Mercedes A-Klass

A 200 5dr W177, Urban Progressive
2023/2 991 mil/Bensin/Automat
  • ReleasingIconFöretagsleasing
Budgivning
UtgĂĄngspris inkl. moms
170 000 kr
Med billĂĄn frĂĄn1 448 kr / mĂĄn
Pris i bilhandeln340 000 kr
Reservationspris ej uppnĂĄtt

Budgivning avslutas:

8 jan, 10:12

Höjdpunkter

“En Mercedes A 200 från 2023 med automatlåda och bensinmotor som kombinerar prestanda och komfort. Rikligt utrustad med taklucka, GPS, backkamera och nyckellöst startsystem för en smidig och elegant körupplevelse.”

Resultatet frĂĄn KVD-testet

KvdTestIcon

Vad anmärker vi på i Kvd-testet?

Läs mer om Kvd-testet

Våra fordonstekniker har testat bilen på mer än 170 punkter och noterat både godkända punkter och eventuella anmärkningar. Allt för att du ska få en bra och rättvis bild av bilen.

Eftersom bilen har haft ett tidigare hem kan spår av användning förekomma, något vi bedömer som normalt slitage utifrån ålder och körsträcka. Det anges inte i testresultatet, men är en naturlig del av en begagnad bil.

Denna Mercedes A-Klass har följande förutsättningar:

2023

ModellĂĄr

2 991 mil

Miltal

DrivetrainIcon

Drivlina

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Inga anmärkningar.

Drivlinan fungerar fullt ut.

BreaksIcon

Bromsar

CheckIcon

Ingen åtgärd behövs

Läs om hur vi testar bromsar

Kommentar

Inga anmärkningar.

Bromsar är slitdelar och ska bytas vid behov. Ytrost kan förekomma på bromsskivorna och är normalt, utan att påverka bromsverkan.

MileageIcon

Teknik & utrustning

RemarksIcon

Anmärkningar finns

Kommentar

Torkarblad utslitna fram. Strålkastare vänster kondens

Tekniken fungerar fullt ut.

BodyIcon

Kaross

RemarksIcon

Sämre än normalt skick

Kommentar

Vindruta sliten. Stenskott vindruta i synfält. Fåtal bucklor/dörruppslag, Flertal stenskott, repor och tuffa fläckar i lacken som ej gick bort i tvätten

Fåtal stenskott och enstaka dörruppslag är normalt.

InteriorIcon

Interiör

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Inga anmärkningar.

Skav och små repor vid insteg samt enstaka repor på ratt, panel eller säten är normalt.

TyresIcon

Däck och fälg

Kommentar

Inga anmärkningar.

Däck är en slitdel och behöver bytas när de är gamla, när mönsterdjupet inte är tillräckligt eller om däcken har tydliga skador. Mönsterdjupet anges i millimeter. Repor på fälgar förekommer.

  • Sommardäck

    (Monterade)

    5 mmCheckFilledIcon

    5 mmCheckFilledIcon

    CheckFilledIcon5 mm

    CheckFilledIcon5 mm

    17" Alu.fälg

    Ett sommardäcks mönsterdjup ska vara minst 1,6 mm. Ett nytt sommardäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 7-8 mm.

CommentIcon

Anmärkningsbilder

Utrustning

Utrustningspaket:

Urban Progressive

  • Taklucka

  • Ljus o siktpaket

  • Parkeringspaket

  • Urban/progressive-paket

  • Spegelpaket

Bilfakta

  • Antal tidigare ägare3
  • RegistreringsnummerSBB59A
  • ModellĂĄr2023
  • TillverkningsmĂĄnadapril 2023
  • Mätarställning2 991 mil

Teknisk data

  • ChassinummerW1K3F8HB2PV176048
  • Motoreffekt (bensin)163 hk (120 kW)
  • Maxlastvikt443 kg
  • Nästa besiktning senast2026-04-30
  • Tjänstevikt1 477 kg

Kvdbils anläggning

Kungälv (Ellesbo)

Adress:

Ellesbovägen 150

44290 Kungälv

BackToTopIcon
ContactIconKontakt