Peugeot Expert

BlueHDi Skåp
2019/11 438 mil/Diesel/Manuell
  • ReleasingIconEj företagsleasing
Budgivning
Ledande bud inkl. moms
56 000 kr
Med billån från477 kr / mån
Pris i bilhandeln150 000 kr
Reservationspris ej uppnått

Budgivning avslutas:

30 jan, 11:05

Höjdpunkter

En Peugeot Expert transportbil från 2019 med dieselmotor. Utrustad med bl.a. backkamera och dragkrok. OBS Bilen har körförbud.

Resultatet från KVD-testet

KvdTestIcon

Vad anmärker vi på i Kvd-testet?

Läs mer om Kvd-testet

Våra fordonstekniker har testat bilen på mer än 170 punkter och noterat både godkända punkter och eventuella anmärkningar. Allt för att du ska få en bra och rättvis bild av bilen.

Eftersom bilen har haft ett tidigare hem kan spår av användning förekomma, något vi bedömer som normalt slitage utifrån ålder och körsträcka. Det anges inte i testresultatet, men är en naturlig del av en begagnad bil.

Denna Peugeot Expert har följande förutsättningar:

2019

Modellår

11 438 mil

Miltal

DrivetrainIcon

Drivlina

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Resultatet på besiktningen: 2 Underkänd med föreläggande att ombesiktning krävs 2026-02-13 Brister: 2 HJULLAGER (5.1.3) FRAM MISSLJUD 2 VINDRUTETORKARE (3.4) VÄNSTER UR FUNKTION

Drivlinan fungerar fullt ut, men i detta spann förekommer ofta dyrare servicetillfällen. I motorrummet syns ibland spår av olja.

BreaksIcon

Bromsar

RemarksIcon

Åtgärd behövs

Läs om hur vi testar bromsar

Kommentar

Bromsbelägg bak bör bytas inom 6 månader

Bromsar är slitdelar och ska bytas vid behov. Ytrost kan förekomma på bromsskivorna och är normalt, utan att påverka bromsverkan.

MileageIcon

Teknik & utrustning

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Påfyllning Adbluelampan lyser

Teknik och utrustning fungerar som det ska men gnissel eller kärvande kan förekomma.

BodyIcon

Kaross

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Flertal stenskott, dörruppslag och repor. Spår efter tidigare dekor

Stenskott i fronten är vanligt. Runtom bilen finns ett antal mindre skador såsom repor, lackskador och mindre bucklor.

InteriorIcon

Interiör

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Repiga inredningsdetaljer bagageutrymme, Flertal repor på ratten, Klädsel smutsig fram. Innertak, smutsigt

Flera repor på insteg och nederkant av dörrinsidor samt märken på ratt, växelspak, vred och instrument är vanligt. Säten och textilier visar tydligt slitage och har en del fläckar, även i innertaket. I bagageutrymmet finns ofta tydliga spår av användning.

TyresIcon

Däck och fälg

Kommentar

Dubb saknas på vinterdäck

Däck är en slitdel och behöver bytas när de är gamla, när mönsterdjupet inte är tillräckligt eller om däcken har tydliga skador. Mönsterdjupet anges i millimeter. Skrap eller repor på fälgarna förekommer.

  • Dubbade vinterdäck

    (Monterade)

    5 mmCheckFilledIcon

    5 mmCheckFilledIcon

    CheckFilledIcon6 mm

    CheckFilledIcon5 mm

    16" Plåtfälg

    Ett vinterdäcks mönsterdjup ska vara minst 3 mm. Ett nytt vinterdäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 9-10 mm.

CommentIcon

Anmärkningsbilder

Utrustning

Utrustningspaket:

  • Parkeringsvärmare med fjärrstyrning

  • Parkeringsvärmare med tidur

  • Smartphone integration

  • 360 kamera

Bilfakta

  • Antal tidigare ägare4
  • RegistreringsnummerTZK97G
  • KörförbudJa
  • Modellår2019
  • Tillverkningsmånadfebruari 2019

Teknisk data

  • ChassinummerVF3VFAHKHKZ020681
  • Motoreffekt (diesel)122 hk (90 kW)
  • Maxlastvikt1 292 kg
  • Bränsleförbr. blandad körning (diesel)5,3 l/100 km
  • CO2-utsläpp (diesel)139 g/km

Funktioner som bygger på 2G eller 3G-uppkoppling kan sluta fungera i samband med att dessa nätverk stängs ner av operatörerna.

Kvdbils anläggning

Svedala

Adress:

Svetsaregatan 2

23351 Svedala

BackToTopIcon
ContactIconKontakt