Suzuki S-Cross

1.4 4x4
2019/5 307 mil/Bensin/Gas/Automat
  • ReleasingIconEj företagsleasing
Budgivning
Ledande bud inkl. moms
65 000 kr
Med billån från554 kr / mån
Pris i bilhandeln150 000 kr
Reservationspris ej uppnått

Budgivning avslutas:

30 jan, 09:20

Höjdpunkter

Denna S-Cross 4x4 är en SUV med bensin/gas-motor och fyrhjulsdrift som erbjuder trygg framkomlighet. Den kombinerar stilren design med modern teknik och smarta funktioner som gör varje resa både enkel och trivsam. Nybesiktigad utan anmärkning 2026-01-23.

Resultatet från KVD-testet

KvdTestIcon

Vad anmärker vi på i Kvd-testet?

Läs mer om Kvd-testet

Våra fordonstekniker har testat bilen på mer än 170 punkter och noterat både godkända punkter och eventuella anmärkningar. Allt för att du ska få en bra och rättvis bild av bilen.

Eftersom bilen har haft ett tidigare hem kan spår av användning förekomma, något vi bedömer som normalt slitage utifrån ålder och körsträcka. Det anges inte i testresultatet, men är en naturlig del av en begagnad bil.

Denna Suzuki S-Cross har följande förutsättningar:

2019

Modellår

5 307 mil

Miltal

DrivetrainIcon

Drivlina

RemarksIcon

Anmärkningar finns

Kommentar

Motor går ojämt

Drivlinan fungerar bra. Spår av olja i motorrummet är inte ovanligt.

BreaksIcon

Bromsar

RemarksIcon

Åtgärd behövs

Läs om hur vi testar bromsar

Kommentar

Missljud vid inbromsning

Bromsar är slitdelar och ska bytas vid behov. Ytrost kan förekomma på bromsskivorna och är normalt, utan att påverka bromsverkan.

MileageIcon

Teknik & utrustning

RemarksIcon

Anmärkningar finns

Kommentar

Service, ej stämplad. Fjärrlås, ena nyckelns fjärrlås ur funktion. Elhiss fram vänster, ur funktion. Torkarblad fram skadat. Stolsvärme förarplats, ur funktion. Dragkroksnyckel saknas

Teknik och utrustning fungerar som det ska.

BodyIcon

Kaross

RemarksIcon

Sämre än normalt skick

Kommentar

Fåtal bucklor. Tanklock, Skada vänster bakskärm, höger bakdörr och främre stötfångare, Bakljus, småsprickor. Nyansskillnad i lack förekommer, Spår efter tidigare dekor

Stenskott i fronten är normalt. Runtom bilen finns mindre skador såsom repor och mindre bucklor.

InteriorIcon

Interiör

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Insynsskydd medföljer ej

Mindre skav och repor på insteg samt nederkant av dörrinsidor är vanligt. Märken och skav på instrumentering, ratt och växelspak kan förekomma. Enstaka fläckar på säten eller innertak är inte ovanligt.

TyresIcon

Däck och fälg

Kommentar

Skrapade fälgar till extradäck

Däck är en slitdel och behöver bytas när de är gamla, när mönsterdjupet inte är tillräckligt eller om däcken har tydliga skador. Mönsterdjupet anges i millimeter. Skrap eller repor på fälgarna förekommer.

  • Dubbade vinterdäck

    (Monterade)

    8 mmCheckFilledIcon

    8 mmCheckFilledIcon

    CheckFilledIcon8 mm

    CheckFilledIcon8 mm

    16" Alu.fälg

    Ett vinterdäcks mönsterdjup ska vara minst 3 mm. Ett nytt vinterdäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 9-10 mm.

  • Sommardäck

    5 mmCheckFilledIcon

    5 mmCheckFilledIcon

    CheckFilledIcon5 mm

    CheckFilledIcon5 mm

    17" Alu.fälg

    Ett sommardäcks mönsterdjup ska vara minst 1,6 mm. Ett nytt sommardäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 7-8 mm.

CommentIcon

Anmärkningsbilder

Utrustning

Utrustningspaket:

  • Lastskydd/lastnät

  • Motorvärmare

  • Smartphone integration

Bilfakta

  • Antal tidigare ägare2
  • RegistreringsnummerCNF53P
  • Modellår2019
  • Tillverkningsmånadfebruari 2019
  • Mätarställning5 307 mil

Teknisk data

  • ChassinummerTSMJYBA2S00683543
  • Motoreffekt (bensin)140 hk (103 kW)
  • Motoreffekt (gas)126 hk (93 kW)
  • Maxlastvikt320 kg
  • Bränsleförbr. blandad körning (bensin)6,2 l/100 km

Funktioner som bygger på 2G eller 3G-uppkoppling kan sluta fungera i samband med att dessa nätverk stängs ner av operatörerna.

Kvdbils anläggning

Östersund

Adress:

Chaufförvägen 28

83148 Östersund

BackToTopIcon
ContactIconKontakt