“En Auris 1.4 D-4D 2012 som bjuder på låg förbrukning, jämn dieselkraft och stabil körkänsla. Motorn arbetar följsamt och gör bilen lättkörd både i stadstrafik och på längre turer. Kupén är funktionell med bra sikt och bekväm komfort för vardagens körning. Ett prisvärt och driftsnålt val för dig som vill ha en enkel, pålitlig och ekonomisk bil.”
Vad anmärker vi på i Kvd-testet?
Våra fordonstekniker har testat bilen på mer än 170 punkter och noterat både godkända punkter och eventuella anmärkningar. Allt för att du ska få en bra och rättvis bild av bilen.
Eftersom bilen har haft ett tidigare hem kan spår av användning förekomma, något vi bedömer som normalt slitage utifrån ålder och körsträcka. Det anges inte i testresultatet, men är en naturlig del av en begagnad bil.
Denna Toyota Auris har följande förutsättningar:
2012
Modellår
11 464 mil
Miltal
Drivlina
Anmärkningar finns
Kommentar
Oljefukt. Kondensor skadad
Drivlinan fungerar fullt ut, men i detta spann förekommer ofta dyrare servicetillfällen. I motorrummet syns ibland spår av olja.
Kommentar
Bromsskivor fram rostiga
Bromsar är slitdelar och ska bytas vid behov. Ytrost kan förekomma på bromsskivorna och är normalt, utan att påverka bromsverkan.
Teknik & utrustning
Normalt skick
Kommentar
Inga anmärkningar.
Teknik och utrustning fungerar som det ska men gnissel eller kärvande kan förekomma.
Kaross
Normalt skick
Kommentar
Flertal stenskott, dörruppslag och repor, Bilen är delvis omlackerad, med bitvis dåligt utfört arbete, Kaross, några spruckna/skadade plastdetaljer, Karosskada vänster tröskel, Plastkåpa under motor saknas, Stenskott i vindruta. Karosskada höger bakskärm, Karosskada höger bakdörr
Stenskott i fronten är vanligt. Runtom bilen finns ett antal mindre skador såsom repor, lackskador och mindre bucklor.
Interiör
Normalt skick
Kommentar
Invändigt flertal repor, fläckar och märken
Flera repor på insteg och nederkant av dörrinsidor samt märken på ratt, växelspak, vred och instrument är vanligt. Säten och textilier visar tydligt slitage och har en del fläckar, även i innertaket. I bagageutrymmet finns ofta tydliga spår av användning.
Däck och fälg
Kommentar
Inga anmärkningar.
Däck är en slitdel och behöver bytas när de är gamla, när mönsterdjupet inte är tillräckligt eller om däcken har tydliga skador. Mönsterdjupet anges i millimeter. Skrap eller repor på fälgarna förekommer.
Dubbade vinterdäck
(Monterade)
8 mm
7 mm
8 mm
7 mm
15" Plåtfälg
Ett vinterdäcks mönsterdjup ska vara minst 3 mm. Ett nytt vinterdäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 9-10 mm.
Sommardäck
6 mm
5 mm
5 mm
6 mm
15" Alu.fälg
Ett sommardäcks mönsterdjup ska vara minst 1,6 mm. Ett nytt sommardäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 7-8 mm.
Anmärkningsbilder
Utrustningspaket:
Lågmil Nyservad
Antispinn
CD-Stereo
Elhiss bak
Elinfällbara backspeglar
Fjärrlås
Klimatanläggning
Stolsvärme fram
Urkopplingsbar passagerarairbag
Antisladdsystem
AUX-ingång
Elhiss fram
Elspeglar
Isofix bak
Radio
USB-ingång
Dela
7265158
Hej! Har du några frågor? Tveka inte att höra av dig till oss.
Ring oss, skicka e-mail eller chatta.