Volkswagen ID.4

77kWh, Pro Performance
2022/15 550 mil/El/Automat
  • ReleasingIconFöretagsleasing
  • EcoIconMiljöbil
Budgivning
Ledande bud inkl. moms
146 000 kr
Med billån från1 244 kr / mån
Pris i bilhandeln240 000 kr
Reservationspris ej uppnått

Budgivning avslutas:

29 jan, 10:56

Höjdpunkter

Volkswagen ID.4 SUV med stark elmotor på 204hk. Välutrustad med bland annat GPS, backkamera, nyckellöst startsystem, assistanssystem och dragkrok.

EcoIcon

Kvdbil miljöbil

Läs mer om miljöbilar

En snällare bilaffär för miljön.

Alla miljöbilar på Kvdbil uppfyller minst ett av kraven:

  • Bilen kan tankas med gas
  • Bilen släpper ut mindre än 70 g CO2/km
  • Bilen är en elbil eller en laddhybrid

Resultatet från KVD-testet

KvdTestIcon

Vad anmärker vi på i Kvd-testet?

Läs mer om Kvd-testet

Våra fordonstekniker har testat bilen på mer än 170 punkter och noterat både godkända punkter och eventuella anmärkningar. Allt för att du ska få en bra och rättvis bild av bilen.

Eftersom bilen har haft ett tidigare hem kan spår av användning förekomma, något vi bedömer som normalt slitage utifrån ålder och körsträcka. Det anges inte i testresultatet, men är en naturlig del av en begagnad bil.

Denna Volkswagen ID.4 har följande förutsättningar:

2022

Modellår

15 550 mil

Miltal

Kommentar

Batteriets skick har inte kunnat utläsas – ofta för att bilen är ny eller att tillverkaren inte tillåter det. Bilen är provkörd, laddad och testad som vanligt.

Batterier i detta intervall har normalt god kvarvarande kapacitet. Normalt är räckvidd och laddningshastighet något reducerade.

DrivetrainIcon

Drivlina

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Inga anmärkningar.

Drivlinan fungerar som den ska.

BreaksIcon

Bromsar

CheckIcon

Ingen åtgärd behövs

Läs om hur vi testar bromsar

Kommentar

Inga anmärkningar.

Bromsar är slitdelar och ska bytas vid behov. Ytrost kan förekomma på bromsskivorna och är normalt, utan att påverka bromsverkan.

MileageIcon

Teknik & utrustning

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Inga anmärkningar.

Teknik och utrustning fungerar som det ska men gnissel och kärvande förekommer.

BodyIcon

Kaross

RemarksIcon

Sämre än normalt skick

Kommentar

Stenskott vindruta i synfält. Flertal lackskador, stenskott, dörruppslag och repor. Dörr höger bak går ej att öppna utifrån,

Flera stenskott i fronten är vanligt. Runtom bilen finns ofta mindre skador såsom repor, lackskador och mindre bucklor. Mindre rostangrepp är vanligt, särskilt på äldre bilar.

InteriorIcon

Interiör

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Invändigt några repor, fläckar och märken

Flera repor på insteg och nederkant av dörrinsidor samt märken på ratt, växelspak, vred och instrument är vanligt. Säten och textilier visar tydligt slitage och har en del fläckar, även i innertaket. I bagageutrymmet finns ofta tydliga spår av användning.

TyresIcon

Däck och fälg

Kommentar

Inga anmärkningar.

Däck är en slitdel och behöver bytas när de är gamla, när mönsterdjupet inte är tillräckligt eller om däcken har tydliga skador. Mönsterdjupet anges i millimeter. Skrapmärken eller repor på fälgarna förekommer också.

  • Odubbade vinterdäck

    (Monterade)

    7 mmCheckFilledIcon

    4 mmCheckFilledIcon

    CheckFilledIcon6 mm

    CheckFilledIcon5 mm

    19" Alu.fälg

    Ett vinterdäcks mönsterdjup ska vara minst 3 mm. Ett nytt vinterdäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 9-10 mm.

  • Sommardäck

    5 mmCheckFilledIcon

    5 mmCheckFilledIcon

    CheckFilledIcon5 mm

    CheckFilledIcon5 mm

    19" Alu.fälg

    Ett sommardäcks mönsterdjup ska vara minst 1,6 mm. Ett nytt sommardäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 7-8 mm.

CommentIcon

Anmärkningsbilder

Utrustning

Utrustningspaket:

Pro Performance

  • Elstol minnesfunktion passagerarplats

  • LED Matrix-strålkastare

  • Massage i förarstol

  • Parkeringsvärmare med tidur

  • Stylepaket plus interiör

  • Assistanspaket

  • Värmepump

  • Designpaket exteriör

  • ergoActive-stolar med minne och massage

  • Lane assist

Bilfakta

  • Antal tidigare ägare1
  • RegistreringsnummerRBE16B
  • Modellår2022
  • Tillverkningsmånadfebruari 2022
  • Mätarställning15 550 mil

Teknisk data

  • ChassinummerWVGZZZE2ZNP033774
  • Motoreffekt (el)204 hk (150 kW)
  • Maxlastvikt362 kg
  • Räckvidd WLTP51 mil
  • Räckvidd stad WLTP69 mil

Funktioner som bygger på 2G eller 3G-uppkoppling kan sluta fungera i samband med att dessa nätverk stängs ner av operatörerna.

Kvdbils anläggning

Kungälv (Ellesbo)

Adress:

Ellesbovägen 150

44290 Kungälv

BackToTopIcon
ContactIconKontakt