“Kompetent terrängfordon som är utrustad med bla 6-hjulsdrift, lågväxel, vinsch, tippflak & dragkrok. Detta exemplar några anmärkningar som är i behov av översyn och åtgärder för att den skall bli helt bra. Går som den skall i motor, drivning och bromsar.”
Våra fordonstekniker har testat motorcykeln på mer än 170 punkter och noterat både godkända punkter och eventuella anmärkningar. Allt för att du ska få en bra och rättvis bild av motorcykeln.
Eftersom motorcykeln har haft ett tidigare hem kan spår av användning förekomma, något vi bedömer som normalt slitage utifrån ålder och körsträcka. Det anges inte i testresultatet, men är en naturlig del av en begagnad bil.
Denna POLARIS SPORTSMAN FOREST 800 6X6 BIG BOSS har följande förutsättningar:
677 mil
Finns endast 1 st nyckel. Bakgavel på fördelningsväxellåda glapp/bristfällig fastsättning. Vinschwire skadad
Stötfångare fram, fastsättning lös. Stötfångare fram, Inbuktningar. Utvändigt, något fler repor, inbuktningar och skav än normalt
9 mm
9 mm
12" Plåtfälg
Mönsterdjup ska vara minst 1 mm.
Automat
AWD med lågväxel / MC
AWD/MC
Dragkrok/MC
Inkopplingsbar 4WD
Tippflak
Vinsch fram + bak
12-v uttag
7267470