Toyota Yaris

1.5 5dr
2020/6 442 mil/Bensin/Manuell
  • ReleasingIconEj företagsleasing
Budgivning
UtgĂĄngspris inkl. moms
79 000 kr
Med billĂĄn frĂĄn673 kr / mĂĄn
Pris i bilhandeln170 000 kr
Reservationspris ej uppnĂĄtt

Budgivning avslutas:

8 jan, 11:27

Höjdpunkter

“Denna Yaris är en lättkörd och effektiv bil med smidig respons som gör vardagsresorna enkla och trivsamma. Den kombinerar modern design med bekväm komfort och smart teknik som gör varje tur inspirerande. Nybesiktigad utan anmärkning 2025-12-23.”

Resultatet frĂĄn KVD-testet

KvdTestIcon

Vad anmärker vi på i Kvd-testet?

Läs mer om Kvd-testet

Våra fordonstekniker har testat bilen på mer än 170 punkter och noterat både godkända punkter och eventuella anmärkningar. Allt för att du ska få en bra och rättvis bild av bilen.

Eftersom bilen har haft ett tidigare hem kan spår av användning förekomma, något vi bedömer som normalt slitage utifrån ålder och körsträcka. Det anges inte i testresultatet, men är en naturlig del av en begagnad bil.

Denna Toyota Yaris har följande förutsättningar:

2020

ModellĂĄr

6 442 mil

Miltal

DrivetrainIcon

Drivlina

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Inga anmärkningar.

Drivlinan fungerar bra. Spår av olja i motorrummet är inte ovanligt.

BreaksIcon

Bromsar

CheckIcon

Ingen åtgärd behövs

Läs om hur vi testar bromsar

Kommentar

Inga anmärkningar.

Bromsar är slitdelar och ska bytas vid behov. Ytrost kan förekomma på bromsskivorna och är normalt, utan att påverka bromsverkan.

MileageIcon

Teknik & utrustning

RemarksIcon

Anmärkningar finns

Kommentar

Torkarblad utslitna. Ratt stĂĄr lite snett. Missljud framvagn ej lokaliserat. Extraljus ur funktion

Teknik och utrustning fungerar som det ska.

BodyIcon

Kaross

RemarksIcon

Sämre än normalt skick

Kommentar

Innerskärm vänster fram skadad. Skada stötfångare fram och bak. Karosskada höger framskärm, Flertal lackskador. Spår efter tidigare dekor. Slitna dörrstopp fram. Gummilister repor

Stenskott i fronten är normalt. Runtom bilen finns mindre skador såsom repor och mindre bucklor.

InteriorIcon

Interiör

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Insynsskydd, skadat. Ratten är sliten. Inredningsdetalj är trasig. Klädsel ytligt slitage fram vänster

Mindre skav och repor på insteg samt nederkant av dörrinsidor är vanligt. Märken och skav på instrumentering, ratt och växelspak kan förekomma. Enstaka fläckar på säten eller innertak är inte ovanligt.

TyresIcon

Däck och fälg

Kommentar

Fälgar på bilen kantstötta

Däck är en slitdel och behöver bytas när de är gamla, när mönsterdjupet inte är tillräckligt eller om däcken har tydliga skador. Mönsterdjupet anges i millimeter. Skrap eller repor på fälgarna förekommer.

  • Dubbade vinterdäck

    (Monterade)

    4 mmCheckFilledIcon

    7 mmCheckFilledIcon

    CheckFilledIcon5 mm

    CheckFilledIcon7 mm

    15" Alu.fälg

    Ett vinterdäcks mönsterdjup ska vara minst 3 mm. Ett nytt vinterdäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 9-10 mm.

  • Sommardäck

    6 mmCheckFilledIcon

    4 mmCheckFilledIcon

    CheckFilledIcon6 mm

    CheckFilledIcon4 mm

    15" Alu.fälg

    Ett sommardäcks mönsterdjup ska vara minst 1,6 mm. Ett nytt sommardäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 7-8 mm.

CommentIcon

Anmärkningsbilder

Utrustning

Utrustningspaket:

Bilfakta

  • Antal tidigare ägare2
  • RegistreringsnummerSHN37K
  • ModellĂĄr2020
  • TillverkningsmĂĄnadoktober 2020
  • Mätarställning6 442 mil

Teknisk data

  • ChassinummerVNKKAAC320A004991
  • Motoreffekt (bensin)125 hk (92 kW)
  • Maxlastvikt416 kg
  • Bränsleförbr. blandad körning (bensin)4,8 l/100 km
  • CO2-utsläpp (bensin)108 g/km

Kvdbils anläggning

Kungälv (Ellesbo)

Adress:

Ellesbovägen 150

44290 Kungälv

BackToTopIcon
ContactIconKontakt