Mercedes Vito

116 CDI W639, Reparationsobjekt
2011/25 736 mil/Diesel/Manuell
WarningIcon

1 500 kr
Pris i bilhandeln65 000 kr

22 jan, 09:10

En Mercedes-Benz Vito transportbil från 2011 med dieselmotor. OBS! På grund av bilens brister har all utrustning inte kunnat funktionstestas. Bilen säljes som ett reparationsobjekt och måste bärgas från anläggningen. Ingen utrustning kan förväntas fungera.

WarningIcon

  • Det är viktigt att noggrant läsa beskrivningen och anmärkningarna för att förstå objektets skick.

  • Förväntningarna på objektets funktion ska vara mycket låga, även på delar som det ej specifikt har anmärkts på.

Denna Mercedes Vito har följande förutsättningar:

25 736 mil

AlertIcon

Ej provkörd p.g.a. annan avvikelse som gör bilen trafikfarlig, fjäderfram brusten. Öppningsanordning släppt/skadad, går ej att öppna motorhuven. Kondensor skadad. Brister vid senaste besiktning: 2 PARKERINGSBROMS BROMSVERKAN (1.4) OTILLRÄCKLIG 2 PARKERINGSBROMS RÖRELSERESERV (1.1.6) KORT 2 BROMSRÖR (1.1.11) LÄNGSGÅENDE VÄNSTER ROSTSKADAT 2 PARKERINGSBROMS HJULBROMS (1.4) BAK VÄNSTER ANLIGGNING 2 FJÄDER (5.3.1) FRAM HÖGER BRUSTEN 3 FJÄDER (5.3.1) FRAM VÄNSTER BRUSTEN RISK FÖR HAVERI 2 FÄRDBROMS HJULBROMS (1.1) FRAM HÖGER ANLIGGNING 2X HALVLJUS (4.1.1) HÖGER INSTÄLLNING FÖR LÅG

AlertIcon

Åtgärd krävs

Ej testad. Parkeringsbroms Bromsverkan Otillräcklig. Parkeringsbroms Rörelsereserv Kort. Bromsrör Längsgående Vänster Rostskadat. Parkeringsbroms Hjulbroms Bak Vänster Anliggning. Färdbroms Hjulbroms Fram Höger Anliggning. Parkeringsbroms Bromsverkan Otillräcklig. Parkeringsbroms Rörelsereserv Kort. Bromsrör Längsgående Vänster Rostskadat. Parkeringsbroms Hjulbroms Bak Vänster Anliggning

AlertIcon

Spricka vindruta i synfält

Flertal stenskott, Fåtal bucklor/dörruppslag, Flertal lackskador, Flertal rostangrepp, Spår efter tidigare dekor, Bakljus skadat vänster sida. Spricka i bakljus vänster sida.Fjäder Fram Höger brusten. Fjäder Fram vänster brusten Risk För haveri. Halvljus Höger Inställning För Låg. Fjäder Fram Höger Brusten. Fjäder Fram Vänster Brusten Risk För Haveri. Färdbroms Hjulbroms Fram Höger Anliggning. Halvljus Höger Inställning För Låg. Stötfångare fram karosskada

Klädsel skadad, fram. Invändigt några repor, fläckar och märken. Sliten inredning. Spår av tidigare utrustning

    CheckFilledIcon6 mm

    CheckFilledIcon8 mm

    CheckFilledIcon3 mm

    CheckFilledIcon4 mm

  • Antal tidigare ägare4
  • RegistreringsnummerCBH625
  • KörförbudJa
  • Modellår2011
  • Tillverkningsmånadseptember 2010

  • ChassinummerWDF63960313604864
  • Motoreffekt (diesel)163 hk (120 kW)
  • Maxlastvikt1 017 kg
  • Bränsleförbr. blandad körning (diesel)7,2 l/100 km
  • CO2-utsläpp (diesel)190 g/km

Åkersberga (Brännbacken)

Brännbacksvägen 4

18491 Åkersberga