förekommer också.
Dubbade vinterdäck
(Monterade)
6 mm
6 mm
6 mm
6 mm
15" Alu.fälg
Ett vinterdäcks mönsterdjup ska vara minst 3 mm. Ett nytt vinterdäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 9-10 mm.
Sommardäck
3 mm
4 mm
3 mm
4 mm
15" Alu.fälg
Ett sommardäcks mönsterdjup ska vara minst 1,6 mm. Ett nytt sommardäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 7-8 mm.
Anmärkningsbilder
Utrustningspaket:
Momentum
Antispinn
CD-Stereo
Elhiss bak
Elspeglar
Fjärrlås
Klimatanläggning
Motorvärmare
Radio
Stolsvärme fram
Xenon-ljus
Antisladdsystem
AUX-ingång
Elhiss fram
Farthållare
Isofix bak
Lastskydd/lastnät
Parkeringssensorer bak
Regnsensor
Urkopplingsbar passagerarairbag
Funktioner som bygger på 2G eller 3G-uppkoppling kan sluta fungera i samband med att dessa nätverk stängs ner av operatörerna.
Dela
7267898
Hej! Har du några frågor? Tveka inte att höra av dig till oss.
Ring oss, skicka e-mail eller chatta.