“Trakrorregisterad kompetent och populär ATV-modell ifrån ledande tillverkare. Går som den skall i motor, drivning och bromsar.”
Våra fordonstekniker har testat motorcykeln på mer än 170 punkter och noterat både godkända punkter och eventuella anmärkningar. Allt för att du ska få en bra och rättvis bild av motorcykeln.
Eftersom motorcykeln har haft ett tidigare hem kan spår av användning förekomma, något vi bedömer som normalt slitage utifrån ålder och körsträcka. Det anges inte i testresultatet, men är en naturlig del av en begagnad bil.
Denna POLARIS SPORTSMAN X2 570 EFI har följande förutsättningar:
94 mil
Finns endast 1 st nyckel. För stort batteri monterat, får ej plats i sin låda så ligger utanför och kan skrapa mod kardanen
Utvändigt, Fåtal stenskott, repor och inbuktningar
9 mm
9 mm
12" Alu.fälg
Mönsterdjup ska vara minst 1 mm.
Automat
AWD med lågväxel / MC
Dragkrok/MC
Tippflak
12-v uttag
7265061