āEn Cooper S E ALL4 Countryman 2019 som kombinerar tyst el-assistans med pigg bensinkraft och trygg fyrhjulsdrift. Hybridtekniken ger smidig, fƶljsam respons i vardagen samtidigt som ALL4-driften ger stabilitet i alla vƤder. KupĆ©n Ƥr rymlig och modern med bekvƤma sƤten och smarta fƶrvaringslƶsningar. Ett sportigt, praktiskt och effektivt val fƶr dig som vill ha prestanda, komfort och flexibilitet i ett paket.ā
Kvdbil miljƶbil
En snƤllare bilaffƤr fƶr miljƶn.
Alla miljƶbilar pƄ Kvdbil uppfyller minst ett av kraven:
Denna MINI Countryman har fƶljande fƶrutsƤttningar:
3 180 mil
Batteriet har mycket hƶg kvarvarande kapacitet. RƤckvidd i nivƄ med bilens ursprungliga, laddning gƄr snabbt och god prestanda Ƥven vid kyla.
Batterier i detta intervall har hƶg kvarvarande kapacitet och rƤckvidden Ƥr normalt i nivƄ med bilens ursprungliga.
VƤnster bakljus kondens. FƄtal stenskott, dƶrruppslag och repor. Hƶger bakljus kondens
FƄtal stenskott och enstaka dƶrruppslag Ƥr normalt.
BƤttre Ƥn normalt skick
Skav och smƄ repor vid insteg samt enstaka repor pƄ ratt, panel eller sƤten Ƥr normalt.
FƤlgar pƄ bilen kantstƶtta
DƤck Ƥr en slitdel och behƶver bytas nƤr de Ƥr gamla, nƤr mƶnsterdjupet inte Ƥr tillrƤckligt eller om dƤcken har tydliga skador. Mƶnsterdjupet anges i millimeter. Repor pƄ fƤlgar fƶrekommer.
8 mm
7 mm
8 mm
7 mm
18" Alu.fƤlg
SommardƤck
4 mm
5 mm
4 mm
5 mm
18" Alu.fƤlg
Chili GPS Panorama
FjƤrrlƄs
Adaptiv farthƄllare
ElinfƤllbara backspeglar
EluppvƤrmd vindruta
KlimatanlƤggning
Lastskydd/lastnƤt
Nyckellƶst startsystem
USB-ingƄng
Ćppningsbart panoramatak
7265660