“Praktisk kåpsläpvagn med max lastvikt 530 kg. Lastutrymme mått: Bredd 136 cm, Höjd 145 cm, Längd 253 cm. OBS, Tippfunktion defekt. Kabel skadad, belysning ej testat.”
Eftersom släpet har haft ett tidigare hem kan spår av användning förekomma, något vi bedömer som normalt slitage utifrån ålder och körsträcka. Det anges inte i testresultatet, men är en naturlig del av en begagnad bil.
Denna REKOTRAILER FE 3123 har följande förutsättningar:
0 mil
Tippfunktion defekt. Kabel skadad, belysning ej testat. Stödhjul saknas
Torrsprickor i däck. Kaross, några spruckna/skadade plastdetaljer. Släpet har flera repor, stenskott och inbuktningar
Flera stenskott i fronten är vanligt. Runtom bilen finns ofta mindre skador såsom repor, lackskador och mindre bucklor. Mindre rostangrepp är vanligt, särskilt på äldre bilar.
Flera repor på insteg och nederkant av dörrinsidor samt märken på ratt, växelspak, vred och instrument är vanligt. Säten och textilier visar tydligt slitage och har en del fläckar, även i innertaket. I bagageutrymmet finns ofta tydliga spår av användning.
Däck är en slitdel och behöver bytas när de är gamla, när mönsterdjupet inte är tillräckligt eller om däcken har tydliga skador. Mönsterdjupet anges i millimeter. Skrapmärken eller repor på fälgarna förekommer också.
4 mm
4 mm
13" Plåtfälg
7267496