Toyota Proace City

PROACE CITY Electric 50kWh, Navi Backkamera Drag
2023/3 968 mil/El/Automat
  • ReleasingIconFöretagsleasing
  • EcoIconMiljöbil
Budgivning
UtgĂĄngspris inkl. moms
62 000 kr
Med billĂĄn frĂĄn529 kr / mĂĄn
Pris i bilhandeln250 000 kr
Reservationspris ej uppnĂĄtt

Budgivning avslutas:

8 jan, 10:40

Höjdpunkter

“Denna PROACE CITY Electric är en eldriven skåpbil som erbjuder tyst och smidig körning. Den kombinerar rymligt lastutrymme med modern teknik och god komfort som gör varje resa både enkel och inspirerande.”

EcoIcon

Kvdbil miljöbil

Läs mer om miljöbilar

En snällare bilaffär för miljön.

Alla miljöbilar på Kvdbil uppfyller minst ett av kraven:

  • Bilen kan tankas med gas
  • Bilen släpper ut mindre än 70 g CO2/km
  • Bilen är en elbil eller en laddhybrid

Resultatet frĂĄn KVD-testet

KvdTestIcon

Vad anmärker vi på i Kvd-testet?

Läs mer om Kvd-testet

Våra fordonstekniker har testat bilen på mer än 170 punkter och noterat både godkända punkter och eventuella anmärkningar. Allt för att du ska få en bra och rättvis bild av bilen.

Eftersom bilen har haft ett tidigare hem kan spår av användning förekomma, något vi bedömer som normalt slitage utifrån ålder och körsträcka. Det anges inte i testresultatet, men är en naturlig del av en begagnad bil.

Denna Toyota Proace City har följande förutsättningar:

2023

ModellĂĄr

3 968 mil

Miltal

Kommentar

Batteriets skick har inte kunnat utläsas – ofta för att bilen är ny eller att tillverkaren inte tillåter det. Bilen är provkörd, laddad och testad som vanligt.

Batterier i detta intervall har hög kvarvarande kapacitet och räckvidden är normalt i nivå med bilens ursprungliga.

DrivetrainIcon

Drivlina

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Inga anmärkningar.

Drivlinan fungerar fullt ut.

BreaksIcon

Bromsar

RemarksIcon

Åtgärd behövs

Läs om hur vi testar bromsar

Kommentar

Bromsskivor bak rostskadade, bör bytas

Bromsar är slitdelar och ska bytas vid behov. Ytrost kan förekomma på bromsskivorna och är normalt, utan att påverka bromsverkan.

MileageIcon

Teknik & utrustning

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Inga anmärkningar.

Tekniken fungerar fullt ut.

BodyIcon

Kaross

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Buckla tak, Ytrost tak, Spår efter tidigare dekor, Fåtal lackskador, stenskott, dörruppslag och repor

Fåtal stenskott och enstaka dörruppslag är normalt.

InteriorIcon

Interiör

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Invändigt flertal repor, fläckar och märken. Ratten är sliten. Klädsel ytligt slitage fram vänster

Skav och små repor vid insteg samt enstaka repor på ratt, panel eller säten är normalt.

TyresIcon

Däck och fälg

Kommentar

Inga anmärkningar.

Däck är en slitdel och behöver bytas när de är gamla, när mönsterdjupet inte är tillräckligt eller om däcken har tydliga skador. Mönsterdjupet anges i millimeter. Repor på fälgar förekommer.

  • Dubbade vinterdäck

    (Monterade)

    7 mmCheckFilledIcon

    7 mmCheckFilledIcon

    CheckFilledIcon7 mm

    CheckFilledIcon8 mm

    16" Alu.fälg

    Ett vinterdäcks mönsterdjup ska vara minst 3 mm. Ett nytt vinterdäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 9-10 mm.

  • Sommardäck

    5 mmCheckFilledIcon

    4 mmCheckFilledIcon

    CheckFilledIcon4 mm

    CheckFilledIcon4 mm

    16" Plåtfälg

    Ett sommardäcks mönsterdjup ska vara minst 1,6 mm. Ett nytt sommardäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 7-8 mm.

CommentIcon

Anmärkningsbilder

Utrustning

Utrustningspaket:

Navi Backkamera Drag

Bilfakta

  • Antal tidigare ägare1
  • RegistreringsnummerNNC97A
  • ModellĂĄr2023
  • TillverkningsmĂĄnaddecember 2022
  • Mätarställning3 968 mil

Teknisk data

  • ChassinummerYAREAZKXZGJ022002
  • Motoreffekt (el)136 hk (100 kW)
  • Maxlastvikt655 kg
  • Räckvidd WLTP40 mil
  • Räckvidd stad WLTP27 mil

Kvdbils anläggning

Kungälv (Ellesbo)

Adress:

Ellesbovägen 150

44290 Kungälv

BackToTopIcon
ContactIconKontakt